دانش و فناوری

تراشه دسکتاپ مک پرو آینده اپل در دو نسخه ۲۰ و ۴۰ هسته ای معرفی خواهد شد

انتظار می رود حرکت اپل از پردازنده های اینتل به استفاده از سیلیکون سفارشی به دستگاه قدرتمند این شرکت یعنی مک پرو نیز تعمیم یابد. در گذشته گزارش داده بودیم که در مقایسه با مدل فعلی IMac Pro با استفاده از تراشه اینتل، مدل بعدی با نیمی از استانداردهای نسل فعلی معرفی خواهد شد. با این حال، ممکن است تراشه اینتل نیز نداشته باشد. زیرا گزارش های اخیر می گویند که یک کپی ارزان است M1 Max برای خانواده در دسترس است IMacBook Pro 2021با 40 هسته، مک پرو آینده اپل را فعال می کند.

دسکتاپ تراشه 40 هسته ای اپل برای مک پرو

استفاده اپل از چیپست مشابه برای محصولات مختلف، با تغییرات جزئی در مشخصات آن، غیرمعمول نیست. علاوه بر این، ما هنوز باید M1 Pro را به عنوان نسخه دیگری از M1 Max اما با اندازه فرمت کوچکتر در نظر بگیریم. به طور مشابه، یکی از نسخه‌های احتمالی مک پرو آینده می‌تواند بزرگ‌تر از M1 Max باشد و به اپل اجازه می‌دهد تا CPU و هسته‌های GPU را اضافه کند. قابلیت اضافه کردن رم یکپارچه را به آن اضافه کنید.

بر اساس گزارشی که توسط اطلاعاتنسخه M1 Max مک پرو حداقل دارای دو کامپوننت خواهد بود، اما متاسفانه تعداد پردازنده ها و هسته های گرافیکی ذکر نشده است. خوشبختانه چندی پیش گزارش دادیم که مدل های آینده اپل مک پرو می توانند 40 هسته پردازنده داشته باشند. به طور کلی، طراحی پردازنده آینده اپل می تواند به شرح زیر باشد:

IMac Pro 1: تراشه 20 هسته ای (16 هسته با کارایی بالا، 4 هسته کم مصرف)

IMac Pro II: تراشه 40 هسته ای (32 هسته با عملکرد بالا، 8 هسته کم مصرف)

تراشه 40 هسته ای اپل

تراشه 40 هسته ای اپل

البته باید با کمی تردید به اطلاعات بالا نگاه کنیم تا به جزئیات بیشتری در مورد فضای داخلی مک پرو دست پیدا کنیم. با این حال، اگر فکر می‌کنید که مدل‌های MacBook Pro 2021 با 10 هسته پردازشی و 32 هسته گرافیکی عملکرد شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهند، باید انتظار داشته باشیم که کوره جدید اپل در رقابت با پردازنده نسل دوازدهم Intel Alder Lake اینتل باشیم. Core-i9. با این حال، قبل از رونمایی از مک پرو، اطلاعیه ای را مشاهده خواهید کرد آی مک پرو در نیمه اول سال 2022 منتشر خواهد شد. با توجه به مشخصات، Imec Pro در دو مدل با تراشه های M1 Pro و M1 Max عرضه خواهد شد، بنابراین منتظر عرضه این مدل هستیم.

در مورد مک پرو، آیا از عملکرد آن، که احتمالاً بسیار کوچکتر از مدل فعلی است، خوشحال هستید؟ نظر شما در مورد این نسخه از قدرتمندترین مک اپل چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا