فیلم و هنر

«بیل گیتس» کتاب خاطرات منتشر می کند

«بیل گیتس» کتاب خاطرات منتشر می کند

«بیل گیتس» اعلام کرد که کتاب  خاطراتی درباره دوران کودکی خود را سال آینده میلادی روانه بازار خواهد کرد.

تیتربرتر، کتاب خاطرات «کد منبع: سرآغاز من»  که به سال های کودکی «بیل گیتس»، یکی از بنیان گذاران «مایکروسافت» در «سیاتل» تا ورود او به دانشگاه می پردازد، سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

«گاردین»  نوشت، «گیتس» در سن بیست سالگی در سال 1975 یعنی کمی قبل از آنکه به همراه دوستش «پل آلن»  برنامه ای را بنویسند که به تاسیس «مایکروسافت»  منجر شود، دانشگاه هاروارد را ترک کرد.

همانطور که «گیتس»  نوشته است:  «حس وصله ناجور بودن،  بحث با والدینم به عنوان یک نوجوان سرکش، دست و پنجه نرم کردن با از دست دادن ناگهانی یکی از افراد نزدیکم و اینکه نزدیک بود اخراج شوم. همچنین برای اینکه بخاطر صنعتی که هنوز واقعا وجود نداشت ریسک کنم با چالش های ترک کردن مدرسه مواجه شدم»، در این کتاب به برخی از لحظات دشوارتر سال های نخست زندگی این کارآفرین اشاره شده است.

انتشارات «پنگوئن پرس»  در بریتانیا که ناشر این کتاب «گیتس»  خواهد بود، این اثر را به عنوان «کتابی صمیمی، خردمندانه و خودنگاره ای از یکی از تاثیرگذاراترین افراد عصر ما» توصیف کرده است.

«گیتس» پیش از این چهار کتاب منتشر کرده است. او «جاده ی پیش رو» را در سال 1995، «تجارت در سرعت افکار» را در سال 1999، «چطور از فاجعه آب وهوایی اجتناب کنیم» در سال 2021 و «چطور از همه گیری بعدی جلوگیری کنیم»  را در سال 2022 منتشر کرده است. به این ترتیب «منبع کد»  نخستین کتاب خاطرات او خواهد بود.

«گیتس» از زمان کناره گیری از ریاست مایکروسافت در سال 2014، بیشتر به خاطر فعالیت های بشردوستانه اش شناخته شده است. او و همسرش در سال 2000 بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» که یکی از بزرگترین بنیادهای خیریه خصوصی جهان است را تأسیس کردند که بیش از 50 میلیارد دلار در دو دهه گذشته برای ایجاد رویکرد تجاری برای مبارزه با فقر و بیماری صرف کرده است. پس از طلاق این زوج در سال 2021، همسر گیتس ماه گذشته اعلام کرد که در 7 ژوئن از ریاست مشترک بنیاد کناره گیری می کند.

«کد منبع»  در چهارم فوریه سال 2025 در قالب کتاب فیزیکی، الکترونیکی و صوتی منتشر خواهد شد.

245245

دکمه بازگشت به بالا