دانش و فناوری

تراشه Snapdragon 8 Gen 1: نام احتمالی جایگزین Snapdragon 898!

چیزی تا رونمایی از تراشه جدید کوالکام باقی نمانده است. این تراشه قرار است مجموعه تراشه های اسنپدراگون کوالکام را تبدیل کند. اما بدیهی است که تراشه جدید کوالکام اسنپدراگون نام نخواهد داشت. در عوض، این تراشه را می توان اسنپدراگون 8 نسل 1 نامید که نام جدیدی است!

آیا تراشه اسنپدراگون 898 اسنپدراگون 8 نسل 1 نامیده می شود؟

از نام تراشه جدید کوالکام دیدن کنید اسنپدراگون 898 سانکوکولا. اما طبق گزارشات گیزموچینااحتمالاً این کلمه ارزانی نیست! کنفرانس فناوری جدید کوالکام با نام Snapdragon Tech Summit 2021 از 2 تا 3 دسامبر برگزار می شود. انتظار می رود تراشه جدیدی در این رویداد رونمایی شود. اما در حال حاضر، شایعاتی مبنی بر نامگذاری تراشه اسنپدراگون 898، اسنپدراگون 8 نسل 1 وجود دارد!

این اطلاعات توسط وبلاگ نویس معروف Mydrivers منتشر شده است. بر اساس این اطلاعات، نامگذاری تراشه های شماره سه کوالکام در این نسل رو به پایان است. با این حال، وبلاگ مورد بحث ادعا می کند که کوالکام هنوز نام قدیمی لیست پرچم خود را حفظ کرده است. اگر نمی دانستید، تراشه های اصلی کوالکام قبلاً در سری اسنپدراگون 8xx رونمایی شده اند.

بنابراین، بدیهی است که ما باید تراشه جدید آمریکایی را اسنپدراگون 8 نسل 1 بنامیم! گفته می شود که کارایی آن تا 2 درصد بهبود یافته است. پردازنده‌های آن دارای هسته‌های Cortex-X2، Cortex-A710 و Cortex-A510 خواهند بود. اکثر هشت سی پی یو اصلی که احتمالا با لیتوگرافی 4 نانومتری سامسونگ ساخته خواهند شد تا 2 گیگاهرتز خواهند رسید. مودم یکپارچه آن اسنپدراگون X65 5G نام خواهد داشت. به طور کلی، این مودم می تواند سرعت دانلود 2 گیگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. پردازنده گرافیکی Adreno 730 نیز یک ارتقاء بزرگ است.

نظر شما در مورد نام اسنپدراگون 8 نسل 1 چیست؟ آیا تغییر نام تراشه های کوالکام منطقی است؟ فکر می کنید چه اتفاقی برای نامیدن سایر تراشه های کوالکام از جمله سری اسنپدراگون 7xx و غیره رخ خواهد داد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا