تأسیس انجمن مدل پیشتاز توسط غول های هوش مصنوعی

تعدادی از بزرگ ترین شرکت های فعال در صنعت هوش مصنوعی که به دنبال اعمال کنترل بیشتر بر روی این فناوری هستند، دست به تأسیس انجمن مدل پیشتاز زده اند.
برخی از شرکت های آمریکایی طی ماه های گذشته اقدام به توسعه ابزارهای هوش مصنوعی قدرتمندی کرده اند که با استفاده از دیتابیسی عظیم، محتواهایی اختصاصی در فرمت عکس، متن و ویدیو تهیه می کنند. از طرفی پیشرفت هوش مصنوعی نگرانی در مورد نقض کپی رایت و رخنه های امنیتی را دربر داشته و همزمان این تصور را ایجاد کرده که هوش مصنوعی در زمینه برخی مشاغل جایگزین انسان خواهد شد. نگرانی هایی از این دست سبب شده تا غول های هوش مصنوعی یک انجمن کنترلی مشترک تشکیل دهند.
بیشتر بخوانید: آگهی استخدام مدیر هوش مصنوعی در نتفلیکس ؛ نمک پاشی به زخم بازیگران معترض!
تأسیس انجمن مدل پیشتاز توسط غول های هوش مصنوعی
به گزارش فایننشال تایمز، چهار شرکت بسیار پیشرفته  فعال در بخش هوش مصنوعی در دنیا یعنی انتروپیک، گوگل، مایکروسافت و OpenAI گروه جدیدی موسوم به انجمن مدل پیشتاز را ایجاد کرده اند تا به تحقیق بر روی ابزارهای بسیار قدرتمند هوش مصنوعی بپردازند و به دنبال تدوین بهترین قوانین جهت کنترل این فناوری باشند.
به ادعای بنیان گذاران انجمن مدل پیشتاز هدف اصلی  آن ها اطمینان از توسعه  مسئولانه و ایمن مدل های پیشتاز هوش مصنوعی است. این انجمن در حالی ایجاد شده که نگرانی های عمومی و نظارت نهادهای رگولاتوری در مورد هوش مصنوعی افزایش داشته است.

«برد اسمیت»، رئیس مایکروسافت، اعلام کرده که شرکت هایی که مشغول توسعه هوش مصنوعی هستند، باید از ایمن و تحت کنترل انسان بودن این فناوری اطمینان حاصل کنند. به عقیده اسمیت بنیان گذاری انجمن مذکور گامی مهم جهت توسعه  مسئولانه  هوش مصنوعی و ارائه فواید آن به تمامی انسان ها است.
بیشتر بخوانید:

    پیشرفته ترین مدل هوش مصنوعی تولید تصاویر توسط Stability AI معرفی شد
    هوش مصنوعی جدید فتوشاپ برای افزایش ابعاد تصاویر معرفی شد
    هوش مصنوعی مشاغل زیادی را از بین خواهند برد ؛ آیا موجی از بیکاری در راه است؟

دیدگاه شما در خصوص تشکیل انجمن مدل پیشتاز جهت کنترل هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا