بیشترین حملات سایبری هکرها در کدام کشورها انجام شده است؟ [+عکس]

بیشترین حملات سایبری هکرها در کشورهای چین و روسیه اتفاق افتاده است. اما دلیل واقعی آن چیست؟ حملات سایبری دلایل متعددی دارند و ممکن است از زوایای مختلفی در نظر گرفته شوند. ما در این مطلب سعی کرده ای برخی از این علت ها را به اختصار توضیح  دهیم.
برای بررسی علت اینکه چرا حملات سایبری در بعضی از کشورها بیشتر است باید نگاهی به موقعیت سیاسی، اجتماعی و بعضا اقتصادی آنها بیاندازیم. اما پیش از اینکه دلایل حملات سایبری هکرها را مورد بررسی قرار دهیم،  باید ذکر شود که این نوشته تنها بخشی از علت ها بوده و اطلاعات جمع آوری شده صرفا به جهت مرور مسائل در این متن آمده است.
بیشتر بخوانید: حمله دوباره هکرهای روسی به مایکروسافت ؛ [+بیانیه مایکروسافت]
بیشترین حملات سایبری هکرها در کدام کشورها اتفاق افتاده است؟
همانطور که گفته شد، کشور چین در رتبه ی اول حملات سایبری هکرها قرار دارد. پس از چین، کشور روسیه است که مورد بیشترین حمله سایبری هکرها قرار گرفته است. ایران، کره شمالی، اوکراین ایالات متحده، پاکستان و ترکیه به ترتیب در جایگاه سوم تا هشتم این لیست قرار گرفته اند.

چند دلیل که باعث می شود حملات سایبری هکرها در برخی کشورها بیشتر باشد
1- دزدیدن اطلاعات حساس
بسیاری از حملات سایبری به منظور دستیابی به اطلاعات حساس انجام می شوند. این اطلاعات ممکن است شامل اطلاعات مالی، اطلاعات شخصی، رمزهای عبور، یا اطلاعات تجاری باشند که برای فروش یا استفاده های غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرند.
2- تخریب یا اختلال در سیستم ها
برخی حملات سایبری با هدف تخریب یا اختلال در عملکرد سیستم ها صورت می گیرند. این ممکن است به عنوان اعتراض، تحقیر یا انجام عملیات تبلیغاتی باشد.
3- کسب سود اقتصادی
دلیل بعدی که ممکن است انگیزه ای برای هکرها باشد تا علیه کشوری دست به حمله سایبری بزنند، کسب سود اقتصادی است. این می تواند از طریق نصب نرم افزارهای مخرب (مالورها)، طرح کلاهبرداری آنلاین، یا حتی تحقیقات جهت انجام سرقت اطلاعات مالی صورت گیرد.
4-  جاسازی نرم افزار مخرب
مورد بعدی که می توان در زمره ی دلایل حملات سایبری هکرها به کشورها عنوان کرد، جاسازی نرم افزار ممخرب است که با  نصب نرم افزارهای مخرب (مانند ویروس، تروجان، رمزگذاری) به سیستم هدف صورت می گیرند. این نرم افزارها معمولاً به منظور کنترل سیستم، جمع آوری اطلاعات، یا انجام عملیات مخرب طراحی شده اند.
5-  جنگ سایبری
شاید مهم ترین دلیلی که باعث می شود کشوری مورد حمله سایبری هکرها قرار بگیرد، موضوع جنگ سایبری باشد. که این مسئله ارتباط مستقیمی با سیاست های کشور مورد حمله دارد. برخی از کشورها یا گروه ها به دنبال حملات سایبری به سیستم های دیگر کشورها هستند به عنوان یک ابزار در جنگ سایبری هستند. این اقدامات ممکن است به عنوان جلب توجه، نفوذ به زیرساخت ها، یا ایجاد اختلال در فعالیت های مختلف اقتصادی یا نظامی انجام شوند.
با نگاه کلی هکرها جزء افراد باهوش جامعه هستند که از ابزارهای سایبری برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می کنند. این اهداف ممکن است اقتصادی، سیاسی، نظامی، یا حتی شخصی باشند. امنیت سایبری مسئله ای پیچیده است که نیاز به توجه و اقدامات فعال در سطح فردی، سازمانی و حتی دولتی دارد.
بیشتر بخوانید: 

  اوپنهایمر کیست
  پروژه منهتن چیست
  فسفر سفید چیست
  بهترین جنگنده  های جهان
  جدیدترین نسل جنگنده  ها
  خطرناک ترین جنگنده ایران
  تانک مرکاوا چیست ؟
  گنبد آهنین چیست ؟

نظر شما درباره ی کشورهایی که مورد بیشترین حملات سایبری هکرها قرار گرفته اند چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار فناوری ایران و جهان را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا