دانش و فناوری

تراشه UWB برای کروم بوک ه

کروم بوک ها وجود دارند، شاید نه در بازار ما و شاید نه در خیلی از بازارها. با این حال این دسته محصولات به گوگل متصل هستند و اخبار آن ها قابل توجه است، چرا که تحولات بازار کم رمق دسکتاپ ها را می توان با آن دنبال کرد. به تازگی شنیده شده که گوگل در حال تست تراشه UWB برای کروم بوک ها است. این تراشه معمولا در موبایل های رده بالا استفاده می شود.

تراشه UWB برای کروم بوک ها

تراشه های Wi-Fi و بلوتوث برای مدت طولانی، فناوری های بی سیم برای اتصال دستگاه ها بوده اند. اما تراشه “فرا-پهن باند” (UWB) به عنوان فناوری بزرگ بعدی در حال ظهور است.

گوگل اکنون در حال بررسی پتانسیل تراشه فرا-پهن باند برای کروم بوک ها است. تحقیق و توسعه این برند با تمرکز بر موارد استفاده آن مانند اتصال کروم بوک ها به یکدیگر، تلفن ها و چندین دستگاه به طور همزمان خواهد بود.

اخیراً گزارشی مربوط به تراشه UWB در کروم بوک ها منتشر شده است. در Chromium Gerrit به تراشه UWB اشاره شده است. این ابزاری است که توسعه دهندگان از آن برای بحث و بررسی تغییرات سورس-کد استفاده می کنند.

استفاده از تراشه فرا-پن باند برای Chromebookها هنوز در مرحله آزمایش است، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا به کارگیری این تراشه را در دستگاه ChromeOS شاهد باشیم. با این حال، کاربردهای بالقوه UWB در کروم بوک ها هیجان انگیز است.

تراشه فرا-پهن باند یا UWB چیست؟

اگر با فناوری فرا-پهن باند یا UWB آشنایی ندارید، این یک فناوری ارتباط بی سیم با برد کوتاه است که از نظر انرژی کارآمد، همه کاره و مقرون به صرفه است. این بستر می تواند انتقال داده تا سرعت 675 مگابیت در ثانیه را ارائه دهد. همچنین امکان ردیابی موقعیت مکانی بسیار دقیق تا سطح سانتی متر را فراهم می کند.

به همین دلیل است که Apple AirTags از UWB برای ردیابی مطمئن موارد گم شده شما استفاده می کند.

استفاده از این فناوری در Chromebook می تواند فرصت های جدیدی را برای اتصالات ایجاد کند. مثلا می تواند اتصال راحت نمایشگرهای بی سیم را به واقعیت تبدیل کند. این یک پیشرفت بزرگ خواهد بود، زیرا نیاز به کابل را از بین می برد و تنظیم و استفاده از چندین نمایشگر را آسان تر می کند.

نظر شما چیست؟ منتظر این تحول در دنیای کامپیوترهای شخصی هستید؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا