عمومی

بیت کوین دوئل به ارز جهانی

رمزنگاری بیت کوین
رمزنگاری بیت کوین

آنچه بیت کوین است سؤالی است که اغلب ما آن را می شناسیم یا نمی دانیم ، بنابراین تعریف ساده آن بیت کوین نوعی ارز دیجیتالی است که می توانید آن را خریداری یا سفارش دهید یا با پول کاغذی انجام دهید. .

فنی و پیشرفته تر:

بیت کوین
بیت کوین

بیت کوین (نام لاتین: Bitcoin؛ نماد: B T C) یک ارز یا ارز دیجیتالی است که بصورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. این شبکه رمزنگاری غیر متمرکز و از کاربر به کاربر دیگر است. هیچ شخص یا نهاد کنترل این شبکه را کنترل نمی کند. سکه دیجیتالی بیت کوین نمی تواند با تعداد محدودی برنامه ریزی ، چاپ یا ایجاد شود. فقط 21 میلیون بیت کوین برای همیشه تولید می شود. معاملات شبکه بیت کوین با استفاده از فناوری زنجیره خوشه ای در رجیستری عمومی ذخیره می شوند.

بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 به عنوان یک برنامه منبع باز توسط یک توسعه دهنده ناشناس (یا گروهی از برنامه نویسان) تحت عنوان مستعار Satoshi Nakamoto معرفی شد. شایعات بسیاری در مورد هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو شنیده شده است ، اما بیشتر افرادی که به عنوان سازندگان بیت کوین نامگذاری شده اند این ادعا را رد کردند.

ساتوشی ناکاموتو
ساتوشی ناکاموتو

ناکاموتو خود را به عنوان مردی 37 ساله ساکن ژاپن معرفی می کند. با این حال ، از آنجا که مهارت وی به زبان انگلیسی خوب به نظر می رسد و هیچ نشانی از نرم افزار وی در ژاپن وجود ندارد ، در مورد این ادعا شک و تردید وجود دارد. در اواسط سال 2010 ، ناکاموتو به معرفی سایر پروژه ها ادامه داد و بیت کوین را با برخی از برجسته ترین اعضای جامعه بیت کوین معرفی کرد. ساتوشی در جدیدترین ایمیلها و مکاتبات خود ، گاوین اندرسون را به عنوان توسعه دهنده و توسعه دهنده اصلی معرفی کرد. تخمین زده می شود که Satoshi Nakamoto دارای یک میلیون بیت کوین است که با قیمت های فعلی 8.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

خوب تاکنون کمی در مورد تاریخ بیت کوین صحبت کرده ایم ، البته این بسیار نهایی است.

اما چه کسی بیت کوین یا رمزنگاری را به هیچ وجه کنترل می کند؟

بیت کوین و کنترل از راه دور
بیت کوین و کنترل از راه دور

بیت کوین بر خلاف بودجه ای که امروز توسط دولت ها تهیه و توزیع می شود ، توسط هیچ فرد ، گروه یا سازمانی کنترل نمی شود. هرکسی که وارد شبکه بیت کوین می شود باید قوانین شبکه را بپذیرد. این قوانین به صورت کدهای برنامه نویسی است که برای همه در اینترنت قابل مشاهده است.

چندین گروه در شبکه بیت کوین وجود دارد که مهمترین آنها می توانند استخراج کننده باشند ،

توسعه دهندگان (برنامه نویسان داوطلب بهبود بیت کوین).

توسعه دهندگان
توسعه دهندگان

نکاتی برای گره های شبکه (دستگاه های شبکه).

هر یک از این گروه ها یک مأموریت خاص در شبکه دارند ؛ به عنوان مثال ، استخراج کنندگان یا معدنچیان یک بررسی تأیید بیت کوین که با نام معاملات نیز شناخته می شود را در شبکه انجام می دهند. یا توسعه دهندگان وظیفه داوطلبانه ارتقاء نرم افزار و قابلیت های بیت کوین را بر عهده دارند. گره ها همچنین تاریخچه معاملات در شبکه را در درایوهای سخت خود ذخیره و ذخیره می کنند.

بیت کوین توسط هیچ یک از این گروه ها ، دولت ها یا افراد خاص دیگر کنترل نمی شود. نکته جالب توجه این است که همکاری و فعالیت گروههای مختلف در شبکه بیت کوین به رشد و شکوفایی خود ادامه خواهد داد.

خوب ، تاکنون فهمیدیم که این امر غیر متمرکز است و توسط افراد مختلف معامله می شود.

سرانجام ، ما ویژگی های بیت کوین را داریم.

