بازاریابی

تأثیر COVID-19 بر روند جستجو و سئو

طی دو ماه گذشته ، کل جامعه SEO در مورد اپیدمی اخیر COVID-19 و تأثیر آن بر ترافیک و عملکرد آلی صحبت کرده اند. مشخص شد که واریانس قابل توجهی در عملکرد سایت در منحنی های مختلف وجود دارد. و در عین حال ، افق های بسیاری نیز وجود دارد که افزایش قابل توجهی در ترافیک آلی را تجربه می کنند. انواع صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) وجود دارد که افراد در موتورهای جستجوی مختلف مانند Google مشاهده می کنند.

با افزایش اضطراب اقتصادی و عدم اطمینان ناشی از COVID-19 ، تأثیر بسزایی در شرکت ها و صنایع مختلف داشته است. بسیاری از کارشناسان صنعت گفتند که از 12 تا 16 مارس 2020 تغییر قابل توجهی در ترافیک بیولوژیکی و همچنین درآمد حاصل شده است.

یکی از تحولات جالب در ویروس این است که صفحه نتایج Google شروع به تبلیغ بسیاری از صفحات جدید مربوط به “ویروس کرونا” کرده است. این پلاک ها اطلاعات و داده های مربوط به بیماری را در اختیار کاربر قرار می دهند. مطالب به طور کلی از وب سایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، که مرکزی برای نظارت بر بیماری است ، و بسیاری از ارگان های دولتی محلی گرفته شده است.

گوگل همچنین نمایش پانل “SOS Alert” را برای نشان دادن شرایط اضطراری در سراسر جهان آغاز کرده است. این یکی از موثرترین راههای مقابله با موارد اضطراری COVID-19 به صورت آنلاین است و باعث ایجاد احساس اضطراری در بین کاربران می شود. یکی دیگر از ویژگیهای جالب SERP این است که وقتی کاربران در مورد “ویروس کرونا” جستجو می کنند ، نکات امنیتی که باید در این بحران رعایت شود به Google نشان داده می شود. این نکات دارای ویدئویی است که به محققان دستورالعمل نحوه شستن صحیح دست ها یا تمیز کردن آنها را به همراه سایر نکات گرفته شده از وب سایت WHO ارائه می دهد.

علاوه بر این ، پانل ‘مناطق آسیب دیده’ نیز نمایش داده شد که مناطق تحت تأثیر این بیماری را بر روی نقشه جهان نشان می دهد. بر روی این نقشه ، مردم به راحتی می توانند شیوع طاعون در سراسر جهان و غلظت آن را در مناطق مختلف جهان مشاهده کنند.

علاوه بر این ، قبل از اینکه سایر نتایج بیولوژیکی مرتبط با جستجو ظاهر شوند ، Google یک صفحه “علائم” را نشان می دهد که به افراد امکان می دهد علائم رایج COVID-19 را به سرعت شناسایی کنند. این لیست از علائم همچنین از وب سایت WHO حذف شده است.

ویروس کرونا چگونه بر روند طولانی مدت تأثیر می گذارد؟

COVID-19 یکی از بزرگترین روندهای تاریخ جستجوی Google خوانده شده است. نه تنها افرادی که به دنبال اخبار مربوط به ویروس کرونا هستند ، بلکه رهبران ملی مانند نارندرا مودی و دونالد ترامپ نیز به دنبال اخبار مرتبط با بورس هستند.

شعارهای دم بلند نیز شروع به کسب ارزش فوق العاده ای می کنند. به عنوان مثال ، بیماری مریضی در برابر شیوع بیماری ، آیا در منطقه من یک مرکز آزمایش وجود دارد ، بهترین فیلم ها / سریال ها برای تماشای قرنطینه ، آیا فروشگاهی باز است و موارد دیگر از این قبیل!

این نوع جستجوها می توانند فشار زیادی را به بازاریابان وارد کنند زیرا آنها باید هنگام جستجوی کلمات کلیدی مناسب و ایجاد استراتژی های مناسب و موثر ، مراقب و متفکر باشند.

همچنین می توان برای مدت زمان طولانی با برنامه های تحقیقاتی مرتبط با COVID-19 با تحقیقات ترکیبی مانند بانکداری در آینده ، نحوه بازگشایی سفر ، آینده تحصیلات بعد از مدرسه ادامه داد. COVID-19 و بسیاری دیگر از آن مانند !

امروز شرکتها و سئو سایت چگونه باید پاسخ دهند؟

از آنجا که تعداد افرادی که از خانه کار می کنند بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است ، دیگر نیازی به کار روزانه نیست. اکنون مشاغل و سئوکاران فرصت بیشتری برای طراحی و اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال دارند. خواه ایجاد محتوا برای یک ضدعفونی کننده و ماسک تجاری یا یک طرح بازاریابی SEO برای یک آژانس خبری جهانی ، زمان کافی برای سازماندهی و توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد.

به گفته کارشناسان مختلف ، شرکت ها و وب سایت ها باید جلوتر از انحراف باشند و از ایده ها و تکنیک های مختلف برای به روز نگه داشتن وب سایت و پیشرفت آن استفاده کنند.

از آنجا که انتظار می رود سطح رقابت پس از این آفت بالا برود ، زمان مناسبی است که شرکت ها با بهترین آژانس های بازاریابی دیجیتال هند مانند Arm Worldwide شریک شوند تا برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود آماده شوند. به وب سایت های شرکت جایگاهی بالاتر از رقابت بدهند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا