بازاریابی اینترنتی

تبلیغات اینترنتی – جوانب مثبت و منفی

ظهور جهانی شدن ، افزایش سرمایه گذاری های خارجی و معاملات فرامرزی ، بسیاری از مشاغل کوچک را تحت فشار قرار داده است تا راه های ابتکاری برای ادامه بازار محصولات و خدمات خود بیابند. این امر به ویژه دشوار است زیرا معمولاً در بودجه بازاریابی محدود فعالیت می کنند.

در تلاش برای گزینه های ارزان برای بازاریابی ، این مشاغل کوچک همچنان از ابزارهای بازاریابی متداول مانند روزنامه ، مجله ، رادیو و تلویزیون استفاده می کنند ، غافل از مزایای سئو. غالباً ، این کارآفرینان بر روی مضرات تبلیغ آنلاین تمرکز می کنند و از تمام فرصت هایی که ارائه می دهند ، استفاده کامل نمی کنند. علاوه بر این ، نگرانی آنها از استراتژی های بازاریابی معمولی ناشی از تصور غلط است که اینها ارزان تر از تبلیغات اینترنتی هستند.

برای اکثر کارآفرینان مشاغل کوچک ، بازاریابی یا تبلیغ محصولات و خدمات آنها از طریق اینترنت می تواند یک کار دلهره آور باشد. با این وجود ، با داشتن اطلاعات مناسب ، مشاغل کوچک می توانند ضمن افزایش حداقل مضرات موجود ، از ارتقاء آنلاین بهره مند شوند. در حقیقت ، ممکن است این استراتژی بازاریابی باشد که بالاترین بازده سرمایه گذاری را ایجاد می کند.

مزایا

استراتژی های بازاریابی موثر و مداوم

اینترنت به بزرگراه اطلاعات برای خریداران تبدیل شده است. بیشتر افراد معاملات بدون دردسر را ترجیح می دهند که خرید آنلاین می تواند ارائه دهد. در نتیجه ، اینترنت به قوی ترین ابزار فروش تبدیل شده است. تبلیغات آنلاین روشهای مقرون به صرفه ای را برای مشاغل کوچک برای بهبود محصول و یا خدمات توزیع شبکه ارائه می دهد. به عنوان مثال ، استفاده از پورتال می تواند به ایجاد کانال های جدید بازاریابی و لجستیک کمک کند ، یا دسترسی بهتر یا سریع تری به مشتری ارائه دهد.

در مقایسه با سایر انواع بازاریابی ، ارتقاء آنلاین در مقایسه با چاپ خبرنامه ، تولید تبلیغات تلویزیونی یا رادیویی یا مدیریت مرکز تماس از مزایای کاهش هزینه های بودجه و ذخیره سازی برخوردار است. این یک گزینه سریع و اقتصادی برای ورود به بازارهای جدید است.

نفوذ بازار

از آنجا که میلیون ها نفر از مردم برای جستجوی محصولات و خدمات از اینترنت استفاده می کنند ، مشاغل کوچک با کسری از هزینه روش های سنتی بازاریابی می توانند به سایر بازارها نفوذ کنند.

وب سایتها به عنوان جبهه های مجازی عمل می کنند و به مشاغل اجازه می دهند 24/7 باز بمانند. ارتقاء آنلاین ، کسب و کار را نمایان تر می کند و بنابراین فرصت های بیشتری را برای رشد مشتریان خود با هزینه ای نسبتاً کم فراهم می کند. دستیابی به میلیونها مشتری بالقوه برای دستیابی به میلیونها مشتری بالقوه هرگز آسان نبوده و برای موفقیت ، بدون نیاز به زیرساخت های گرانقیمت و هزینه های مهم بازاریابی ، موقعیت خود را نشان می دهد. به لطف اینترنت ، مشاغل جدید تقریباً یک شبه می توانند رایج شوند.

کم هزینه ، ارتباط فوری

ایمیل ارتباطات تجاری را فوراً برقرار می کند ، خواه مشتری یا شریک تجاری در خیابان و یا در سراسر جهان وجود داشته باشد ، این امر باعث می شود تا مشتریان به راحتی در ارتباط باشند و به راحتی خرید مجدد کنند.از این رو یک استراتژی آنلاین موثر می تواند یک تجارت آنلاین کوچک را به یک ماشین صرفه جویی در هزینه و درآمدزایی مجازی تبدیل کند. نتیجه خالص این است که تجارت کوچک می تواند در یک بازار مشخص مزیت رقابتی قابل توجهی کسب کند.

بنابراین ، بسیاری از مشاغل آنلاین از ezines ، بلاگ ها ، پاپ آپ ها و سایر ابزارهای بازاریابی آنلاین برای آگاه سازی مشتریان از محصولات یا خدمات جدید و همچنین ارائه اطلاعات مربوط به صنعت خود استفاده کرده اند. فواید این استراتژی دو برابر است. بازاریابان می توانند ضمن تقویت روابط مشتری ، با داشتن بازه های زمانی کوتاه ، آگاهی از برند را نسبت به محصولات نسبتاً جدید در بازار افزایش دهند.

محتوا بی انتهاست

ارتقاء اینترنت همچنین مزیت ماندگاری را فراهم می کند. در حالی که حضور در یک نمایشگاه تجاری یا کنفرانس به محض اتمام کار ، تأثیر فروش را از دست می دهد و ممکن است یک تبلیغ در یک روزنامه یا مجله تجاری به سرعت در عرض دو روز و یا شماره بعدی ارزش فروش خود را از دست بدهد. تبلیغات اینترنتی اغلب بی موقع است. به غیر از تاریخ و بعضی اوقات قیمت ها ، بخش عمده ای از محتوای سایت شما سالها بعد معتبر است.

آمار در زمان واقعی برای سنجش موفقیت یک کمپین تبلیغاتی

یکی از مهمترین مزایای تبلیغات اینترنتی این است که موفقیت آن قابل اندازه گیری است. بازاریابان می توانند از ابزاری استفاده کنند که آمار واقعی را در مورد بازدید کنندگان بی نظیر ، تکرار بازدید کنندگان ، نرخ کلیک (CTR) در تبلیغات ارائه می دهند ، و آنها را قادر می سازد تا اثربخشی یک کمپین تبلیغاتی را ارزیابی کنند. این به بازاریاب ها این امکان را می دهد تا مشخص کنند که چه چیزی برای بازار خاص خود کار می کند و به موقع در استراتژی های بازاریابی خود تغییر ایجاد می کند.

باعث صرفه جویی در وقت می شود

یکی دیگر از مزایای مهم تبلیغ آنلاین ، صرفه جویی در وقت است زیرا معمولاً مشاوره در مورد استفاده و مزایای محصول ، اطلاعات خدمات و مدیریت فروش را دور می کند. بازدید کنندگان می توانند برای کمک به خود به “سؤالات متداول” دسترسی پیدا کنند و بدون درگیری کارمندان بتوانند به صورت آنلاین خرید کنند. باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. بنابراین ، چه 10 یا 10،000 بازدید کننده از سایت بازدید کنند ، در حالی که پس انداز می تواند بسیار زیاد باشد ، افزایش هزینه بسیار حاشیه ای است.

اما مانند هر رویکرد تجاری ، ارتقاء اینترنت بدون خطرات و ضعف های آن نیست.

منفی

مشکل در جذب مشتری

مشاغل کوچک منابع لازم برای پرداخت درج فهرست دایرکتوری های پرداخت شده ، اجزاء پرداخت به ازای هر کلیک را ندارند و اغلب فقط به بهینه سازی موتور جستجو یا کلمه به دهان تکیه می کنند تا بتوانند به سایت های خود ترافیک خود را هدایت کنند. با وجود میلیون ها مشاغل که محصولات و خدمات مشابه را می فروشند ، رقابت در مشاغل تأسیس شده تر می تواند سرمایه گذاری ناامیدکننده و گران قیمت برای مشاغل کوچک باشد.

از طرف دیگر ، شرکت های بزرگتر می توانند تبلیغات ارائه دهند ، هزینه های مربوط به فهرست ها را بپردازند ، کمپین های پرداخت به ازای هر کلیک را پیاده سازی کنند و “چه کسی را” در بازاریابی اینترنتی برای توسعه کمپین های ایجاد کننده و پیشرو در ترافیک اینترنت بکار گیرند.

مشکل در ارزیابی مشروعیت معاملات

یکی دیگر از مضرات قابل توجه ارتقاء مشاغل آنلاین بصورت آنلاین این است که ارزیابی افراد از مشاغل و مصرف کنندگان می تواند به طور کامل مشروعیت یک معامله را دشوار کند. مشاغل کوچک به ویژه با استفاده از کارتهای اعتباری سرقت شده و اطلاعات سرقت شده برای انجام معامله آنلاین در معرض سارقان قرار دارند.

با افزایش تقلب و هویت کارت اعتباری آنلاین ، مشاغل کوچک مجبور به تأمین هزینه های امنیتی گرانقیمتی برای کاهش آسیب پذیری آنها در معاملات تقلبی هستند.

فروشندگان و مشتریان منزوی

یکی دیگر از ضررهای تبلیغ از طریق اینترنت این است که مشتریان و افراد تجاری منزوی هستند. قبل از فروش نزدیک و بعد از فروش ، تماس شخصی شخصی بین مشتری و شخص فروش وجود ندارد. بنابراین ، احتمال فروش مجدد کاهش می یابد. بنابراین ، کارآفرینان مجبور هستند استراتژی بازاریابی را اتخاذ کنند تا کاربران آنلاین به سایت خود بازگردند.

از همه نشانه ها ، به نظر می رسد مزایای تبلیغات اینترنتی از معایب پیشی گرفته است. با دانش مناسب ، کارآفرین می تواند از ارتقاء آنلاین و به ویژه صاحبان مشاغل کوچک سود قابل توجهی کسب کند.

به طور فزاینده ، رشد و دسترسی وب سایت های آنها ، سهولت و دسترسی آنها به مشتریان اجتناب ناپذیر می شود. بنابراین به مشاغل کوچک توصیه می شود که عملکرد تبلیغاتی آنلاین را برای بهبود رقابت آنلاین خود آغاز کنند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا