بازاریابی

تحقیق در مورد کلمات کلیدی چیست و چگونه آن را انجام می دهید؟

هدف قرار دادن اصطلاح مناسب ، بخش بسیار مهمی در سئو است. این چیزی فراتر از اندازه گیری سطح جستجوهای کلمه کلیدی شما و جستجوی پر کاربردترین کلمه کلیدی است. با تجزیه و تحلیل مناسب کلمات کلیدی ، کلمات کلیدی و عباراتی که احتمال تبدیل شدن دارند (هر نوع تبدیل – فروش یا تکمیل فرم تماس با ما) ، سطح ترافیک پیش بینی شده برای اصطلاحات مختلف مرتبط و مقدار ارزش تبدیل یک کلمه کلیدی در مقایسه با تبدیل کلمه کلیدی ، بررسی خواهد شد. موارد دیگر (به عنوان مثال ، اصطلاحی مانند “میز غذاخوری” ممکن است به فروشی با ارزش بالاتر از “میز قهوه” تبدیل شود). سرانجام ، تجزیه و تحلیل باید به سطح رقابت برای هر اصطلاح توجه کند – آیا ارزش رقابت برای یک اصطلاح بسیار محبوب را دارد یا بهتر است برای اصطلاحی که دارای حجم جستجوی کمتری است ، اما رقابت کمتری است ، رقابت کنیم؟

در نظر گرفتن همه عناصر فوق مهم است. مگر اینکه از اطلاعات مربوط به یک کلمه کلیدی انتخاب شده آگاهی نداشته باشید ، از کجا می دانید احتمال سودآوری شما وجود دارد؟ اشتباه بزرگ SEO ورود مستقیم ، بهینه سازی سایت شما و استراتژی ایجاد پیوند برای یک کلمه کلیدی یا تبدیل نخواهد شد یا آنقدر رقابتی نخواهد بود که در صفحات نتایج موتور جستجو شانس خوبی برای انجام کار نداشته باشید. یک کتابفروشی کوچک و مستقل نباید سعی کند برای اصطلاحی مانند “کتاب” رقابت کند زیرا آمازون ، واتراستونز و WH اسمیت این بازار را کاملاً تعطیل می کنند!

عبارت کلیدی دم بلند چیست؟

“دم بلند” مفهومی بود که کریس اندرسون در کتاب و وبلاگ خود (دم طولانی) مطرح کرد. او در اینجا به خوبی توضیح می دهد:

“نظریه دم بلند این است که فرهنگ و اقتصاد ما به طور فزاینده ای از تمرکز بر تعداد نسبتاً کمی” نتایج “(محصولات و بازارهای اصلی) در بالای منحنی تقاضا و به سمت تعداد زیادی از طاقچه های عقب دور می شوند. اکنون نیاز به گروه بندی کالاها و مصرف کنندگان در ظروف یک اندازه متناسب نیست. در عصری که محدودیت فضای قفسه فیزیکی و سایر تنگناهای توزیع وجود ندارد ، کالاها و خدمات باریک می توانند از نظر اقتصادی به اندازه کرایه معمولی جذاب باشند.

بنابراین دوباره “کتاب” را مثال بزنید. اصطلاح “کتاب” در کلمات کلیدی جستجو مطرح می شود و منجر به تعداد زیادی جستجو می شود. با این حال ، ارزش زیادی در جستجوهای منحصر به فرد دیگر وجود دارد که به “دم” معروف است. اینها می توانند اصطلاحاتی مانند “کتابهایی در تاریخ همپشایر” باشند – ارزش این جستجوها در این واقعیت است که از رقابت کمتری برخوردار بوده و احتمال تبدیل آنها بیشتر است. اگر شخصی به دنبال کتاب های تاریخ همپشایر باشد ، اگر صفحه ای از کتاب های تاریخ همپشایر را به او ارائه دهید ، احتمالاً از شما خرید می کند. در حالی که ، اگر همان محقق به دنبال “کتاب” باشد ، ممکن است مجبور شود قبل از مواجهه با آنچه که به دنبال آن بود ، از طریق برخی از وب سایت های مختلف جستجو کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا