دانش و فناوری

تراشه Tensor گوگل معرفی شد: امنیت بالا در کنار لیتوگرافی ۵ نانومتری سامسونگ

گوگل امروز رویداد پاییزی خود را برگزار کرد. این رویداد مربوط به رونمایی از سری Pixel 6 بود.اما امروز تراشه Tensor گوگل در کنار سری Pixel 6 رونمایی شد. این تراشه اولین SoC گوگل است. اما جزئیات آن چیست؟

تراشه Google Tensor ؛ تاکتیکی اما شاید ضعیف تر از رقابت

دو گوشی گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو امروز معرفی شد. هر دو دستگاه مجهز به تراشه Tensor هستند.

گوگل پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 6 با تراشه Tensor و دوربین بهبود یافته معرفی می شوند

طبق گزارشات Engadget، گوگل بسیار هیجان زده بود تا از تراشه Tensor خود رونمایی کند. این تراشه چند ماه پیش رونمایی شد. ما می دانستیم که قدرت Pixel 6 و Pixel 6 Pro این تراشه فروش است. به هر حال ، این طرح شبیه تراشه های سری A اپل در iPhone است. بنابراین گوگل سعی کرده نرم افزارها و ابزارها را ادغام کند.

به طور خاص ، تراشه Google Tensor به طرق مختلف از جمله دنیای هوش قوی معرفی شده است. تشخیص صدا و ویرایش تصویر نیز بهبود یافته است. در نهایت ، در طول رویداد ، گوگل در مورد جزئیات تراشه Tensor صحبت کرد ، که ما در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. طبق مشخصات ، این تراشه جدید با لیتوگرافی 5 نانومتری سامسونگ ساخته شده است. تراشه Tensor دارای هشت هسته و سه مجموعه است.

این باند بزرگ و قدرتمند از دو هسته Cortex-X1 با حداکثر سرعت کارکرد 1.5 گیگاهرتز برای کارهای سخت استفاده می کند. استفاده از این خوشه خبر بسیار خوبی است. دارای Exynos 2100 و Snapdragon 888 با استفاده از پایه Cortex-X1. باند دوم و میانی دارای دو دکمه Cortex-A76 با حداکثر عملکرد 1.5 گیگاهرتز است. طبقه متوسط ​​می تواند قدرت تراشه را در مقایسه با رقبا کاهش دهد.

در نهایت ، یک خوشه کوچک با 4 هسته Cortex-A55 به این تراشه متصل شده است. حداکثر عملکرد این هسته ها 1.5 گیگاهرتز است. پس از برخورد با جزء CPU ، زمان GPU فرا می رسد. تراشه تنسور گوگل کجاست. پردازنده گرافیکی با هسته! این پردازنده گرافیکی مشابه Mali-G78 است. ممکن است هنگام صحبت از تراشه سفارشی به Moto X فکر کنید. این تلفن یکی از تلاش های گوگل برای ارائه دستگاه قابل تنظیم است. این دستگاه قوی ترین گوشی سال نبوده است.اما از نظر دستورات صوتی ، این دستگاه عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود دارد. چیزی که گوگل همیشه بر Tensor تمرکز کرده است.

حالا بیایید نگاهی به مهارت های Tensor بیندازیم. این تراشه قابلیت تبدیل پیام ، تصویر و فیلم را دارد. دریافت صدای شما هوشمندتر از قبل است. این می تواند در استفاده از صدای شما برای تایپ ، ویرایش و ارسال پیام مفید باشد. گوگل ادعا می کند که همه اینها بدون استفاده از انرژی زیاد باتری امکان پذیر است. به گفته گوگل ، عملکرد تراشه Tensor تا 2 بهتر از Pixel 5 با Snapdragon 765G است. این رقم نشان می دهد سری تراشه های Pixel 6 و Tensor بسیار سریعتر از همیشه هستند.

موضوعی که گوگل بر آن تمرکز کرده است امنیت است. جایی که تراشه تنسور دارای تراشه خاصی به نام Titan M2 است. این تراشه باعث می شود Tensor در برابر قرار گرفتن در معرض ویروس ها مقاوم تر شود. این یک گام مهم برای پیشرفت Google است. امیدواریم سایر محصولات اندرویدی نیز به فکر یک تراشه امنیتی اختصاصی باشند! به طور کلی ، به نظر می رسد تراشه Google Tensor همه چیز را که در یک تراشه پرچمدار نیاز داریم ارائه می دهد. این بدان معناست که ما گواهی معرفی گوشی های آیفون اپل توسط گوگل را تأیید می کنیم.

نظر شما در مورد این تراشه جدید چیست؟ به نظر شما چقدر قوی است؟ آیا منتظر انتشار آزمایشات آن هستید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا