بازاریابی

تحقیقات و بازاریابی عناصر تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی “به طور سیستماتیک داده های مربوط به مشکلات مربوط به بازاریابی کالاها و خدمات را جمع آوری ، ضبط و تجزیه و تحلیل می کند.”

از سوی دیگر تحقیقات بازار تنها بخشی از تحقیقات بازاریابی است که برخی از جنبه های بازاریابی را در بر می گیرد. این تنها وظیفه فرعی تحقیقات بازاریابی است ، زیرا برخی شرکت ها از “تحقیقات بازار” برای توصیف تحقیقات بازار اندازه درآمد توزیع جغرافیایی و غیره استفاده می کنند. با این حال ، او نتوانسته است ایده تحقیق درباره تأثیر تلاشهای بازاریابی در بازارها را پوشش دهد ، که اصطلاح بازاریابی جستجو دقیق است. عناصر تحقیقات بازاریابی.

1. تحقیقات بازار. این جنبه های مربوط به اندازه و ماهیت بازار را شامل می شود از جمله بازارهای صادراتی که مصرف کنندگان را از نظر سن ، جنس ، درآمد (تقسیم بازار) ، جنبه های اقتصادی بازاریابی و غیره تقسیم می کند.

2. فروش تحقیق. این مربوط به مشکل اختلافات منطقه ای در تعیین قلمروهای فروش برای فروش ، سنجش اثربخشی فروشنده ، ارزیابی روشهای فروش و مشوقها و غیره است.

3. تحقیق در مورد محصول. این مربوط به تجزیه و تحلیل نقاط قوت و یا ضعف موضوعات آزمایش محصول فعلی مربوط به تنوع ، ساده سازی ، ارتفاع و گردش خون (کلیه تصمیمات خط تولید) و غیره می باشد.

4- تحقیقات بسته بندی. در اصل ، این بخشی از تحقیقات مربوط به محصول است. اما تحولات اخیر در بسته بندی و سهم آن در تبلیغات باعث شده است تا جایگاه مستقلی را به خود اختصاص دهد. این امر مستلزم مطالعه جداگانه ای در مورد جنبه های بسته است تا از تأثیر و واکنش آن در بازار آگاهی داشته باشد.

5- تحقیقات تبلیغاتی. شما مطالعه ای را در رابطه با تهیه نسخه آگهی (نسخه های تحقیق) و رسانه مورد استفاده (تحقیقات رسانه ای) و سنجش اثربخشی تبلیغات انجام می دهید.

6. تحقیقات اقتصادی تجاری. عمده ترین مشکلات مربوط به تجزیه و تحلیل خروجی های ورودی ، پیش بینی ، تجزیه و تحلیل قیمت و سود و تهیه نمودارهای معادل زمینه های اصلی تحقیق است.

7. تحقیقات بازاریابی صادراتی. این تحقیق با هدف بررسی امکان صادرات محصول انجام شده است. در چنین مواردی ، هر نوع یا همه نوع تحقیقات فوق ضروری می شود.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا