اخبار بازار

تأثیرگذار در بازاریابی چگونه است و اصطلاحاً آنفلوانزا خوانده می شود؟

امروز شاهد هستیم که افراد زیادی در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام تبلیغ می کنند که از یک محصول یا مارک به روش های مختلف تبلیغ می کنند. بازاریابی وابسته نام این روش بازاریابی و تبلیغات است که در این مقاله به طور کامل به آن می پردازیم.

بازاریابی آنفلوآنزا
بازاریابی آنفلوآنزا

بازاریابی اثرگذار یا بازاریابی از طریق افراد با نفوذ ، یک صنعت بازاریابی است که به یکی از محبوب ترین راه های تبلیغ در رسانه های اجتماعی ، مانند اینستاگرام تبدیل شده است. اما تعریف دقیق از این نوع بازاریابی چیست و چه کسی می تواند افراد با نفوذ نامیده شود؟ در این مقاله قصد داریم تا به همه بازاریابی های تأثیرگذار بپردازیم و راهکارهای استفاده از این روش بازاریابی در تجارت را برای شما ارائه دهیم.

اول ، شما باید افراد با نفوذ را بشناسید. Influencers افرادی هستند که توجه زیادی را در بین مخاطبان به خود جلب می کنند و معمولاً وقتی در مورد چیزی صحبت می کنند یا چیزی را در وبلاگ خود می گذارند ، جذاب می شوند ، مردم به نظرات آنها توجه زیادی می کنند. نشان دادن اینفلوئنسرها می توانند مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهند و آنها را ترغیب به خرید محصول یا خدمات مورد نظر خود کنند.

با این تعریف ، بازاریابی تأثیرگذار به معنای زمانی است که یک مالک برند سعی دارد از طریق تأثیرگذار میزان فروش یا آگاهی عمومی از محصول خود را افزایش دهد. این ممکن است ساده به نظر برسد ، اما چالش اصلی برای مارک های مختلف داشتن میلیون ها بلاگر ، افراد مشهور و ستاره های رسانه های اجتماعی است که همه ادعا می کنند مخاطبان زیادی دارند.

برندها می توانند از طریق افراد با نفوذ از بازاریابی بهره مند شوند. کار با یک تأثیرگذار مناسب ، تأثیرات مثبتی بر کسب و کار دارد. بر خلاف افراد مشهور ، تأثیرگذار می توانند هر کس و هرجایی باشند. آنچه برای آنها سودمند است تعداد زیاد افرادی است که آنها را در شبکه و شبکه های مجازی دنبال می کنند.

یک شخص با نفوذ می تواند یک عکاس مد اینستاگرام یا یک نویسنده امنیت سایبری باشد که درباره مطالب جالب تویت می کند. در هر صنعتی افراد تأثیرگذار وجود دارند ، تنها کاری که شرکتها باید انجام دهند پیدا کردن آنها است. با شناسایی افراد مؤثر از طریق پیروان متعدد خود ، توجه داشته باشید که پیروان تأثیرگذار شما انتخاب می کنند در نهایت به مخاطب هدف شما تبدیل می شوند. بنابراین ، برخی از تأثیرات مثبت مردم در برندها به شرح زیر است:

بازاریابی وابسته مهمترین بخش تجارت شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، بخشی که تجارت را زنده نگه می دارد. وقتی با یک تأثیرگذار خوب که تأثیر زیادی در مخاطبان شما دارد ، کار می کنید ، فروش محصولات شما افزایش می یابد.

افرادی که با رسانه های اجتماعی شرکت خود سر و کار داشته اند می دانند که رمز موفقیت در این شبکه های اجتماعی درگیر شدن در فعالیت های مختلف است. شما باید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید ، محتوای جالب ایجاد کنید و در سایر شبکه های اجتماعی که پست های مربوط به شرکت خود را به اشتراک می گذارید ، در حساب خود باشید. با کمک تأثیرگذار می توانید به یکباره به همه این موارد برسید.

هر کسی که پستهای مختلفی را در اینستاگرام خود مشاهده می کند قصد خرید ندارد. با این حال ، بهتر است که نام تجاری شما تا زمانی که به خرید محصولات شما برود ، در ذهن مردم بماند.

برای ورود به دنیای تأثیرگذار و بهره‌مندی از مزایای این افراد ، باید حرکات خود را با دقت و دقیق انجام دهید:

  • اهداف خود را سازماندهی کنید ، یک استراتژی ایجاد کنید ، بودجه خود را به درستی برنامه ریزی کنید و وقت خود را برای تحقیق کنید.
  • بهتر است صبور باشید و با تأثیرگذار مانند صاحبان شرکت صحبت نکنید.

نکته دیگر در تهیه برنامه شما این است:

  • شما باید ترجیحات شخصی را که قصد تبلیغ نام تجاری شما را دارد در نظر بگیرید ، به عنوان مثال باید بدانید همسر در چه زمانی ترجیح می دهد از تبلیغات و مواردی از این دست استفاده کند.
  • شما باید مواردی مانند زمان بندی محصول خود را با زمان بندی تبلیغات تنظیم کنید.
  • برای مدیران شرکت ، ایمیل بفرستید ، برنامه سفر و قرارها را ترتیب دهید تا به همکاران خود نزدیک شوید.

در مورد این نوع بازاریابی ، درست مانند هر موضوع دیگر ، تصورات غلط وجود دارد. در اینجا چند اشتباه رایج و نحوه انجام صحیح آن آورده شده است.

نکته قابل توجه ، بازاریابی تأثیرگذار فقط به دنبال پیدا کردن افراد با مخاطب زیاد و ارائه پول به آنها برای تبلیغ محصولات این شرکت نیست. این کاری است که افراد مشهور انجام می دهند. اما تأثیرگذار افرادی هستند که وقت خود را برای ایجاد برند خاص خود و جذب مخاطب می گیرند. در نتیجه طبیعی است که این افراد نسبت به خود و افرادی که به آنها اعتماد دارند بسیار حساس باشند تا از مخاطبان خود محافظت کنند. افراد تأثیرگذار افرادی صبور هستند که بر موفقیت در رسانه های اجتماعی تمرکز می کنند. افراد با چنین املاک فقط با پرداخت نمی توانند استخدام شوند.

کسب درآمد از طریق بازاریابی تأثیرگذار ، مانند بازاریابی محتوا و شبکه های اجتماعی ، به زمان و صبر نیاز دارد و کار با افرادی که دارای تأثیر مستقیم هستند ، فروش بیشتری به همراه نخواهد داشت. در واقع ، افزایش در این روش کند اما ثابت است. از طریق این مشارکت شما می توانید اقتدار ، اعتبار و رهبری بازار را به برند خود در صنعت مورد نظر منتقل کنید. این روش بازاریابی به شما کمک می کند تا مشتریان وفادار را به سمت برند خود جذب کنید.

ب

برندها برای همکاری با افراد با نفوذ متفاوت به رویکردهای مختلفی نیاز دارند. شما نمی توانید برای همه افرادی که با آنها کار می کنید یک استراتژی یکسان داشته باشید. یکی از کلیدهای موفقیت از طریق بازاریابی تأثیرگذار ایجاد استراتژی مناسب برای همکاری با تأثیرگذار مختلفی است که می خواهید با آنها کار کنید.

تعیین محبوبیت یک شخص با نفوذ بسیار آسان است و با بررسی تعداد پیروان انجام می شود. با این حال ، تأثیرگذار در بازاریابی تأثیرگذار فقط به معنای محبوبیت نیستند. به خاطر داشته باشید که هدف شما از همکاری با این افراد ، دریافت پاسخ ویژه از مشتریان است. با توجه به موارد فوق ، شما ممکن است فکر کنید که کار با یک تأثیرگذار می تواند به راحتی ذهن و قلب پیروان را کنترل کند ، اما کار چندان آسانی نیست! نکته اصلی این است که شما برای موفقیت در یک تجارت در شعبه به شانس بیشتری نیاز دارید. در بخش بعدی به راه های ایجاد اعتماد و ایجاد اعتبار برند خواهیم پرداخت.

وقتی استراتژی خود را در سطح عملیاتی پیاده سازی می کنید ، ممکن است با تعدادی سؤال روبرو شوید. یکی از مهمترین سؤالات برای بسیاری از افرادی که می خواهند از بازاریابی تأثیرگذار بهره ببرند ، چگونگی انتخاب تأثیرگذار مناسب است. یک شخص با نفوذ چه ویژگی هایی برای سود بردن از برند ما دارد؟ برخی از این ویژگی ها را می توانید در زیر مشاهده کنید.

به جدیدترین پست های وبلاگی که می خواهید مرور کنید ، نگاهی بیندازید و جدیدترین مطالب تولید شده توسط آن شخص را برای سنجش نوآوری آنها بررسی کنید و ببینید که محتوای آنها به چه خوبی با اهداف شما مطابقت دارد. همچنین شایان ذکر است که شخص در یک بازه زمانی معین به طور متوسط ​​چندین بار پست می کند.

ترافیک وبلاگ یا شبکه اجتماعی خود را بررسی کنید. ببینید چقدر آن تأثیرگذار توجه مخاطبان خود را به خود جلب کرده است.

فرصت هایی برای کار با تأثیرگذاری پیدا کنید. توجه کنید که افراد هدف شما در کدام شبکه های اجتماعی فعال هستند و سعی کنید از تمام منابعی که در دسترس شماست استفاده کنید.

در بازاریابی تأثیرگذار بسیار مهم است ، شما باید به محتوای تولید شده توسط شخص مورد نظر از نظر ارتباط با اهداف برند و ایده کلی خود نگاه کنید و ببینید که چگونه محتوای آن شخص متناسب با مخاطب هدف شما است. برای این کار ، به دنبال کلمه کلیدی متناسب با اهداف خود در بلاگ تأثیرگذار باشید.

از آنجا که این روش بازاریابی با رسانه های اجتماعی سرو کار دارد ، روش های کسب درآمد آن دائماً در حال تغییر است. در اینجا چند روش برای به دست آوردن بیشترین استفاده از بازاریابی تأثیرگذار وجود دارد.

این یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام بازاریابی تأثیرگذار به خاطر بسپارید. ایجاد محتوای واقعی یکی از قدرتمندترین راهها برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان شما است. در این مرحله ، محتوا که صرفاً با تبلیغات سروکار دارد ، کمکی نمی کند. همکاری شما با تأثیرگذاران باید واقعی به نظر برسد ، فقط در این صورت مخاطبان می توانند به شما اعتماد کنند. به همین دلیل است که تأثیرگذار مبتدی می توانند حس اعتماد به نفس و اعتماد به نفس را در مخاطبان خود ایجاد کنند. آنها می دانند چگونه احساسات و تجربیات خود را به مخاطب منتقل کنند تا محتوای آنها معتبر باشد.

برای کسب درآمد بیشتر ، باید با افرادی کار کنید که در همه شبکه های اجتماعی خود فعال هستند و ارتباط نزدیکی با مخاطبان خود دارند. شما می توانید با استفاده از معیارهای مختلف مانند تعداد لایک ، پست و نظرات مخاطبان خود ، چگونه تأثیر گذاران در ارتباط با مخاطبان رسانه های اجتماعی خود آزمایش کنید.

دستیابی به یک هدف روشن از مهمترین مواردی است که باید در هنگام استفاده از بازاریابی تأثیرگذار در ذهن داشته باشید. برای رسیدن به اهداف تعیین شده ، باید استراتژی های منسجم و روشنی اتخاذ کنید. در اینجا مهمترین اهدافی که مارک ها هنگام کار با تأثیرگذارها مورد توجه قرار می دهند آورده شده است:

  • آگاهی از محصولات یا خدمات را افزایش دهید
  • تثبیت اوضاع
  • مارک معروف
  • ایجاد مشتریان وفادار به برند

همانطور که گفته شد بازاریابی تأثیر عمده ای بر آگاهی از برند و همچنین افزایش فروش محصولات آنها دارد. اما برای ورود به این زمینه علاوه بر منابع مالی ، اطلاعات کاملی در مورد اهداف شرکت ، مخاطبان هدف و همچنین تأثیرگذار مطلوب دارید و برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی ، باید قبل از انجام هر کاری ، در این زمینه کاملاً تحقیق کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا