اخبار بازار

تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق

آژانس تبلیغاتی Hortash: بازاریابی در دنیای دیجیتال یکی از حرفه های جدید و کارآمد مورد نیاز شرکت ها و صاحبان مشاغل است.

ممکن است دیوار ورود به این منطقه کوتاه به نظر برسد ، اما با گذشت زمان این مهارت شغلی برجسته تر می شود. آمار نشان می دهد که بیشتر افراد تلفن های خود را بصورت آنلاین برای بازاریابی محلی جستجو می کنند.

طبق آمار ، 50٪ از مردم آن روز به بازار موردعلاقه خود می روند.

متخصصان بازاریابی دیجیتال باید مهارتهای مختلفی را بدست آورند. این مهارت ها شامل استفاده از منابع موجود در کانال های رسانه ای است.

آنها برای تبدیل شدن به یک بازاریاب بزرگ ، باید فرصت های فعلی و آینده را شناسایی کنند.

یکی از چالش هایی که بازاریاب با آن روبرو است این است که تعادل بین “تفکر خلاق” و “تفکر انتقادی” برقرار شود تا بتواند به موفقیت قابل توجهی برای شرکت خود دست یابد.

اطلاعات نشان می دهد که بازاریابی محلی فرصتی عالی برای تجارت است. تأکید بر دسترسی مشتری ، مشتری طولانی مدت ، مشتری وفادار ، بازاریابی محلی مهم است.

بازاریابی با یک ایده یا محصول جدید شروع نمی شود بلکه نقطه شروع و پایان هر تجارت بازاریابی است و محور بازاریابی مشتری است.

یک جمله بسیار معروف از MCKena درباره بازاریابی وجود دارد: بازاریابی همه چیز است و همه چیز بازاریابی است. آیا این جمله کمی آزار دهنده نیست؟

واقعیت این است که مدیریت بازاریابی دنیای خاص خود را دارد. این جهان خاص و گسترده ، بسیاری را گیج کرده است. به نظر می رسد تعریف همه از بازاریابی متفاوت است.

پیتر دراکر ، یکی از تأثیرگذارترین افراد در طراحی اصول بازاریابی مدرن ، می گوید: “بازاریابی فقط یک موضوع گسترده تر از فروش نیست ، فقط به فعالیت های خاص محدود نمی شود و تمام بخش های مشاغل را در بر می گیرد.”

بازاریابی به عنوان یک کل تجارتی است که از دید مشتری مشاهده می شود. بنابراین توجه و پذیرش مسئولیت بازاریابی باید توسط همه بخشهای سازمان انجام شود.

بازاریابی فرایند جذب مردم به محصول یا خدمات شرکت شما است. این کار از طریق تحقیقات بازار ، تجزیه و تحلیل و درک منافع مشتریان انجام می شود. بازاریابی مربوط به همه زمینه های تجارت ، از جمله توسعه محصول ، روش های توزیع ، فروش و تبلیغات است.

تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق
تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق

برای افرادی که علاقه زیادی به برندسازی و تبلیغات دارند ممکن است این سؤال پیش بیاید که چرا در تعریف بازاریابی هیچ اشاره ای به این دو حوزه مهم وجود ندارد.

پاسخ این است که شکی نیست که برندسازی و تبلیغات زیر مجموعه مدیریت بازاریابی است ، اما این دو مفهوم تحت عنوان ارتباطات و پیام رسانی قرار دارند. به عبارت دیگر ، تبلیغات و برندسازی در مورد ارتباط با مشتری یا بازار هدف و ارسال پیام در مورد ویژگی های شغلی ، محصولات آن و همچنین پیشنهادات ارزشمند به مشتری است.

به عنوان مثال رفتار مشتری شما در پاییز ممکن است با شرایط بهار متفاوت باشد. شرایط اقتصادی کشور ، اوضاع سیاسی و دهها و صدها عامل مختلف می تواند بر رفتار مشتریان فعلی و بالقوه شما تأثیر بگذارد.

تحقیقات بازاریابی می تواند این بینش را به شما ببخشد که در جمع آوری می توانید نظر مشتری خود را در زمان ها و موقعیت های مختلف بخوانید ، و از پیشرفت کار خود برای تحقیق و افزایش آگاهی نسبت به روندی که در بازار صنعت شما روی می دهد ، ایده بهتری کسب کنید. کل

اپراتور موفق هر مشاغل باید محصول یا خدمات ارائه شده خود را به مشتری بشناسد و از تفاوت های بین آن محصول یا خدمتی که به مشتری ارائه می دهد اطلاع داشته باشد.

یک برنامه بازاریابی مناسب می تواند به شناسایی مزایای خاص ، ویژگی ها و تفاوت های یک محصول یا خدمات و همچنین راه هایی برای جذب و تعادل نوع مشتری مناسب کمک کند.

برنامه بازاریابی در واقع یکی از مهمترین عناصر برنامه تجاری شماست ، یک برنامه بازاریابی خوب شما را با اهداف روشنی آشنا می کند. بنابراین می توانید دستاوردها و نتایج تلاشهای بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

برخی از مشاغل کالا می فروشند و برخی خدمات و برخی دیگر هر دو را می فروشند. حمام دارای پنج ویژگی است:

 • بدون مالکیت
 • عدم قطع ارتباط
 • آسیب پذیری
 • سنگ زنی
 • ناهمگونی

شما نمی توانید یک سرویس داشته باشید و همانطور که محصولی را ذخیره می کنید ، یک سرویس داشته باشید. خدمات برای مدت زمانی استفاده یا مورد استفاده قرار می گیرند.

بر خلاف یک محصول ، شما نمی توانید خدمات دریافت کنید یا آن را لمس کنید. دلیل این امر این است که خدمات چیزی است که مشتریان آن را تجربه و تجربه می کنند ، کالاهای فیزیکی نیستند.

ارائه دهنده خدمات نمی تواند از هم جدا شود. محصولی را می توان از تولید کننده خارج کرد ، اما هیچ خدمتی را نمی توان حذف کرد زیرا هر سرویس شامل ارائه دهنده خدمات می شود یا نمایانگر آنچه برای مشتری انجام می شود.

خدمات برای مدت زمان طولانی دوام دارند و به عنوان محصولی برای استفاده بعدی قابل ذخیره نیستند.

شرکت ها سیستم هایی دارند که قول به ارائه خدمات یکپارچه را دارند ، اما دریافت هرگونه خدمات با همان تجربه بسیار دشوار است.

تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق
تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق

مانند هر چیز دیگری در بازاریابی ، موانع و رفتارهای فنی نادرست وجود دارد و باید از آنها جلوگیری کرد ، زیرا این امر بدیهی است که می تواند به نتیجه منجر شود.

اگرچه فروش و بازاریابی در سالهای اخیر از نظر علمی بهبود یافته است ، اما هنوز هم تصورات غلطی بین فروشندگان و بازاریابان وجود دارد که آنها قادر به دستیابی به اهداف و اهداف خود نیستند.

 1. قیمت عامل اصلی در تصمیم گیری مردم است

شما هرگز نمی توانید این واقعیت را انکار کنید که قیمت عاملی در کلیه تصمیمات خرید مشتری است ، اما اگر بتوانید توجه مشتریان را به ارزش محصول خود جلب کنید ، قیمت دیگر عامل تعیین کننده نخواهد بود.

 1. هر کاری که لازم باشد برای فروش کالاها و خدمات خود را انجام دهید

فروش تهاجمی ، عوامفریبی و کلیک منجر به فروش می شود ، اما مشتریان وفاداری ایجاد نمی کنند. شما ممکن است در فروش موفق باشید اما در دراز مدت مشتریان خود را از دست خواهید داد.

 1. خریداران دروغ می گویند

به دست آوردن اعتماد به معنای برخورد با احترام و عزت با مردم است حتی اگر اکنون مایل به تصمیم گیری در مورد خرید نباشند.

 1. همه را می توان ترغیب به خرید کرد

این ممکن است برای برخی از خریدهای کوچک صادق باشد ، اما در دنیای تجارت امروز ، خریداران باهوش و باهوش تر از همیشه هستند.

نکته اصلی تعیین این مسئله است که آیا شخص یا شرکتی که با آنها در حال مذاکره هستید ، واقعاً به محصول یا خدمات شما نیاز دارد یا خیر. اگر به آن احتیاج ندارید ، بهتر است آن را به کسی که به خدمات یا محصول شما نیاز داشته باشد واگذار کنید و عاشق راه حل خاص شما باشد.

 1. همه یکسان هستند

همه ما شخصیت های منحصر به فرد خود را داریم و اگر یک روش برای یک مشتری خوب عمل کند ، هیچ تضمینی برای تأثیرگذاری روی دیگری وجود ندارد. فروشنده باید به تفاوت های بین مشتریان حتی در ظاهر و لباس آنها توجه کند.

 1. در اسرع وقت معامله کنید

این یکی از احمق ترین اعتقادات است. هدایت مردم برای تصمیم گیری برای خرید مهم است و تلاش برای بدست آوردن تعهد مردم بسیار مهم است ، مهم است که با انجام تماس های تلفنی بر نتایج پیشنهادها و مذاکرات نظارت داشته باشید ، اما دانستن کلیه تصمیمات خرید نیز مهم است. آنها به سرعت گرفته نمی شوند.

 1. معامله را به هر قیمتی انجام دهید

بسیاری از مردم فکر می کنند که باید هر معامله ای را انجام دهند ، حتی اگر بی معنا باشد وقتی صحبت از تجارت می شود. فروشندگان بی شماری هستند که معامله ای دریافت می کنند که تقریباً سود ندارد اما فقط به این دلیل که این فروش را انجام داده اند.

فروشندگانی هستند که برای جلوگیری از مراجعه مشتری به سمت یک رقیب ، قیمت های خود را تنظیم می کنند. بندرت وفاداری ایجاد می کند و مشتری را شرط می کند که همیشه به دنبال قیمت پایین تر باشد.

چنین تصمیماتی برای شما یا شرکت شما هزینه دارد. اگر سود ناخالص را در یک معامله خاص دریافت نمی کنید ، باید بررسی کنید که آیا این تجارت به شما کمک می کند تا آن را دریافت کند یا خیر.

برخی از مشاغل کوچک به این امید که تعامل بیشتری در آینده داشته باشند تخفیف های قابل توجهی را به شرکت های بزرگ ارائه می دهند.

فروش حرفه ای قابل احترام است و برای جلوگیری از گمراهی هیچ کس نباید از این فروشندگان فریب بخورد.

تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق
تصمیمات نادرست و روشهای مناسب برای بازاریابی موفق

برای موفقیت در فروش ، 12 اصل وجود دارد که باید با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرند.

وقتی می توانید در برابر رقبا پیروز شوید:

 1. تمایز بی نظیری را به مشتری بفروشید
 2. همیشه منافع طرف مقابل را به خاطر بسپارید
 3. این ایده را ملکه فکری خود قرار دهید: من می خواهم مسئله ای را بیش از آنچه در مورد فروش فکر می کنم حل کنم
 4. بیشتر به مشتری پیشنهاد دهید ، فقط در مورد فروش فکر نکنید
 5. ملزومات آداب و معاشرت ، پرشور و تازه باشید و در ارتباط خود با همه صادق باشید
 6. تقویت هنر گوش دادن به دیگران
 7. با ایجاد یک نام برای خود اعتبار ایجاد کنید و شواهدی برای آن ادعا ارائه دهید
 8. حداقل تعهدات خود را حفظ کنید. هنگام ارائه پیشنهاد ، مقدار تعهد خود را بیان کنید
 9. وقتی می توانید فروش بیشتری داشته باشید نسبت به اجرای ایده های فروش اولیه اشتیاق داشته باشید
 10. کار خود را دوست داشته باشید و همیشه در تلاش باشید تا بهترین باشید
 11. برای افراد اطراف خود یک الگوی مثبت باشید
 12. در کار خود نظارت و استقامت داشته باشید. پشتکار بزرگترین راز در زندگی افراد موفق است ، با کمک به آنها برای موفقیت.

در بازاریابی ، آنچه مهم است اطمینان از این است که مشتری در مرکز کلیه تصمیمات مهم تجاری ، عمده و جزئی قرار داشته باشد و نیازهای وی توسط یک کارمند از هر برند برآورده شود.

هرکسی که به هر طریق با مشاغل ارتباط برقرار کند ، باید بداند که بازاریابی چیست و چگونه می تواند از مفاهیم و راهبردهای بازاریابی برای پیشبرد اهداف تجاری خود استفاده کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd tinyurl.com plink.ir g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا