دانش و فناوری

تراشه M1 Max ممکن است عملکرد گرافیکی خام بیشتری نسبت به PS5 و هم‌رده RTX 2080 داشته باشد

اپل در مورد عملکرد تراشه های جدید IM1 Pro و M1 Max ادعاهای شگفت انگیزی دارد و بر روی کاغذ ، شرکت تراشه M1 Max دارای گرافیک بیشتری نسبت به پلی استیشن 5 سونی است و یکی از قوی ترین کارت های گرافیکی موجود امروز ، RTX 2080 است.

عملکرد گرافیکی تراشه M1 Max

تراشه جدید M1 Max اپل در مقایسه با گزینه 8 هسته ای ممکن است راه های متفاوتی برای دسترسی به 32 هسته تصویر داشته باشد. تراشه M1، ارتباط فوق العاده ای است. اپل ادعا می کند که تراشه M1 Max نسبت به یک لپ تاپ معمولی با کارت گرافیک متفاوت تا 70 درصد کمتر برای گرافیک با کارایی بالا مصرف می کند. اپل همچنین ادعا می کند که تراشه M1 Max دارای عملکرد بالا “مانند یک لپ تاپ با تکنولوژی بالا با GPU بالا و عملکرد بالا” و 100 وات مصرف کم انرژی است.

ادعا ، اپل مک بوک پرو 16 اینچی دارای تراشه M1 Max ، پردازنده 10 هسته ای ، گرافیک 32 هسته ای و 64 گیگابایت رم مشابه MSI GE76 Raider و Razer Blade 15 Advanced. در ادامه تجزیه و تحلیل عملکرد GPU ، دفترچه را ببینید بر اساس اطلاعات مربوط به تراشه های جدید ، اپل پیش بینی می کند که تراشه های جدید M1 Pro و M1 Max پتانسیل چند ترافلاپس را دارند. در زیر لیستی از نتایج آنها آمده است:

M1 هشت هسته ای = TF 2.6 (iiteraflops)

نوع M1 Pro 14 هسته = 4.5 TF

نوع M1 Pro 16 هسته = 5.2 TF

نوع M1 Max 24 هسته = 7.8 TF

نوع M1 Max 32 هسته = 10.4 TF

عملکرد گرافیکی تراشه M1 Max

عملکرد گرافیکی تراشه M1 Max

روی کاغذ ، تراشه M1 Max با 32 هسته GPU می تواند تصاویر بیشتری نسبت به Sony PlayStation 5 با حداکثر قدرت 10.28 ترافلاپس منتقل کند. اعداد موجود در وب سایت مقاله بر اساس برآوردها است ، نه بر اساس ارزیابی های دنیای واقعی. این بدان معناست که تا هفته آینده لپ تاپ های جدید در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد ، تنها اصلی که می توان به آن اعتماد کرد. به عنوان غده LocationOfTech به گفته توییتر ، تراشه M1 Max می تواند حداکثر 7.4 گیگابیت بر ثانیه را بخواند که از سرعت خواندن 5.5 گیگابیت بر ثانیه پلی استیشن 5 بیشتر است.

پردازنده های جدید مک بوک هزینه بیشتری نسبت به پلی استیشن 5 دارند ، اما توانایی اپل در ارائه یک لپ تاپ قابل حمل که با برترین کنسول بازی رقابت می کند هنوز چشمگیر است. همانطور که در بالا ذکر شد ، این ادعاها فقط روی کاغذ هستند و مطمئناً تست عملکرد و سرعت به زودی پس از ورود MacBook Pro جدید در هفته آینده انجام می شود.

قابلیت اجرای بازی ها با گرافیک RTX 3080

نقل قول در مجموعهنکته تکان دهنده این است که اپل ادعا می کند که 32 هسته گرافیکی در تراشه جدید M1 Max آنها تقریباً با لپ تاپ گیمینگ Nvidia RTX 3080 هم اندازه است که می توان آن را در Razer Blade 15 Advanced با همان قیمت پیدا کرد. به

کمی مک بوک پرو و ​​تراشه M1 Max نسبت به M1 Pro

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مک بوک پرو جدید 16 اینچی جدید است سنگین تر و سنگین تر از مدل قبلی است است. وزن و وزن اضافه شده به دلیل شکم جدید ، آینه های متعدد و موارد دیگر است. با این حال ، وب سایت رسمی مک بوک پرو 16 اینچی اپل مدعی است که مدلهای مجهز به M1 Pro 4.7 پوند یا 2.1 کیلوگرم وزن دارند ، در حالی که مدلهای ارائه شده بر روی تراشه M1 Max 4.8 یا 2.2 پوند کیلوگرم وزن دارند.

تراشه M1 Max از نظر فیزیکی بزرگتر از تراشه M1 Pro است. با این حال ، MacBook Pro 14 اینچی که به همراه تراشه M1 Max عرضه می شود ، وزن آن برابر با M1 Pro است ، صرف نظر از اینکه از چه تراشه ای استفاده می شود. پاورقی در صفحه اپل می گوید تفاوت دشواری در مدل بزرگتر 16 اینچی بین M1 Pro و M1 Max به دلیل “پیکربندی و فرآیند تولید” است.

بنچمارک Apple M1 Max منتشر شد: ظرفیت عملکرد MacBook Pro 2021 چقدر است؟

نظر شما در مورد گرافیک شگفت انگیز تراشه M1 Max اپل چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که یک غول مستقر در کوپرتینو می تواند یک دستگاه جمع و جور تولید کند که در عملکرد گرافیکی قدرتمندتر از کنسول پلی استیشن 5 سونی و گرافیک RTX 2080 انویدیا باشد؟ حتی تصور قدرت این چیپست عقل را از بین می برد.نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا