دانش و فناوری

تراشه M3 اپل برای استفاده در مک‌های آینده از فرایند ۳ نانومتری TSMC بهره می‌برد

با توجه به مجله زنجیره تامین تایوانی دیجی تایمز، شریک سازنده تراشه اپل، TSMC، محصول تست این شرکت یک چیپست M3 را برای استفاده در مک های آینده بر اساس سیستم 3 نانومتری خود، معروف به N3، راه اندازی کرده است.

فرآیند تولید تراشه TSMC برای 3 نانومتر در Apple M3

در این گزارش با استناد به منابع تجاری نامشخص، آمده است که TSMC این سیستم را در سه ماهه چهارم سال 2022 به تولید انبوه خواهد رساند و در سه ماهه اول سال 2023 ارسال تراشه های 3 نانومتری را برای مصرف کنندگان از جمله اپل و اینتل آغاز خواهد کرد.

مثل همیشه، این روند ارتقا باید عملکرد و بهره وری انرژی را بهبود بخشد، که در نهایت می تواند منجر به سرعت بالاتر یا عمر باتری بیشتر برای آیفون ها و مک های آینده شود. اولین سری از مک های اپل با تراشه 1M1 در حال حاضر عملکرد پیشرو در صنعت را در هر وات ارائه می دهد در حالی که عملکرد فوق العاده و بی صدا دارد.

فرآیند تولید تراشه TSMC برای 3 نانومتر در Apple M3

فرآیند تولید تراشه TSMC برای 3 نانومتر در Apple M3

اولین تراشه های 3 نانومتری اپل در سال 2023 معرفی خواهند شد که شامل تراشه های آیفون 15 و A17 و مک های سیلیکونی تراشه M3 این شرکت می شود که همگی تجربی و فرضی هستند و ممکن است اپل با یک حرف جداگانه پایان دهد. . وین ما ماه گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که برخی از تراشه های M3 دارای چهار قسمت خواهند بود. این گزارش همچنین می‌افزاید که این چیپست‌ها می‌توانند یک واحد پردازشی ۴۰ هسته‌ای در مقایسه با تراشه‌های ۸ هسته‌ای M1، ۱۰ هسته‌ای M1 Pro و M1 Max داشته باشند.

در همین حال، انتظار می‌رود که مک‌های دارای تراشه‌های M2 و مدل‌های آیفون 14 مجهز به چیپست Apple A16 از تراشه‌های پردازشی 4 تراشه‌ای مبتنی بر TSMC N4 استفاده کنند، در واقع نسخه‌ای کمی متفاوت از نانومتری 5 پردازنده فعلی.

در نهایت، نظر شما در مورد محصول آزمایشی تراشه های 3 نانومتری TSMC برای استفاده در فرآیند تراشه M3 اپل و چیپست A17 این شرکت برای مک و آیفون 2023 چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا