تصاویر استادیوم هایی با طرح هخامنشی

اخیراً یک کاربر خوش ذوق ایرانی با استفاده از هوش مصنوعی، مجموعه تصاویر استادیوم هایی با طرح هخامنشی و معماری تخت جمشید را منتشر کرده که مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.
تصاویری جذاب و چشم نواز از طراحی  استادیوم فوتبال با الهام از مجموعه باستانی تخت جمشید و سبک معماری هخامنشی توسط هوش مصنوعی منتشر شده است.
بیشتر بخوانید: تماشا کنید: تکنولوژی خیره کننده جابجایی چمن ورزشگاه رئال مادرید [+فیلم]
تصاویر استادیوم هایی با طرح هخامنشی
در ادامه این تصاویر دیدنی استادیوم های فوتبال جذاب هخامنشی قابل مشاهده است:

معماری هخامنشیان را می توان در آثار به جامانده از ایرانیان هخامنشی در ساخت شهرهای تخت جمشید، شوش، هگمتانه، معابد برای عبادت و گردهمایی های اجتماعی (مانند معابد زرتشتی) و آرامگاه پادشاهان گذشته (مانند آرامگاه کوروش) دید. از ویژگی های بنیادین این معماری باید به ترکیب معماری بومی منطقه پارس با عناصر مادی، آشوری، یونانی و آسیایی اشاره کرد.
شاید برجسته ترین ساختاری که تا امروز از این معماری باقی مانده  است، ویرانه های تخت جمشید باشد که توسط پادشاه هخامنشی، داریوش بزرگ برای مصارف دولتی و تشریفاتی ساخته شد و یکی از چهار پایتخت امپراتوری بود. ساخت و تکمیل تخت جمشید صد سال به طول انجامید. مشابه این معماری در شوش و هگمتانه نیز توسط داریوش بزرگ بنا شد که از آن ها مانند تخت جمشید برای پذیرایی از شخصیت های برجسته و نمایندگان خارجی، برگزاری مراسم سلطنتی و اسکان پادشاهان استفاده می شد.
بیشتر بخوانید: 

    تماشا کنید: خلق تصاویری از معماری خانه های هخامنشی توسط هوش مصنوعی
    بازسازی چهره کوروش کبیر توسط هوش مصنوعی [+عکس]
    گستردگی مرزهای هخامنشیان فراتر از چیزی بوده که تصور می شد
    کشف ویرانه های دژ هخامنشی در ترکیه ؛ میراث پادشاهی هخامنشی در کاپادوکیه!

دیدگاه شما در خصوص استادیوم هایی با طرح هخامنشی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید.
 

دکمه بازگشت به بالا