تراشه Snapdragon 6s Gen 3 کوالکام

هفته گذشته بود که تراشه 6 نانومتری کوالکام Snapdragon 6s Gen 3 معرفی شد. در لحظه معرفی این تراشه، وقتی مشخصات آن را می خواندید؛ ناخودآگاه به یاد تراشه قدیمی اسنپدراگون 695 می افتادید. حالا و با پیگیری رسانه ها، کوالکام معترف است که Snapdragon 6s Gen 3 نسخه بهبودیافته Snapdragon 695 است.

تراشه Snapdragon 6s Gen 3 کوالکام

به تازگی کوالکام تایید کرده که تراشه Snapdragon 6s Gen 3 یک نسخه پیشرفته از Snapdragon 695 است که عملکرد CPU، GPU و هوش مصنوعی بهبود یافته ای را ارائه می دهد.

این بدان معنی است که جدا از افزایش کلاک CPU، کوالکام همچنین GPU و پردازش هوش مصنوعی را به طرق مختلف بهبود بخشیده است. متاسفانه جزئیات مشخصی درباره این که چطور و چقدر پیشرف اعمال شده، وجود ندارد.

شاید بپرسید این موضوع اساسا چه اهمیتی دارد؟ خب باید گفت که ما اینجا تقریبا شاهد ری برندینگ یک تراشه قدیمی حدودا 3 ساله هستیم که نام جدیدی دارد و کاربران را گمراه می کند. همچنین این نام گذاری جدید کوالکام مورد انتقاد خیلی از صاحب نظران است.

بر اساس روش نام گذاری جدید کوالکام باید گفت که اینطور می توان تراشه های آن را دسته بندی کرد:

  1. 1- مدل پلاس (+) که مدل رده بالا است
  2. 2- مدل بدون پسوند که مدل عادی است
  3. 3- مدل اس (s) که مدل ضعیف تر است

و درباره اسنپدراگون 6 اس نسل 3 بهتر است که به یادداشته باشید همان تراشه اسنپدراگون 695 محسوب می شود که در سال 2024 رونمایی شده است.

نظر شما درباره این راهبرد کوالکام چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا