بازاریابی اینترنتی

تحقیقات بازار اینترنت – موج آینده؟

جمع آوری داده های صنعت در هر صنعت مهم است. اطلاعات جهت گیری شرکت را برای اطمینان از این که محصولاتش می توانند نیازهای مشتری را در آینده برآورده کند تعیین می کند. چگونه این داده ها جمع آوری و استفاده می شود؟

بطور سنتی ، شرکت ها از پستی ، نظرسنجی تلفنی و شرکتهای مشاوره ای خارج از سایر روشها برای به دست آوردن این اطلاعات استفاده کرده اند. با این حال ، در ده سال گذشته ، تحقیقات بازار از منابع مبتنی بر اینترنت شروع به برگزاری کرده است.

مانند هر چیز دیگر ، جوانب مثبت و منفی در استفاده از اینترنت برای اهداف تحقیق در بازار وجود دارد.

برخی از مثبت ها عبارتند از: اینترنت زمان حرفه ای را برای جمع آوری اطلاعات به طور مستقل ذخیره می کند. نمونه ها شامل سرعت واکنش سریعتر در بازارهای بین المللی است. به طور فزاینده ، این عمل مصاحبه کننده واسطه را از بین برد و اجازه دسترسی سریع به مخاطبان بسیار کم هزینه را داد.

علاوه بر این ، سایر مزایای تحقیقات بازار آنلاین شامل نظرسنجی آنلاین است که یک مؤلفه در زمان واقعی را ارائه می دهد ، محققان را قادر می سازد نتایج خود را به طور همزمان تجزیه و تحلیل کنند. این نوع نظرسنجی ها به راحتی ایجاد و استقرار می یابند. علاوه بر این ، نظرسنجی های آنلاین به شرکت کنندگان نسبت به سایر فرم های نظرسنجی ، از جمله پست مستقیم ، نظرسنجی تلفنی یا بوم های درب به درب ، شرکت کنندگان را ناشناستر می کند. پس از استفاده از این روزها ، می توانید با ارسال نتایج در وب سایت خود و از طریق کانال های رسانه های اجتماعی ، این کار را تکرار کنید.

برخی از استدلال در مورد استفاده از تحقیقات اینترنتی عبارتند از: استفاده از اینترنت ممکن است جمعیت خاصی را نشان ندهد. نفوذ رایانه و دسترسی کم به اینترنت در برخی از مناطق آسیا ، آمریکای لاتین و اروپای مرکزی و اروپای شرقی ، به دست آوردن یک نمونه نماینده واقعی از جمعیت می تواند دشوار باشد.

آخرین داده های موجود در صنعت نشان می دهد که مثبت شدن برنده است. براساس گزارش جهانی IBIS در سال 2010 ، 37٪ از 14.1 میلیارد دلار تولید شده توسط صنعت تحقیقات بازار ایالات متحده مبتنی بر اینترنت بود.

در ادامه این گزارش آمده است که اینترنت و رسانه های اجتماعی به تازگی گفتگو بین محققان بازار و مصرف کنندگان را تغییر داده اند ، متخصصان مشاغل هم اکنون می توانند با ایجاد تابلوهای پیام ، انجمن های آنلاین و سیستم های رتبه بندی ، بررسی های مصرف کنندگان را دنبال کنند.این روشها به شرکتها اجازه می دهد تا شرکت کنندگان پرداخت شده در یک گروه تمرکز را دور بزنند. و با یک مخاطب فعال تعامل داشته باشید.

به طور خلاصه ، انتشار IBIS که به وب اضافه شده است همچنین به محققان این امکان را می دهد تا مخاطبان خاص را هدف قرار داده و آنها را حفظ کنند و از داده های مهم مانند محصولات و خدمات رقیبی که استفاده می کنند و میزان رضایت مشتریان از محصولات شما برخوردار شوند ، دریافت کنند.

در کل ، اهمیت تحقیقات بازار مبتنی بر وب با افزایش بخش های جمعیتی ادامه می یابد و رسانه های اجتماعی همچنان شکوفا می شوند.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا