اخبار بازار

تجزیه و تحلیل داده های Evand در پایان 6 ماه 98

اگر با EVENT آشنا هستید ، باید بدانید که یک ابزار ساختمانی آنلاین و ابزار مدیریت بلیط با ده ها ویژگی مدرن دیگر وجود دارد که به سازمان کمک می کند تا با خیال راحت روند ثبت نام رویداد را مدیریت کند.

در این مقاله می خواهم داده های سال پایانی سال 98 را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهم و تأثیر عواملی همچون Corona و قطع ارتباط اینترنت بر روی آنها و همچنین تصمیماتی را که در این مقطع خاص در تیم محصول گرفته ایم ، تجزیه و تحلیل کنم ، زیرا معتقدم به اشتراک گذاری تجربیات می تواند کمک کننده باشد و به تصمیم گیرندگان و فعالان در موقعیت های مشابه کمک کند. تصمیمات

Avand دارای دو گروه کاربر اصلی: سازمان دهندگان و شرکت کنندگان. به نظر من ، این تحلیل می تواند برای هر دو گروه و حتی برای دیگران جذاب باشد ، زیرا ایوان تقریباً بیشترین جمعیت آماری را در این زمینه دارد.

دو اتفاق بزرگ در پاییز و زمستان سال 98 رخ داده است که تأثیر زیادی در درآمد و خدمات مشاغل آنلاین داشت: اولین اینترنت نهایی و دومی (در زمان نوشتن) با شیوع ویروس Corona روبرو شد.

قطعاً اینترنت است

بامداد شنبه ، 25 نوامبر ، زمزمه کاملی از اینترنت رخ داد و دسترسی محدود بود ، و پشتیبانی با حجم زیادی از تماس های سازمان دهندگان و کاربرانی که پس از کشف موضوع جدی قادر به دسترسی به سایت نبودند ، صورت گرفت. دسترسی جهانی به اینترنت محدود است و فقط سایتهای داخلی در دسترس هستند. ما باید فوراً اقدام می کردیم زیرا سرورهای Aband خارج از ایران بودند و کاملاً دور از دسترس بودند و انتقال به سرورهای داخلی زمان برد ، بنابراین تیم محصول تصمیم گرفتیم تصمیم بگیریم سرورها را به اولویت ارسال کاربر قرار دهیم ، این بدان معناست که قطعات هنگام ثبت نام در این رویداد در دسترس هستند. راستش را بخواهید ، این انتقال کامل حدود دو روز طول کشید و در این مدت مراحلی وجود داشت که می تواند تجربه بدی برای گفتن باشد. از آنجا که برگزارکنندگان فرصت خرید ابزار تبلیغاتی در آوانگارد را داشتند و یکسری برنامه ها به طور هم زمان انجام شد ، ما ابتدا لیستی از برنامه های برنامه ریزی شده را در هفته بعد تهیه کردیم و در صورت عدم حضور ، با برگزارکنندگان تماس گرفتیم. به کاربران اطلاع داده شد و ما تبلیغات آنها را بخاطر مسئولیت اجتماعی ما خریداری کردیم یا تمدید کردیم. قدم بعدی پس از انتقال این بود که به همه کاربران اطلاع دهیم که Ewand در دسترس است و اینکه می توانید مانند گذشته از خدمات آن استفاده کنید.

شیوع ویروس کرونا

در پی اعلام خبر ورود کرونا به ایران و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از هفته اول اسفند ، اجراها کنسل شد و بسیاری از رویدادها لغو شدند. اینجاست که موج دوم نفوذ در اقتصاد تجارت آنلاین به ویژه در مورد برخورد آوند با مردم و اجتناب ناپذیر رخ داده است. اگر از Evand استفاده کرده اید می دانید که این یک بخش سمینار آنلاین است که به شما امکان می دهد رویدادهای آنلاین ایجاد کنید. شیوع ویروس در چین نشان می دهد که میهمان ناخوانده چند هفته منتظر ما بوده است و ما مجبور بودیم در آن مقطع تصمیم مدیریت بحران بگیریم ، بنابراین تیم محصول تصمیماتی را اتخاذ کرد که در ادامه حرکت کند و آمار و داده ها را ببیند. خوب ، مسئله این بود که در این میان این رویداد به شدت کاهش می یابد و زمینه وقایع آنلاین فراهم می شود. بنابراین این بار ، لیستی از رویدادهای آینده را گردآوری کردیم ، با سازمان دهندگان تماس تلفنی برقرار کردیم و به آنها گزینه های رویدادهای آنلاین را برای تغییر رویدادهای آنلاین خود به آنها گفتیم. ما همچنین لیستی از برگزارکنندگان بالقوه را که در ابتدا یک رویداد آنلاین در ایوان برگزار می کردند ، تهیه کردیم و آنها را ترغیب می کردیم از این فرصت استفاده کنند تا 50٪ هزینه ثبت نام آنلاین رویداد خود را کاهش دهند. از طرف دیگر ، در صفحه اول آوند ما توانایی مشاهده رویدادهای آنلاین را داریم تا کاربران را به حضور در این رویدادها تشویق کنیم و در صورت انجام این رویداد به صورت شخصی ثبت نام کنیم ، بخش پشتیبانی و سازمان دهنده آن را منتشر نمی کند. بدون تبلیغات و همچنین نکاتی برای فراخوانی یک رویداد شبکه خوانده شد.

برای این منظور ، من سعی کرده ام تا به تصمیماتی که در این دو زمان مهم اتخاذ شده است در ارتباط باشم و تجربه شخصی خود را با شما در میان بگذارم ، پیش زمینه ای را برای شما فراهم کنم که ممکن است شما را به یک تصمیم گیرنده آینده تبدیل کند. به مدیر محصول یا یک عضو تیم محصول ، صاحب مشاغل یا حتی یک کاربر معمولی کمک کنید. تماس را کوتاه کردم و مستقیماً به اطلاعات رفتم تا در مورد زبان آنها صحبت کنم.

قسمت اول ، مرور آمار رویداد

همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است ، در هفته 9 ، در تعداد وقایع ثبت شده 75 درصد کاهش یافته است ، همچنین 30 درصد در تعداد وقایع ثبت شده کاهش یافته است و از هفته 23 به بعد ، به دلیل فوران تاج ، کاهش 60 درصدی در ثبت رویدادها و بیش از 80 نیز کاهش درصدی از وقایع داشته است. برای درک بهتر چرا تعداد وقایع در هفته بیشتر از تعداد رویدادهای ذکر شده است ، لازم است بدانید که اساساً بین ثبت نام و رویداد فاصله یک تا دو هفته وجود دارد.

شکل 1
شکل 1

در راستای مواردی که قبلاً گفتم ، بعد از شروع Corona ، ما به فکر اقدامات برای تبلیغ رویدادهای آنلاین افتادیم ، نتیجه آن در شکل 2 مشهود است ، که منجر به افزایش چشمگیر وقایع آنلاین شد.

شکل 2
شکل 2

با نگاهی به شکل 3 ، به وضوح دیده می شود که در سه هفته آخر سال (خصوصاً هفته گذشته) ، در نتیجه تعطیلی مدارس و لزوم برگزاری دوره های آموزشی ، تعداد رویدادهای دانشگاهی و علوم پایه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بصورت آنلاین است و سهم گروه تحقیق را از مجموع رویدادهای آنلاین در شکل 4 افزایش داده است. نکته دیگری که باید در شکل 3 و 4 در نظر گرفته شود گرسنگی جامعه برای فعالیت های اقتصادی ، کارآفرینی و وقایع مالی است و این نشان دهنده وضعیت مالی جامعه و علاقه مردم برای شروع یک تجارت و افزایش درآمد آنها است. او

بد نیست بدانید که تعداد رویدادهای آنلاین از 50 رویداد در ماه فوریه تا 705 مارس برگزار شده است.

شکل 3
شکل 3
شکل 4
شکل 4
شکل 5
شکل 5

بخش دوم به آمار مربوط به شرکت کنندگان می پردازد

همانطور که در شکل 6 مشاهده می شود ، هفته 9 به دلیل قطع اینترنت و افت 40 درصدی در هفته شانزدهم به دنبال وقایع ژانویه ، شاهد کاهش 80٪ در حضور بود. با نگاهی به نمودارهای 6 و 7 ، ما از هفته 23 شاهد کاهش 100 درصدی حضور بوده ایم و تعداد شرکت کنندگان شبکه در ماه مارس نسبت به بهمن ماه تقریباً دو برابر شده است.

شکل 6
شکل 6
شکل 7
شکل 7

به طور واضح در شکل 8 مشاهده می شود که قطع فروش اینترنت در هفته 9 77٪ کاهش داشته و شیوع کرونا در ماه مارس فروش را در مقایسه با 60٪ در ماه فوریه کاهش داده است.

شکل 8
شکل 8

شکل 9 ، 10 و 11 به ترتیب ، نسبت هر دسته از رویدادها ، شرکت کنندگان و میزان پرداخت شده برای حضور در این رویداد را نشان می دهد که کاربران می توانند درک کنند. این امر به سازمانها می دهد تا اطلاعات مفیدی را برای انتخاب دسته مناسب برای رویدادشان انتخاب کنند. اگر نگاه دقیق تری داشته باشید ، توجه داشته باشید که اگرچه در رده مشاغل رویدادهای بیشتری وجود دارد ، بسیاری از کاربران بیشتر در گروه های ثبت شده کارآفرینی شرکت می کنند یا حتی اینکه تعداد رویدادهای ذکر شده در رده فناوری کمتر مهندسی است. اما کاربران از این رویدادها استقبال می کنند و حتی بیشتر می پردازند. به همین ترتیب ، این قیاس را می توان برای مقولات دیگر نیز به کار برد.

شکل 9
شکل 9
شکل 10
شکل 10
شکل 11
شکل 11

شکل 12 میزان رویدادهای برگزار شده ، میزان شرکت کنندگان و میزان پرداخت را مقایسه می کند. به عنوان مثال ، می توان دریافت که اگرچه تعداد کل رویدادها و شرکت کنندگان در اصفهان بیشتر از کراسان رضابی است ، اما رضابی بیشتر از اصفهان برای حضور در این رویدادها هزینه کرده است. از سوی دیگر ، این نمودار به سازمان دهندگان کمک می کند تا توانایی ولسوالی خود را در مقایسه با سایر ولسوالی ها درک کنند.

شکل 12
شکل 12

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا