بازاریابی

تحقیقات بازاریابی

هر کس می خواهد تجارت خود را مانند گذشته ادامه دهد ، اما هر شغلی در تحقیقات بازار در زندگی خود با مشکلات مختلفی روبرو است. بنابراین من می خواهم تجربه خود را به اشتراک بگذارم که تحقیقات بازار چیست؟ انواع و مزایای تحقیقات اساسی بازار و ده اشتباه در تحقیقات بازاریابی چیست.

فرایند تحقیقات بازاریابی شامل شناسایی ، جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و توزیع اطلاعات بصورت سیستماتیک به منظور توسعه دانش و تصمیم گیری است. تعریف و شناسایی مشکل خود: شما قبلاً مشکلی را مشخص کرده اید و به اطلاعات نیاز دارید. این مرحله همیشه آغاز فرایند تحقیقات بازاریابی است. در این مرحله ، مشکل از طریق حداقل یک سطح از مدیریت شناسایی می شود و بحث های درونی صورت می گیرد. توسعه سبک خود: در این مرحله می توانید برنامه درسی خود را از طریق تجزیه و تحلیل پروژه ، تجزیه و تحلیل مهارت ها و تجزیه و تحلیل بودجه تهیه کنید. طرح تحقیق: طرح پژوهش شامل تجزیه و تحلیل اطلاعات ثانویه ، تحقیقات کیفی ، انتخاب روش شناسی ، اندازه گیری سؤال ، انتخاب مقیاس ، طراحی پرسشنامه ، اندازه و طرح نمونه و تعیین تحلیل داده ها برای استفاده است.

عناصر طراحی تحقیق عبارتند از: فرایند طراحی پرسشنامه اندازه گیری و گسترش اندازه نمونه سوال حسابگر حسابگر ماشین حساب پایه جمع آوری داده ها: اغلب به عنوان جمع آوری داده ها یا پیمایش میدانی خوانده می شود ، این نقطه ای است که از پرسشنامه نهایی (ابزار پیمایشی) برای جمع آوری اطلاعات بین بخش های نمونه انتخاب شده استفاده می شود. روشهای مختلف جمع آوری داده ها برای در نظر گرفتن مواردی نظیر بررسی های اینترنتی ، بررسی های ایمیل ، پالت اینترنت و پالت پستی وجود دارد. انجام تجزیه و تحلیل داده ها: هرگونه تحلیل داده های پرسشنامه بستگی به نحوه ایجاد پرسشنامه دارد. تجزیه و تحلیل داده های پیمایش کمتر پیچیده با هر یک از مجموعه ابزارهای اداری قابل دستیابی است ، در حالی که تجزیه و تحلیل داده های پرسشنامه پیچیده تر نیاز به نرم افزار اختصاصی برای تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار و سرانجام گزارش و ارائه دارد: گزارشگری و ارائه تحقیقات بازار دومین مرحله مهم به راحتی است ، اگر نه اولین. هرگونه اطلاعات و دانش مهم مربوط به کار با سرمایه گذاری در تحقیقات بازار محدود به نحوه ارائه آن به تصمیم گیرندگان خواهد بود. این شش مرحله از تحقیقات بازار است.

اکنون دو نوع تحقیقات بازاریابی وجود دارد. تحقیق توصیفی: یک تحقیق بازاریابی برای توصیف بهتر مشکلات ، موقعیت ها یا بازارهای بازاریابی. تحقیقات علت: تحقیقات بازاریابی برای آزمایش فرضیه های مربوط به روابط علت و معلولی بین متغیرهای بهره.

عناصر تحقیقات بازار موثر: تحقیقات بازاریابی گامی بسیار مهم در توسعه تجارت شما است. بدون تحقیق ، شما هیچ پایه ای برای پاسخگویی به سؤالات حتی اساسی ندارید ؛ سؤالاتی که اگر واقعاً می خواهید محصول یا خدمات خود را با موفقیت به بازار عرضه کنید ، باید به آنها پاسخ دهید. سوالات باید براساس قیمت ، بازار و رقابت باشد.

شش مزیت اساسی تحقیقات بازار:

1. صلاحیت کلی و درک مفاهیم مهم تحقیق را افزایش داده و توانایی پیشرفته ای برای تصمیم گیری آگاهانه فراهم می کند
2. فرصتی مقرون به صرفه برای تکمیل آموزش داخلی شرکت فراهم می کند (تخفیف برای ثبت نام گروهی در دسترس است!)

3- این پل ارتباط دانش مشترک را با کلیه علاقه مندان در فرآیند تحقیق تسهیل می کند.
4- این یک نقطه شروع خاص برای افرادی که وارد این حرفه می شوند فراهم می کند.
5- به شرکت ابزاری عینی برای کمک به پیشرفت و ارتقاء کارمندان می دهد.
6. این کمک می کند تا محققان در درک و تمایز بین شیوه های تحقیق خوب و آنهایی که تحقیقات عینی و بی طرف را تضعیف می کنند.

10 اشتباه برتر تحقیقات بازار: در اینجا برخی از رایج ترین اشتباهاتی که شرکتها در انجام تحقیقات بازار انجام می دهند و نکاتی برای جلوگیری از آنها است.

ای خرج بیهوده

نمی دانم دنبال چه چیزی بگردی؟

انتخاب ضعیف از مواد مرجع.

o انجام تحقیقات جامع در این رقابت.

o در جستجوی اطلاعات قیمت نیست.

o در گروه اشتباه جستجو کنید.

o تیز کردن یک ابزار تحقیق خوب.

O در تلاشهای تحقیق خود به اندازه کافی پرخاشگر نباشید

وابستگی به یک مجموعه داده.

o تحقیقات بازار را نادیده بگیرید.

اینها اشتباهات رایجی است که شرکتها مرتکب شده اند. بنابراین سعی کنید برنامه تحقیق بازاریابی را دنبال کنید. بنابراین شما تمام کارها را بدون هیچ تردیدی انجام می دهید.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا