بازاریابی اینترنتی

تحقیقات بازاریابی آنلاین – اندازه گیری 4 PS

نظرسنجی آنلاین به متخصصان بازاریابی ابزاری پویا برای کمک به سنجش ، تحلیل و رشد مشاغل آنها می دهد. آخرین نرم افزار نظرسنجی وب بینش مهمی در مورد نحوه تصمیم گیری مشتری ارائه می دهد. این به مشاغل کمک می کند تا در مورد چهار P تصمیم گیری هوشمندانه تری داشته باشند که موفقیت بازار را تعیین می کند: محصول ، قیمت ، مکان و تبلیغات.

بررسی محصولات جدید: طراحی ، آزمایش ، طراحی

صاحبان مشاغل با تجربه می دانند که بازاریابی باید مدت ها قبل از شروع محصولاتشان در فروشگاه ها شروع شود. بازاریابی باید از خود محصول و با درک عمیق از نیازها و ترجیحات مشتری شروع شود.

نرم افزار پرسشنامه جدید و قدرتمند نگاهی چشمگیر به مشاغل می دهد. بررسی تحقیقات بازار می تواند به تجدید نظر در تجارت محصولات در طراحی محصول کمک کند ، یا شاید دقیقاً آن را تنظیم کند. به عبارت ساده تر ، این نظرسنجی ها می توانند به تجارت کمک کنند تا آنچه را که می خواهند به مردم ارائه دهند.

بررسی محصولات جدید سعی کنید نیازهای درک شده مشتریان را بدست آورید. آنها سؤالاتی از قبیل:

  • به کامیون خود به چه مقدار محموله نیاز دارید؟
  • قدرت تهیه پشتیبان شما چقدر وات است؟
  • چند بار رانندگی شما در جاده های یخ زده است؟

سوالاتی از این قبیل می تواند به یک تجارت کمک کند تا تصمیم بگیرد که آیا خط محصول آن نیازهای مشتری بالقوه را برآورده می کند یا خلأهایی در خط وجود دارد که باید پر شود. نرم افزار پرسشنامه به کسب و کار اجازه می دهد تا پاسخ ها را بر اساس سن ، جنس ، مکان ، درآمد و متغیرهای دیگر مرتب سازی کند. این امر به تجارت اجازه می دهد تا محصولات را به نیازهای بخش های خاص بازار هدف قرار دهد.

بررسی محصولات جدید همچنین سعی کنید مهمترین فواید مشتریان را تعیین کنید. یک نمونه از ویتامین ها را بگیرید. آیا مشتری ها به طور عمده به ویتامین ها علاقه مند هستند تا به آنها کمک کنند احساس بهتری داشته باشند یا حافظه خود را بهبود بخشند یا سلامت قلب را بهبود ببخشند؟ نرم افزار پرسشنامه از سوالات رتبه بندی پیشرفته برای کمک به منزوی کردن مزایای مورد علاقه مردم استفاده می کند.

بررسی محصولات جدید همچنین به کسب و کار کمک می کند تا یاد بگیرد که کدام ویژگی ها برای مشتریان مهم است. اگر مشتریان علاقه خاصی به ویژگی خاصی نداشته باشند ، یک تجارت ممکن است تصمیم بگیرد به جای اینکه به عنوان یک قسمت استاندارد از محصولات خود باشد ، آن را به عنوان یک گزینه ارائه دهد. از طرف دیگر ، اگر یک ویژگی در نظرسنجی بسیار رایج به نظر برسد ، ممکن است یک تجارت تصمیم بگیرد که آن را در همه محصولات خود گنجانده و آن را در مبارزات بازاریابی خود برجسته کند.

تجزیه و تحلیل همزمان: در مورد جبران خسارت مشتریان هنگام خرید محصول ، بررسی کنید

تجزیه و تحلیل مشترک اهداف بسیاری در تحقیقات بازار استفاده می شود ، اما به ویژه در تصمیم گیری در مورد قیمت مفید است. اینگونه عمل می کند. بیایید بگوییم مسافر در مورد رزرو اتاق هتل فکر می کند. دو هتل در کنار یکدیگر اتاقهایی با همان قیمت ارائه می دهند ، اما یکی استخر سرپوشیده و دیگری ندارد. اگر مسافر از شنا لذت ببرد ، احتمالاً هتل را با استخر انتخاب می کند ، زیرا هیچ تفاوتی در قیمت وجود ندارد.

کوهنورد ما تحقیقات کمی بیشتر انجام می دهد و می داند که هتل بدون استخر خدمات اتاق ارائه می دهد ، که به نظر می رسد فوق العاده خودشیفته است. حالا مسافر ما باید تصمیم بگیرد. چه چیزی بیشتر مورد توجه ، سرویس استخر یا اتاق است؟ بیایید بگوییم مسافر ما آموخته است که هتل با استخر تخفیف 10 درصدی را ارائه می دهد. اکنون اوضاع بسیار پیچیده می شود.

تجزیه و تحلیل مشارکتی به بازاریاب اجازه می دهد تا در هنگام خرید محصول ، جبران خسارت مشتریان را بررسی کند. این به بازاریاب این امکان را می دهد تا ببیند کدام یک از ویژگی های محصول برای مشتری ها مهمتر است و مایل هستند چه میزان اضافی را برای یک ویژگی خاص یا ترکیبی از ویژگی های خاص پرداخت کنند. هدف از تجزیه و تحلیل مشترک تعیین این است که کدام یک از متغیرها بیشترین تأثیر را در تصمیم مشتری برای خرید دارد.

تجزیه و تحلیل ترکیب نیز به بازاریاب کمک می کند تا قیمت بهینه را برای محصول تعیین کند. این به بازاریاب این امکان را می دهد تا نقطه ای را که قیمت از مزایایی در ذهن مصرف کننده فراتر می رود ، ببیند. اگرچه این نوع تحلیل پیچیده به نظر می رسد ، اما نرم افزار نظرسنجی وب این کار را ساده می کند. پیشرفته ترین سیستم ها به بازاریابان اجازه می دهد تا نظرسنجی آنلاین را از طریق رابط بصری جادوگر ایجاد کنند. آنها نتایج تجزیه و تحلیل را در قالبهای مختلفی ارائه می دهند که به متخصصان بازاریابی کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای بگیرند.

محل و روند خرید

تحقیقات تحقیقات بازار همچنین می تواند اطلاعات مهمی در مورد چگونگی ترجیح مردم برای خرید ارائه دهد. آیا آنها معمولاً انواع خاصی از محصولات را بصورت آنلاین خریداری می کنند یا ترجیح می دهند از فروشگاه دیدن کنند؟ اگر آنها دوست دارند به صورت حضوری اقدام به خرید کنند ، آیا فروشگاه های تخفیف را بدون خرده فروشی یا فروشگاه هایی که مشاوره و خدمات بیشتری به مشتری ارائه می دهند ترجیح می دهند؟ آیا آنها از فروشگاه ها خریداری می کنند؟ اگر چنین است ، آیا آنها سفارش ارسال می کنند یا از فروشگاه خرید آنلاین استفاده می کنند؟

هدف از تمام این سؤالات این است که بدانید مردم با تجربه خرید چه احساسی دارند. بعضی اوقات ممکن است دو شرکت محصولات تقریباً یکسان را ارائه دهند ، اما یک شرکت به مراتب موفق تر است زیرا نوع تجربه خریدی را که در آن راحت است به مشتریان ارائه می دهد. به عنوان مثال ، برخی از فروشندگان خودرو تبلیغ می کنند که از قیمت معامله نمی کنند. آنها می دانند که برخی از افراد از قیمت مذاکره ناراحت کننده نیستند که در تجارت خودرو رایج است.

بررسی فرآیند خرید باید روی انواع خاصی از محصولات متمرکز شود. به عنوان مثال ، برخی افراد روال DVD را در فروشگاه های تخفیف خریداری می کنند ، اما برای خرید دستگاه پخش دی وی دی به یک فروشگاه لوازم الکترونیکی می روند. یک بررسی آنلاین به خوبی طراحی شده می تواند ترجیحات خرید مشتری را برای انواع مختلف محصولات منزوی کند.

بررسی فرآیند خرید همچنین می تواند به مشاغل در بهبود خدمات به مشتری کمک کند. به عنوان مثال ، یک بررسی ممکن است تشخیص دهد که مشتریان در مرور وب سایت تجاری مشکل دارند. مشاغل می توانند از این نوع داده استفاده کنند و تجربه خرید را برای مشتریان لذت بخش تر و راحت تر کنند.

ارتقاء: تحقیقات بازده تبلیغات

بررسی کارآیی تبلیغات به تجارت خود کمک کنید تا از بودجه تبلیغاتی خود بیشترین بهره را ببرد.

تصمیمات تبلیغاتی بسیار پیچیده شده است. بسیاری از افراد – به ویژه جوانان – وقت بیشتری را صرف تماشای تلویزیون می کنند. اما آیا تبلیغات آنلاین به همان اندازه تبلیغات تلویزیونی موثر هستند؟ و اگر یک کسب و کار تصمیم دارد از تبلیغات تلویزیونی استفاده کند ، کدام صدها کانال کابلی را باید روی آن متمرکز کنید؟ و رسانه های چاپی و تبلیغات در آنجا چیست؟ آنها در یک برنامه ریزی بازاریابی برنامه ریزی شده چه جایگاهی دارند؟

پاسخ تمام این سؤالات برای محصولات مختلف و بخشهای مختلف بازار متفاوت است. بازاریابان برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد بودجه تبلیغاتی خود ، به داده های معتبر نیاز دارند. خوشبختانه ، نظرسنجی های آنلاین روشی اقتصادی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل این اطلاعات ارائه می دهد.

الف بررسی کارآیی تبلیغات می تواند تعیین کند که مصرف کنندگان چگونه به یک تبلیغ پاسخ می دهند ، چه چیزی را به خاطر می آورند ، چگونه بعداً احساس می کنند ، چگونه تبلیغ را بهبود می بخشند و آیا قصد تبلیغ نشان داده شده است یا خیر. یک دنباله نظرسنجی می تواند میزان آگاهی از برند را قبل ، حین و بعد از فعالیت اندازه گیری کند. مانند سایر انواع نظرسنجی های آنلاین ، نتایج را می توان با سن ، جنس ، درآمد و متغیرهای دیگر مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا اطمینان حاصل شود که آگهی ها به سمت جمعیتی صحیح برسند.

برخی از مشاغل برای ارزیابی اثربخشی تبلیغات خود به عملکرد فروش خود متکی هستند. آنها فرض می کنند که اگر از رقبای خود بهتر عمل کنند ، تبلیغات آنها احتمالاً مؤثر خواهد بود. این رویکرد این واقعیت را نادیده می گیرد که فروش با عوامل مختلفی از جمله قیمت ، کیفیت و رقابت تعیین می شود. ممکن است یک تجارت موفق باشد ، اما تبلیغات مؤثرتر ممکن است عملکرد آن را بهتر کند.

خط پایین بهبود یافته است

نظرسنجی های تحقیقاتی بازار آنلاین روشی ارزان و مقرون به صرفه برای بهبود هر مرحله از بازاریابی است: طراحی محصول ، مکان ، مکان و تبلیغ. نظرسنجی ها می توانند به مشاغل بگویند چه اشتباهی یا درست انجام می دهد و چگونه می تواند بهتر عمل کند. سرمایه گذاری در یک نظرسنجی آنلاین به خوبی طراحی شده می تواند بارها و بارها خود را در افزایش فروش و یک نتیجه گیری سالم تر بپردازد.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا