بازاریابی

به روزرسانی Google Panda و پیامدهای آن در بازاریابی SEO

برای درک بهتر اینکه چگونه به روزرسانی Google Panda تعداد زیادی از وب سایت ها را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنان بر روی آنها تأثیر می گذارد ، بهتر است ابتدا با این موضوع شروع کنیم که چرا Google الگوریتم را به روزرسانی کرده و چه کسی را هدف قرار داده است. به طور خلاصه ، قرار بود به روزرسانی پاندا (که من ابتدا آن را FARMER بروزرسانی کردم) رتبه بندی سایت های بی کیفیت را کاهش دهد و به وب سایت هایی با محتوای با کیفیت بالا فرصتی برای رشد بالاتر در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) بدهد.

Google یک وب سایت با کیفیت پایین را محتوا فاقد یا بهینه سازی بیش از حد می داند. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که مدیران وب سایت ها در رابطه با این به روزرسانی با آن روبرو بوده اند ، کمبود اطلاعات قبلی بود. غیر از این ، گوگل به ندرت تغییراتی را که در الگوریتم جستجوی خود ایجاد می کند اعلام می کند ، بنابراین بازاریاب ها و مدیران وب سایت وقت نخواهند داشت که پاسخ دهند و متناسب با آن تکنیک های خود را تغییر دهند. با این حال ، مت کاتس ، مهندس ارشد نرم افزار و شرکت گوگل ، در مورد به روزرسانی هایی که قصد داشت آنها را دنبال کند ، توصیه هایی کرد: به روزرسانی های پاندا و پنگوئن.

به روزرسانی پاندا ابتدا Farmer Update نامگذاری شد زیرا هدف اصلی آن وب سایت های مزرعه محتوا بود ، که به سادگی در حال جمع آوری محتوای ارسال شده توسط کاربر بودند که بک لینک را به وب سایت کاربر می دهد. بیشتر مطالب نازک بود ، این به معنای کیفیت پایین ، ارائه اطلاعات کم یا هیچ اطلاعاتی به خواننده است. به روزرسانی پاندا همچنین وب سایت هایی با محتوای نازک مانند وبلاگ ها را که اطلاعات کمی در نمایش دارند ، هدف قرار داد. نکته مهمی که باید در مورد پاندا بدانید مجازات آن در سطح سایت است. این بدان معناست که اگر گوگل بات یک یا دو صفحه از یک وب سایت را بی کیفیت بداند ، کل سایت در SERP دچار ضرر خواهد شد.

چه سایت هایی در بروزرسانی مطرح شده اند؟ اگرچه قرار بود به روزرسانی پاندا یک به روزرسانی مسطح باشد ، اما وب سایت هایی با محتوای آنالیز عمیق با کیفیت بالا این شانس را دارند که در نتایج موتور جستجو رشد کنند. این گام دیگری توسط Google در جهت ایجاد تعادل بیش از حد در کیفیت محتوا است. با این حال ، چنین اتفاقی افتاد که اندکی پس از انتشار اولین به روزرسانی ، بسیاری از سایت ها از ابزار حذف نرم افزار رنج می بردند. اسکرپرها وب سایت هایی هستند که محتوای اصلی را از منابع دیگر کپی می کنند و نتایج را به جای سایت های اصلی که در آن مطالب برای اولین بار منتشر شده است ، هدایت می کنند. با این حال ، گوگل بخش عمده ای از این مسئله را در به روزرسانی های بعدی الگوریتم پاندا حل کرده است.

اگر وب سایتی با کیفیت پایین دارید ، می دانید که شانس بالایی برای به روزرسانی Panda دارید یا اینکه قبلاً ضرب و شتم گرفته اید. نکته اصلی در مورد این به روزرسانی این است که محتوا باید سلطان باشد و کیفیت بالاتر از کیفیت است. با ارسال محتوای آموزنده ، قدرت SERP را برای وب سایت خود بازیابی کنید و از بهینه سازی بیش از حد به هر قیمتی خودداری کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا