دانش و فناوری

تراشه های کوالکام S5 Gen 2 و S3 Gen 2 برای هدفون‌های بلوتوثی معرفی شدند

کوالکام در رویداد جاری Snapdragon Summit 2022 خود در هاوایی از چندین چیپست جدید رونمایی کرد. همراه با تراشه پرچمدار موردانتظار اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گوشی‌های هوشمند، کوالکام اسنپدراگون AR2 نسل 1 را برای نسل بعدی عینک‌های واقعیت افزوده و Qualcomm S3 Gen 2 و Qualcomm S5 Gen 2 را برای تجهیزات صوتی بی‌سیم معرفی کرده است.

تراشه های کوالکام S5 Gen 2 و S3 Gen 2

تراشه‌های جدید Qualcomm S3 Gen 2 و Qualcomm S5 Gen 2 از پلتفرم‌های صوتی Qualcomm S3 و Qualcomm S5 پیروی می‌کنند که این شرکت در MWC در اوایل سال جاری معرفی کرد. کوالکام ادعا می‌کند که پلتفرم‌های صوتی جدید «پیشرفته‌ترین پلتفرم صوتی بلوتوثی تا به امروز» این شرکت هستند که از فناوری Snapdragon Sound پشتیبانی می‌کنند و برای کار با تراشه Snapdragon 8 Gen 2 جدید بهینه شده‌اند. پلتفرم‌های صوتی مجموعه‌ای از ویژگی‌های ممتاز جدید را برای Snapdragon Sound به‌ارمغان می‌آورند، ازجمله صدای فضایی با ردیابی سر پویا، بهبود جریان موسیقی بدون افت کیفیت و تأخیر 48 میلی‌ثانیه بین گوشی و هدفون برای بازی‌ها.

تراشه های کوالکام S5 Gen 2 و S3 Gen 2

تراشه های کوالکام S5 Gen 2 و S3 Gen 2

درکنار این ویژگی‌ها، Qualcomm S3 Gen 2 و Qualcomm S5 Gen 2 از حذف نویز فعال تطبیقی نسل سوم ​​کوالکام نیز پشتیبانی می‌کنند. فناوری ANC تطبیقی ​​در پلتفرم‌های صوتی جدید همچنین شامل حالت شفافیت تطبیقی ​​با تشخیص خودکار گفتار است. James Chapman، معاون و مدیرکل صدا، موسیقی و ابزارهای پوشیدنی کوالکام، در مورد جدیدترین تراشه‌های صوتی این شرکت بیان کرد:

«پلتفرم‌های نسل بعدی Qualcomm S5 و S3 به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که ویژگی‌های غنی را که مصرف‌کنندگان می‌خواهند، ارائه دهند، درحالی‌که عملکرد بسیار کم‌مصرف را نیز به‌همراه دارند. ما اولین بار صدای بدون افت را ازطریق بلوتوث ارائه کردیم و از آن زمان به بعد، بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان می‌گویند که به‌دنبال پشتیبانی از صدای فضایی در مجموعه بعدی هدفون‌های بی‌سیم خود هستند. من هیجان‌زده هستم که بگویم ما در‌حال ارائه پشتیبانی از صدای مکانی با ردیابی سر پویا به فناوری‌های Snapdragon Sound، صدای بدون افت کیفیت برای مشخصات جدید بلوتوث LE Audio و حتی تأخیر کمتر در آخرین چیپست‌های خود هستیم.»

کوالکام نمونه‌برداری از پلتفرم‌های جدید Qualcomm S5 Gen 2 و Qualcomm S3 Gen 2 Sound را برای تولیدکنندگان آغاز کرده است و می‌توانید انتظار داشته باشید که آن‌ها را در نیمه دوم سال 2023 در محصولات تجاری مشاهده کنید.

نظر شما درباره تراشه‌های کوالکام S5 و S3 نسل 2 چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا