تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز

تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز در آپدیت جدید این نرم افزار اضافه شده است که می تواند نقش یک پزشک هوشمند را ایفا کند.
گوگل اخیراً در یک حرکت جالب تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز را ممکن کرد. اپلیکیشن گوگل لنز شاید برای بسیاری از شما شناخته شده نباشد اما این نرم افزار بی شک یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای حاضر در پلتفرم گوگل است که برای تشخیص ماهیت هرعکس بکار گرفته می شود. حال گوگل با آپدیت این اپلیکیشن، به نوعی آن را به یک پزشک پوست تبدیل کرده است.
بیشتر بخوانید: توسعه نوعی مدل هوش مصنوعی تشخیص زوال عقل از گفتار افراد در کانادا
تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز
گوگل اخیراً با انتشار مجموعه ای از به روزرسانی ها برای موتور جستجوی خود خبرساز شده که ویژگی های جدیدی از برنامه ریزی سفر تا خرید لباس را در بر می گیرد. اما در این میان، یک قابلیت عجیب و جالب برای بررسی ناهنجاری های پوستی معرفی شده که با کمک هوش مصنوعی و نرم افزار گوگل لنز انجام می گیرد.
این برنامه اکنون کاربردی فراتر از تشخیص نام گیاه یا مکان تاریخی را ارائه می دهد و می تواند موارد نگران کننده پوستی را گزارش دهد. از طریق این قابلیت می توانید عکسی از مشکل پوستی خود را در گوگل لنز آپلود کرده و سپس موارد مشابه با وضعیت پوستی خود را دریافت کنید. به لطف این آپدیت می توانید از گزیده شدن پوست و سایر ناهنجاری ها آگاه شوید.

گوگل همچنین گزینه های جستجوی خود را بهبود بخشیده تا پیدا کردن اقلام مورد نظرتان برای خریدهای آنلاین ساده تر شود. اکنون می توانید براساس فیلترهایی مانند سبک، رنگ و الگو در میان خرده فروشان جستجو کنید. پس از پیدا کردن لباسی دنبالش بودید، گوگل تلاش می کند تا شما را از تن خور لباس و اینکه چقدر با شما جور درمی آید، آگاه کند.
گوگل اخیراً در حال انتشار یک ابزار آزمایشی جدید است که نشان می دهد لباس انتخابی شما در میان طیف متنوعی از نمونه های دیگر چگونه به نظر می رسد. این برنامه از یک تکنیک مبتنی بر هوش مصنوعی مولد برای نشان دادن تناسب و ظاهر پارچه استفاده می کند. در حال حاضر این قابلیت هنگام خرید از خرده فروشی های منتخب مانند H&M و Loft در دسترس است.
گوگل مپس نیز از ویژگی های هوش مصنوعی بهره می برد
علاوه بر موارد فوق، گوگل در حال انتشار چندین ویژگی جدید با محوریت سفر است. این شرکت در حال گسترش فناوری Immersive View (نمای فراگیر) است، ابزاری که می توان با استفاده از آن یک مدل سه بعدی از یک شهر را مشاهده و در آن کاوش کرد. به لطف این ویژگی می توانید در شهرهایی نظیر فلورانس، ونیز، دوبلین و آمستردام و 500 مکان دیدنی دیگر در سراسر جهان به صورت مجازی سیاحت کنید.

این ویژگی هم اکنون برای شهرهایی مانند توکیو و نیویورک و هم چنین صدها منظره جالب در دسترس قرار گرفته است. فارغ از اینکه کاربر اندروید یا iOS هستید، گوگل در حال ارائه قابلیتی است که می توانید با استفاده از آن سفر خود را مستقیما از نمای کلی مسیر یا صفحه قفل دنبال کنید. هم چنین ویژگی “glanceable directions” (جهت های قابل مشاهده) به روزرسانی ها و دستورالعمل های ETA را برای پیاده روی، دوچرخه سواری و رانندگی ارائه می دهد.
نسخه دسکتاپ گوگل مپس نیز در حال دریافت به روزرسانی بخش “Recents” است تا برنامه ریزی سفر را بهبود بخشیده و بتوانید با ذخیره همه چیز در میان موارد برجسته خود، روی چندین برنامه سفر به طور هم زمان کار کنید.
هم چنین می توانید در چارچوب برنامه ریزی سفر خود، به خلاصه ای که توسط هوش مصنوعی گوگل درباره مکان های مختلف شامل مقالات، بررسی ها و عکس ها دسترسی داشته باشید. این ویژگی از طریق Search Labs (مرکز آزمایش گوگل) که از ماه مه منتشر شده، قابل استفاده است. در نهایت یک قابلیت مورد انتظار دیگر نیز وجود دارد که مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل بارد بوده و به شما کمک می کند تا عکس ها را به درخواست های خود اضافه کنید.
بیشتر بخوانید:

    پیش بینی ترسناک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی آمکا از آینده ؛ بشریت باید نگران باشد!
    شکایت یک مجری رادیویی از ChatGPT ؛ نقص چت بات های هوش مصنوعی بالاخره برملا شد!
    هشدار FBI در خصوص سواستفاده مجرمان سایبری از چت بات های هوش مصنوعی

نظر شما درباره  تشخیص مشکلات پوستی با هوش مصنوعی گوگل لنز چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا