اخبار بازار

تغییرات رژیم غذایی برای کنترل ریفلاکس اسید معده

علائم ریفلاکس اسید معده

تقریباً همه پس از خوردن یک وعده غذایی سنگین در دوره ای از زندگی خود ، سوزش معده را به عنوان احساس ناراحتی در سینه تجربه می کنند. در حالی که درد قفسه سینه گاهی اوقات می تواند ترس کمتری داشته باشد ، درد قفسه سینه که بیش از یک بار در هفته اتفاق می افتد می تواند شدیدتر باشد یا حتی شب شما را بیدار کند.

درمان مناسب بیماری ریفلاکس معده با مراجعه به یک متخصص پزشکی برای یافتن تشخیص دقیق آغاز می شود. درک این نکته مهم است که ریفلاکس مزمن به خودی خود بهبود نمی یابد. داروهای بدون نسخه ممکن است علائم را در کوتاه مدت تسکین دهند ، اما اگر به مدت طولانی استفاده شود می تواند بیماری را پنهان کند.

درمان GERD ممکن است شامل داروهایی باشد که توسط پزشک تجویز شده و تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی است. حتی ممکن است به ترکیبی از روش های فوق نیاز داشته باشید و آزمون و خطایی وجود داشته باشد. تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی اغلب با روزه نگرفتن شروع می شود. اینها شامل عواملی هستند که می توانند منجر به تشدید علائم شوند.
نمونه ای از آنچه می توانید برای کاهش یا از بین بردن رژیم خود انجام دهید این است:

رژیم های غذایی پرچرب

کافئین

شکلات

تونگولو

بوی تندی می دهد

نوشیدنی های گازدار

الکل

محصولات مرکبات و گوجه فرنگی

احترام به تغذیه مناسب و تغییر در سبک زندگی ، نیاز به یافتن آنچه برای شما بهتر است. همه محرک ها و درمان ها به یک شکل روی همه تأثیر نمی گذارند. به خاطر داشته باشید که هنگام غذا خوردن ، مهمتر از آنچه می خورید می باشد. غذاهای خاصی که 3-4 ساعت قبل از خواب ریفلاکس ایجاد می کنند ممکن است اوایل صبح خطرناک نباشند. خوب غذا خوردن برای GERD به معنای قطع غذاهای مورد علاقه شما نیست. فقط چند تغییر کوچک در رژیم فعلی شما کافی است. اگر رژیم “GERD” اثبات نشده باشد ، غذاهای زیر ممکن است به شما در کاهش یا جلوگیری از علائم کمک کنند.

میوه ها و سبزیجات

میوه:

اگرچه ممکن است بخواهید از میوه ها و آب میوه هایی مانند پرتقال و لیمو پرهیز کنید ، میوه های غیر مرکبات مانند موز ، خربزه ، سیب و گلابی را انتخاب کنید.

سبزیجات:

انواع سبزیجات را انتخاب کنید. از سس ها یا نوشیدنی های پرچرب یا سایر محرک ها مانند گوجه فرنگی یا پیاز خودداری کنید.

پروتئین قوی

تخم مرغ

این پروتئین ها سرشار از پروتئین هستند. با این حال ، اگر تخم مرغ برای شما مشکلی ایجاد می کند ، از سفیده استفاده کنید و از مخروط های پرچرب که می توانند علائم ایجاد کنند خودداری کنید.

گوشت بدون چربی

رژیم های غذایی با چربی بالا و غذاهای سرخ شده باعث کاهش فشار اسفنکتر (LES) ، تخلیه آهسته معده و خطر آرامش می شوند. گوشت های بدون چربی ، شور و یا پخته شده را انتخاب کنید.

کربوهیدرات های پیچیده
جو دوسر ، نان سبوس دار ، برنج و کوسکوس. همه اینها منابع عالی کربوهیدرات مفید هستند. غلات کامل و برنج قهوه ای چربی را به رژیم غذایی شما اضافه می کنند.

سیب زمینی و سایر سبزیجات ریشه ای

اینها منابع فیبر سالم و فیبر قابل هضم هستند ، اما فراموش نکنید هنگام پختن پیاز و سیر اضافه کنید ، زیرا این مواد محرک طبیعی هستند.

چربی های سالم

چربی یک ماده مغذی است. کالری بالایی دارد اما یک قسمت اساسی از رژیم غذایی شماست. همه روغن ها برابر نیستند. چربی های اشباع (معمولاً گوشت و شیر) و چربی های ترانس (در غذاهای فرآوری شده ، مارگارین و برش ها) را اغلب کاهش ندهید. سعی کنید آنها را با روغنهای متوسط ​​و نپخته گیاهان یا ماهی ها جایگزین کنید. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

چربی های چرب

به عنوان مثال می توان روغن هایی مانند زیتون ، کنجد ، کلزا و آفتابگردان را نام برد. آووکادوها؛ بادام زمینی و کره بادام زمینی ؛ و مقدار زیادی آجیل و دانه

چربی زیادی ندارد

به عنوان مثال می توان از روغن هایی مانند گلرنگ ، سویا ، ذرت ، دانه کتان و دانه های پنیر استفاده کرد. سویا و توفو ؛ ماهی های چرب مانند ماهی آزاد و ماهی آزاد.

سایر نکات مفید

آدامس

جویدن آدامس (به جای مایع منی یا بزاق که می تواند LES را حل کند) باعث افزایش بزاق و کاهش میزان اسید در مری می شود.

الکل مصرف نکنید.

الکل یک محرک شناخته شده است که می تواند LES را کاهش دهد و علائم روماتیسمی ایجاد کند. با این حال ، در حالی که برخی از افراد ممکن است فقط پس از یک نوشیدنی احساس بیماری کنند ، دیگران مقادیر متوسط ​​را تحمل می کنند. تلاش برای یافتن آنچه برای شما مفید است.


در طول و بعد از غذا وضعیت خوبی داشته باشید.

بهتر است هنگام غذا خوردن بنشینید و حداقل دو ساعت قبل از غذا نخوابید. ایستادن و راه رفتن بعد از غذا به تحریک اجابت مزاج به روش صحیح کمک می کند.

قبل از خواب بلافاصله غذا نخورید. هضم باعث افزایش اسیدیته در معده می شود. هنگام خواب ، توانایی LES در جلوگیری از سفر به معده از مری کاهش می یابد. بسیاری از اسید معده و شرایط خارج رحمی دست به دست هم می دهند ، این یک دستورالعمل برای آرامش است. این برنامه ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، خوردن یک وعده غذایی کامل کمتر از سه تا چهار ساعت قبل از خواب برای افراد مبتلا به GERD توصیه نمی شود.

خوب غذا خوردن برای GERD به معنای قطع غذاهای مورد علاقه شما نیست. فقط چند تغییر کوچک در رژیم فعلی شما برای کاهش خطر ابتلا به ریفلاکس ریفلاکس کافی است. هدف ایجاد یک رژیم غذایی مبتنی بر رژیم غذایی شامل میوه ها و سبزیجات ، منابع رایگان پروتئین ، کربوهیدرات های پیچیده و چربی های سالم است.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا