اخبار بازار

تستوسترون اناناتات | دکتر. رضا غیاثوند

تستوسترون Enanthate

دارای سیستم استروئیدی و اثرات آنابولیک است که داروی مهمی در درمان افراد با تستوسترون پایین است. این هورمون برای درمان مردان تراجنسی استفاده می شود. این درمان معمولاً هفته ای یک تا چهار بار تزریق عضلانی یا زیر جلدی انجام می شود.

عوارض جانبی تستوسترون انانتات شامل علائم یائسگی مانند آکنه ، رشد مو ، تغییر در تن و افزایش میل جنسی است. این یک استروئید آندروژن و آنابولیک مصنوعی است. بنابراین به عنوان آگونیست برای گیرنده آندروژن برای اهداف بیولوژیکی همراه با تستوسترون و دهیدرو تستوسترون به عنوان آندروژن عمل می کند. این دارو دارای اثر آنابولیک قوی آندروژنیک و متوسط ​​است که برای ایجاد صفات مردانه لازم است و نسبت به سایر آندروژن ها برای درمان مناسب تر است. تستوسترون Enanthate یک استر تستوسترون است و تستوسترون عمر طولانی دارد. به همین دلیل ، اشکال طبیعی و بیولوژیکی تستوسترون بررسی می شود.

تستوسترون انانتات در سال 1954 برای استفاده در پزشکی معرفی شد. این دارو به همراه تستوسترون سیپیونات و تستوسترون آندکانوات و تستوسترون پروپیونات از جمله پرمصرف ترین ها هستند. علاوه بر این ، در کاربردهای پزشکی ، از تستوسترون انانتات برای بهبود جسمی و جسمی استفاده می شود. این یک عنصر تنظیم شده در بسیاری از کشورها است. بنابراین ، استفاده غیر پزشکی از آن به طور کلی غیرقانونی است.

کاربرد بالینی تستوسترون انانتات

تستوسترون انانتات به عنوان درمان جایگزینی آندروژن استفاده می شود. به طور گسترده ای در درمان جایگزینی آندروژن استفاده می شود. این دارو به طور خاص در ایالات متحده برای درمان هایپوگنادیسم مرد ، تأخیر در بلوغ در پسران و سرطان پستان در زنان تأیید شده است. همچنین برای درمان هورمون های مردانه برای مردان تراجنسی استفاده می شود.

عوارض جانبی تستوسترون انانتات

یکی از عوارض جانبی تستوسترون انانتات این است که باعث افزایش مردانگی در زنان می شود. حدود 10٪ تستوسترون اناناتات در مردان عادی به دی هیدروتستوسترون تبدیل می شود. دی هیدروتستوسترون می تواند ویژگی های زن و مرد را بهبود بخشد. از ویژگی های مردان می توان به هیپرتروفی کلیتورال ، آلوپسی آندروژنتیک ، رشد بیش از حد مو و ضخیم شدن بند ناف اشاره کرد.

دی هیدروتستوسترون نقش مهمی در عملکرد زنان و مردان دارد و ممکن است یکی از دلایل اصلی پریاپیسم ایسکمیک در مردان باشد. در یک مطالعه استفاده از فیناسترراید برای درمان پریاپیسم ایسکمیک در مردان گزارش شده است.

انانتات تستوسترون می تواند IGF-1 و IGF-bp را افزایش دهد. همچنین می تواند با آروماتاز ​​به استرادیول تبدیل شود ، که می تواند منجر به ژنیکوماستی در مردان شود. مهار کننده های آروماتاز ​​می توانند از اثر استروژن بر روی تستوسترون جلوگیری کنند.

فارماکودینامیک تستوسترون انانتات

تستوسترون انانتات محصولی است که از تستوسترون و آندروژن های آنابولیک حاصل می شود. این بدان معنی است که یک آگونیست گیرنده آندروژن است.

فارماکوکینتیک تستوسترون انانتات

نیمه عمر تستوسترون 4/4 روز است و متوسط ​​عوارض جانبی هنگام تزریق عضلانی 5/8 روز است. این دارو باید تقریباً یک بار در هفته تجویز شود و باعث تغییر در سطح تستوسترون در خون می شود. بنابراین سطح در ابتدای تزریق افزایش می یابد و به سطح بالاتر از حد معمول می رسد.

شیمی شیمیایی تستوسترون انانتات

تستوسترون انانتات و تستوسترون 17- بتا هپتانوات[6]آندروستن یک استروئید مصنوعی و تستوسترون است. این یک استر آندروژن و به ویژه آناتات 17 بتا است[7] (هپانوات)[8] استرهای تستوسترون.

-تاریخچه تستوسترون انانتات

تستوسترون انانتات در اوایل سال 1952 راه اندازی شد و اولین بار در سال 1954 در ایالات متحده برای استفاده پزشکی تحت عنوان Delatestryl استفاده شد.

نام مشترک تستوسترون اناناتات

تستوسترون انانتات نام رایج داروهای مورد تایید USAN و BAN است و به عنوان هپانوات تستوسترون نیز شناخته می شود.

ورود و وضعیت خوردن طبیعی تستوسترون Enanthate

آنزیم تستوسترون در ایالات متحده بیش از هرجای دیگر در جهان وجود دارد. آنزیم تستوسترون یا هپانوات تستوسترون معمولاً در دوزهای 200 میلی گرم در هر میلی لیتر مایعات موجود است.

در ایالات متحده ، enanthate تستوسترون ، همراه با سایر AAS ، توسط قانون اساسی III تنظیم می شود. در کانادا ، یک دارو توسط قانون داروهای IV تنظیم می شود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا