تبدیل امواج مغزی به موسیقی با هوش مصنوعی ممکن شد

تبدیل امواج مغزی به موسیقی با هوش مصنوعی جدید گوگل ممکن شد. این مدل هوش مصنوعی به نوعی ذهن شما را می خواند و موسیقی مورد علاقه تان را می سازد.
هوش مصنوعی جدید گوگل قادر به تبدیل امواج مغزی به موسیقی است که با استفاده از خواندن ذهنتان، سبک موسیقی ای که دوست دارید را برایتان می سازد. تقریباً می توان گفت که دیگر کاری نمانده که هوش مصنوعی قادر به انجام آن نباشد و این تکنولوژی پیشرفته روز به روز محدودیت های انسانی را می پوشاند. در ادامه با شیوه کار هوش مصنوعی گوگل همراه ما باشید.
بیشتر بخوانید: ابزار هوش مصنوعی Stable Doodle برای تصویرسازی از طرح های ابتدایی معرفی شد [+ویدیو]
تبدیل امواج مغزی به موسیقی با هوش مصنوعی ممکن شد
طی ماه های اخیر، هوش مصنوعی یکی از داغ ترین موضوعات فناوری بوده و بارها شاهد ارائه  ابزارهایی بوده ایم که با بهره گرفتن از تکنولوژی مذکور، قابلیت های عجیب وغریب ارائه می دهند. به عنوان مثال مدتی قبل هوش مصنوعی جدیدی برای تولید اپیزودهای بی پایان از سریال های موردنظر کاربران معرفی شد. استفاده از این فناوری در زمینه های مختلف گاهی حتی شبیه فیلم های علمی-تخیلی است؛ ازجمله می توان به تلاش های هالیوود برای ساخت نسخه  هوش مصنوعی بازیگران اشاره کرد که قبلاً نمونه  آن را در سریال Black Mirror دیده بودیم.
گوگل که یکی از شرکت های پیشرو در حوزه  هوش مصنوعی است، با انتشار مقاله  تحقیقاتی جدیدی با عنوان Brain2Music، توضیح داده که چگونه از این فناوری برای تبدیل الگوهای مغزی به موسیقی استفاده می کند.

محققان، داده های fMRI جمع آوری شده از پنج نفر که به کلیپ های موسیقی 15 ثانیه ای یکسان در ژانرهای مختلف از جمله بلوز، کلاسیک، کانتری، دیسکو، هیپ هاپ، جاز، متال، پاپ، رگی و راک گوش دادند را مطالعه کردند.
تیم تحقیقاتی گوگل در مرحله  بعد، از داده های جمع آوری شده برای آموزش شبکه  عصبی عمیق بهره گرفت تا مدل هوش مصنوعی جدیدش اطلاعات کامل تری درمورد رابطه  بین الگوهای فعالیت مغز و عناصر مختلف موسیقی مثل ریتم و احساسات بیاموزد.
مدل هوش مصنوعی گوگل پس از آموزش می تواند با استفاده از MusicLM، موسیقی را براساس یک fMRI بازسازی کند. آزمایش های این شرکت نشان داد موسیقی تولیدشده با روش جدید از نظر ویژگی هایی مثل ژانر، ساز، حالت و غیره شبیه موسیقی بود که افراد شرکت کننده در این آزمایش ابتدا به آن گوش داده بودند.
در این صفحه می توان به چندین موسیقی که شرکت کنندگان در آزمایش تحقیقاتی گوگل به آن ها گوش داده اند به همراه نمونه  بازسازی شده با هوش مصنوعی گوش دهید؛ نتایج کار واقعاً شگفت انگیز است.
اساساً مدل هوش مصنوعی جدید گوگل می تواند ذهن شما را براساس الگوهای مغزی بخواند و موسیقی مشابه با آنچه گوش می دهید را بسازد.
بیشتر بخوانید:

    بیل گیتس: هوش مصنوعی خطرناک اما قابل کنترل است!
    تماشا کنید: هوش مصنوعی چهره کودکی سلبریتی ها را به تصویر کشید [+تصاویر]
    تماشا کنید: طراحی چهره برندهای مشهور با هوش مصنوعی ؛ اگر هر برند چهره ای داشت چه شکلی بود؟

نظر شما درباره تبدیل امواج مغزی به موسیقی با هوش مصنوعی گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
  

دکمه بازگشت به بالا