ویژگی های بیت کوین
ویژگی های بیت کوین
 • عدم تمرکز

یکی از اهداف اصلی Satoshi Nakamoto هنگام ایجاد بیت کوین ، استقلال شبکه وی از هرگونه کنترل بود. این واحد پول دیجیتالی به گونه ای طراحی شده است که بخشی از شبکه گسترده تری از افراد و شرکت ها و همچنین هر دستگاهی است که در استخراج و تأیید معاملات انجام می شود. طراحی نیز به این صورت است که حتی اگر بخشی از شبکه از دسترس خارج نشود ، پول در حال حرکت است.

 • ناشناس باشید
  امروزه ، بانک ها تقریباً همه چیز را در مورد مشتریان خود از جمله سابقه اعتبار ، آدرس ، شماره تلفن ، پردازش ، هزینه ها و غیره می دانند. از آنجا که کیف پول نیازی به ارتباط با اطلاعات شخصی ندارد ، این داستان در بیت کوین کاملاً متفاوت است. در حالی که برخی از افراد نمی خواهند هیچ املاک تحت کنترل هر مرجعیت باشد ، برخی دیگر ممکن است استدلال کنند که قاچاق مواد مخدر ، تروریسم و ​​سایر فعالیت های غیرقانونی و خطرناک ناشی از ناشناس ماندن بیت کوین است. ، رشد می کند.
 • شفافیت
  هویت دارندگان بیت کوین ناشناس است ، زیرا معاملات در این رمزپایه فقط زمانی ذخیره می شوند که در سکوی blockchain چینی ذخیره شوند. از لحاظ تئوری ، اگر آدرس کیف پول شما به طور کلی استفاده می شود ، پس هر کس می تواند با مطالعه دفتر حساب های چین چقدر پول در آن داشته باشد. با این وجود ، ردیابی آدرس بیت کوین برای افراد به مردم هنوز هم تقریباً غیرممکن است.
  کسانی که مایل به محرمانه نگه داشتن معاملات خود هستند می توانند برای خاموش کردن رادار اقدام کنند. کیف پول های زیادی وجود دارند که تراکنش و امنیت شما را در اولویت اول قرار داده اند ، اما ساده ترین استفاده از آدرس های متعدد و تبدیل مبالغ زیادی به یک آدرس بیت کوین نیست.
 • سریع
  بیت کوین تقریباً فوراً پرداخت را انجام می دهد و معمولاً برای دریافت ارز دیگر فقط چند دقیقه طول می کشد در حالی که این انتقال به بانک ها می تواند چندین روز طول بکشد. .
 • قابل فسخ نیست
  هنگامی که بیت کوین را به شخصی تبدیل می کنید ، امکان لغو یا بازیابی آن وجود ندارد ، مگر اینکه کسی متوجه شود که می خواهد آن را به شما برگرداند. این ضمانت دریافت و انتقال پرداخت ها است ، بدین معنی که شخصی که شما ارز را منتقل کرده اید هرگز نمی تواند ادعا کند که این انتقال برای آنها انجام شده است.

هوارد مارکس سرمایه گذار میلیاردر اخیراً اظهار داشت که ارزهای دیجیتال چیزی نیستند جز شبکه های سلسله مراتبی. وی گفت: موفقیت فعلی ارزهای رمزپایه به چیزی بستگی ندارد بلکه تمایل مردم به قدردانی از چیزی است که در حقیقت چیزی فراتر از آنچه مردم برای آن می پردازند نیست.
کسانی که در شبکه هرمی سرمایه گذاری می کنند ، آن را از طریق پول خود یا پول سرمایه گذار متعاقب خود دریافت می کنند ، نه اینکه سود افراد کار را کسب کنند. در بیت کوین ، سود حاصل از منابع محدود سکه است. هرچه افراد بیشتر آن را بخرند ، منابع کمتری در منابع آن خواهید داشت و این باعث می شود ارزش هر ارز بیشتر و ارزشمندتر شود. بیت کوین هیچ ارتباطی یا ارتباطی با هیچ شبکه سلسله مراتبی ندارد.

خوب در این پست ، ما در مورد تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین می خوانیم ، در مورد کنترل بیت کوین ، افرادی که در مورد کنترل و محبوبیت آن می دانستیم صحبت کردیم ، تعدادی از ویژگی های مهم بیت کوین را فهمیدیم و در آخر می خوانیم که بیت کوین یک شبکه هرمی نیست و …

امیدوارم که این مطلب مفید باشد و در صورت داشتن هرگونه مشکل ، نظر و یا پیشنهادی ، اگر دوست دارید محتوا را دوست داشته باشید و در انتهای صفحه برای من بنویسید ، می خواهم مقالات یا مطالب بیشتری کسب کنم.

سایت اول

سایت دوم

سومین سایت عکس در پست منتشر شده است

از اینکه از این لینک ها استفاده کرده اید متشکرم زیرا آنها از من حمایت می کنند و البته من به خودم افتخار می کنم.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: بیت کوین دوئل به ارز جهانی

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا