بازاریابی

تاریخچه و پیشرفت موتورهای جستجو

در سال 1990 ، Archie ، اولین موتور جستجوی جهان ، به دنبال چندین موتور دیگر که از هیچ الگوریتمی برای نمایش نتایج جستجوی جستجو استفاده نمی کردند ، به شبکه جهانی وب معرفی شد. شروع هزاره جدید شاهد اتمام شدید بسیاری از موتورهای جستجو برای جستجوی اینترنت بود. برخی از نام های بزرگ این شرکت ها Lycos ، AOL ، AltaVista ، Excite ، HotBot ، InfoSeek ، Yahoo ، MSN و Google بودند. موتور قدرتمند گوگل فقط موتور جستجوی دیگری بود که سعی در ایجاد نام برای خودش داشت. در سال 2002 ، گوگل به سرعت شروع به دستیابی به سهم گسترده ای از بازار کرد و بسیاری از موتورهای جستجو را مجبور به تعطیل شدن در چند سال آینده کرد. برخلاف یاهو و MSN Google در درجه اول روی بهترین موتور جستجو تمرکز دارد. از طرف دیگر ، یاهو و MSN میلیارد ها دلار صرف کردند تا بتوانند بهترین باشند در همه چیز فقط برای اینکه بعد از سالها متوجه شوند که این یک اشتباه ویرانگر است. گوگل باهوش ترین افراد روی کره زمین را استخدام کرد تا الگوریتمی کاملاً پیشرفته تولید کند که بیشتر نتایج جستجوی مربوط را در کمتر از نیم ثانیه تولید کند ، استراتژی گوگل که اثبات شده بهترین است. در اکتبر 2015 ، comScore گزارش داد که گوگل 63.9 درصد از بازار جستجو را در اختیار دارد.

تاریخچه موتور جستجو PPC

بسیاری از سیستم عامل های PPC از طریق یک مدل تجاری کسب میلیون ها نفر را بدست آورده اند که بالاترین پیشنهاد دهنده را در مقام اول ، دوم بالاترین پیشنهاد دهنده و غیره پاداش می دهد. Findwhat و Overture که بعدا توسط Yahoo بدست آمد بیشترین شبکه وب سایتهای وابسته را دارند. این وب سایت های وابسته برای هر کلیک تولید شده از طریق وب سایتشان نرخ کمیسیون دارند. کلیک های نامعتبر که به عنوان کلیک ربات طراحی شده اند برای ایجاد کلیک های کلاهبرداری در لیست های جستجو برای دستیابی به سود اضافی برای آنها در حساب تبلیغ کننده ، بسیار رایج بودند که کیفیت ترافیک را مختل می کرد.

با معرفی نمره کیفیت گوگل AdWords ، الگوریتمی که نتایج جستجو را نه تنها بر اساس CPC بلکه همچنین در چندین عامل دیگر مانند نرخ کلیک مورد انتظار ، ارتباط تبلیغات ، تجربه صفحه فرود و سایر موارد نمایش می دهد. امتیاز کیفیت گوگل باعث بازاریابی در بازاریابی موتورهای جستجو شده و در ارائه دقیق ترین و مناسب ترین نتایج جستجوی کاربر موفق بوده است. امروز ، به جز Bing Ads ، بین یاهو و MSN سرمایه گذاری مشترکی وجود دارد ، همه موتورهای جستجوی PPC به دلیل اینکه کسی قادر به جلوگیری از گرفتن سهم شیر از میلیاردهای دلاری که هر سال برای بازاریابی جستجو صرف می کند نیست ، خراب است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا