تجهیز گوشی ها و لپ تاپ های لنوو به هوش مصنوعی

گوشی ها و لپ تاپ های لنوو قرار است در آینده ای نزدیک به هوش مصنوعی مجهز شوند. کمپانی مطرح چینی تصمیم دارد ضررهای مالی خود را بدین شکل جبران کند.
کمپانی لنوو اخیراً در گزارش های مالی خود خبر از افت شدید درآمد داده است که آینده این شرکت بزرگ چینی را به خطر خواهد انداخت. اما لنوو استراتژی خاصی را برای جبران ضررهای مالی در پیش گرفته است. براین اساس قرار است گوشی ها و لپ تاپ های لنوو به هوش مصنوعی مجهز شوند. لازم به ذکر است که این غول تکنولوژی ادعا کرده است که سال آینده میلادی مبلغ 70 میلیارد یوان (9٫6 میلیارد دلار) بر روی فناوری هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: تبلت لنوو Xiaoxin Pad Pro 12.7 معرفی شد [+قیمت و مشخصات]
تجهیز گوشی ها و لپ تاپ های لنوو به هوش مصنوعی
گروه تجاری لنوو که سابقه  طولانی مدتی در بازار کامپیوتر دارد، در گزارش مالی جدیدش از افت 24 درصدی درآمد سالانه خبر داده است. درحالی که درآمد فصل دوم 2022 لنوو به 13٫76 میلیارد دلار رسیده بود، این شرکت در فصل اخیر 12٫9 میلیارد دلار درآمد به جیب زد. سود خالص لنوو 176٫5 میلیون دلار بود که نشان دهنده  افت 66 درصدی است.

افت درآمد لنوو به کاهش تقاضا برای کامپیوترهای شخصی نسبت داده می شود. این شرکت در فصل اخیر هزینه های عملیاتی اش را 11 درصد کاهش داد تا 850 میلیون دلار صرفه جویی کند. کسب و کار دستگاه های هوشمند لنوو که شامل کامپیوتر شخصی و تبلت و گوشی هوشمند می شود، با افت 28 درصدی درآمد سالانه مواجه شد. سود عملیاتی این کسب و کار 39 درصد کاهش یافت و به 650 میلیون دلار رسید.
لنوو می گوید که در نواحی مختلف دنیا با چالش فروش دست و پنجه نرم کرده است. فروش محصولات این شرکت در آمریکا 21 درصد کاهش یافت. با وجود کاهش قابل توجه درآمد در آمریکای شمالی، وضعیت انبارهای لنوو به دوران قبل از کرونا برگشته است. در ناحیه  آسیا-اقیانوسیه به غیر از چین، درآمد 17 درصد کاهش یافت. در بازار اروپا-خاورمیانه-آفریقا شاهد افت 29 درصدی درآمد لنوو بودیم.
چین، بازار محلی گروه تجاری لنوو، 29 درصد درآمد سالانه  کمتر به خزانه  این شرکت واریز کرد. افت درآمد بازار چین نتیجه  کاهش تقاضا برای لپ تاپ و قطعات زیرساخت است.
لنوو می گوید با وجود کاهش شدید درآمد، دیدگاهی خوش بینانه نسبت به آینده  صنعت کامپیوتر دارد. این شرکت در حال باثبات کردن شرایط است و احتمالا تا قبل از پایان سال جاری میلادی به روند افزایش درآمد برمی گردد و فروش لپ تاپ لنوو افزایش می یابد.

مدیرعامل لنوو در کنفرانس مالی جدید این شرکت گفت که توسعه  هوش مصنوعی به ارتقاء هرچه بیشتر دستگاه های هوشمند کمک خواهد کرد. او می گوید که آثار اصلی هوش مصنوعی را امسال نخواهیم دید، بلکه این فناوری سال آینده تغییرات انقلابی به همراه می آورد. مدیرعامل لنوو انتظار دارد که از سال آینده گوشی ها و کامپیوترهای مبتنی بر هوش مصنوعی از راه برسند.
لنوو گفته است که در سه سال آینده 70 میلیارد یوان (9٫6 میلیارد دلار) روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند. این شرکت در تلاش است کسب و کارهایشان را متنوع تر کند تا صرفاً به فروش کامپیوتر وابسته نباشد.
بیشتر بخوانید:

    تبلت لنوو تب P12 معرفی شد [+قیمت و مشخصات]
    تشکیل وزارت هوش مصنوعی در ایران به پیشنهاد مجلس؛  اولین گام جدی ایران در AI؟
    رقابت عربستان و امارات در حوزه هوش مصنوعی
    کلاهبرداری با هوش مصنوعی ؛ تقلید صدای رئیس جمهور ترکیه برای اخاذی از بازرگانان

نظر شما درباره تجهیز گوشی ها و لپ تاپ های لنوو به هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا