بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی که کارتان را آسان تر می کنند

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی به کاربران مبتدی برای ورود به دنیای کدنویسی کمک کرده و بهره وری کدنویسان حرفه ای را ارتقاء می دهند.

در دنیای توسعه نرم افزار، ردپای هوش مصنوعی روزبروز پررنگ تر می شود و این فناوری در حال ایجاد تغییرات مهمی در حوزه کد نویسی، عیب یابی، اجرای پروژه ها یا حتی تعامل با مخازن است. پیشرفت فناوری باعث شده که مجموعه ابزارهای مورد استفاده توسعه دهندگان هم گسترش پیدا کرده و ابزارهای هوش مصنوعی نقش مهمی در ارتقای بهره وری و کارایی توسعه دهندگان پیدا کنند.
در این مطلب با بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی از جنبه های مختلف آشنا می شوید از جمله ابزارهای دستیار کد نویسی، تست، کنترل نسخه، مدیریت پروژه، توسعه اپلیکیشن موبایل و غیره. این مطلب که برای توسعه دهندگان کد و تصمیم گیرندگان این حوزه طراحی شده، به شما نشان می دهد که هوش مصنوعی چقدر می تواند در این زمینه موثر باشد. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب در ادامه

  بهترین سایت های هوش مصنوعی برای گرافیست ها
  طراحی لوگو با هوش مصنوعی
  سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی
ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویس ها ، نرم افزارهای مجهز و پیشرفته ای هستند که از هوش مصنوعی برای پشتیبانی از توسعه دهندگان در مسیر کد نویسی استفاده می کنند. از جمله کاربردها و مقاصد این ابزارها می توان به این موارد اشاره کرد: کمک به نوشتن و عیب یابی کدها، کمک به بازبینی کد ها، ارایه توصیه ها، اصلاحات و بهینه سازی هایی بلادرنگ و تشخیص آسیب پذیری و خطاهای کدنویسی برای بهبود کیفیت کدها.
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی
ابزارهای کد نویسی با هوش مصنوعی شبیه به یک برنامه نویس مجازی کار می کنند. بعلاوه، چنین ابزارهایی هرگز خسته نمی شوند و امکان یادگیری پیوسته از مخازن کد را دارند. چنین قابلیتی، باعث می شود که کیفیت برنامه نویسی با هوش مصنوعی روزبروز ارتقاء پیدا کند.
ابزارهای کدنویسی با هوش مصنوعی کاربران زیادی دارند. برنامه نویسان تازه کار می توانند از این ابزارها برای یادگیری و راهنمایی استفاده کنند. توسعه دهندگان مجرب هم می توانند با کمک چنین ابزارهایی، از رعایت آخرین استانداردها و اصول توصیه شده مطمئن شده و سرعت کارشان را افزایش دهند. چنین ابزارهایی می توانند با انواع الزامات پروژه و سبک های برنامه نویسی تطبیق پیدا کنند.
با در نظر گرفتن این نکات، بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی عبارتند از:
GitHub Copilot

  امکانات: پشتیبانی از انواع IDE، پیشنهاد کد، تکمیل خودکار کدها، افزونه های متنوع، شناسایی خطاها و ریسک های امنیتی، توضیح کدها
  نقاط ضعف: نداشتن قابلیت چت، نگرانی درباره استفاده درست و مشروع، خطای کدها

اگر به دنبال بهترین هوش مصنوعی برای برنامه نویسی هستید، حتماً نگاهی به GitHub Copilot داشته باشید. این ابزار با هدف ارتقای بهره وری کدنویسی طراحی شده و با مدل زبانی OpenAI Codex کار می کند که بر اساس متن زبان های طبیعی طراحی شده و از یک منبع عظیم از کدهای عمومی الهام می گیرد. این ابزار هوشمند، قابلیت پیشنهاد دادن خطوط کامل کدها، تکمیل توابع، نوشتن کامنت و حتی کمک به عیب یابی و شناسایی مشکلات امنیتی بالقوه را دارد.
GitHub Copilot با فراهم کردن امکان ارتقای بهره وری کدنویسی، سرعت بخشیدن به تشخیص خطاها و یادگیری زبان ها و فریم ورک های جدید، به متحول ساختن روش های کدنویسی کمک می کند. این ابزار، برای همه اشخاصی که به دنبال ارتقای مهارت و بهره وری خودشان هستند، یک ابزار مفید و ضروری محسوب می شود. کافیست افزونه Copilot را برای ویژوال استودیو نصب کرده، سپس وارد اکانت گیت هاب خودتان شوید و کدنویسی را با کمک این ابزار شروع کنید.
برنامه نویسی با هوش مصنوعی  Github Copilot امکان ارتقای بهره وری و کیفیت کدها را فراهم کرده و فرصت همکاری هر چه بهتر را بین تیم ها فراهم می کند. در عین حال، بررسی این ابزار نشان داده که هر از گاهی ممکن است بعضی از کدهای تولید شده با این ابزار، نیاز به اصلاح داشته باشند.
Github Copilot برای توسعه دهندگانی که به دنبال افزایش سرعت کار به خصوص کارهای پرزحمت هستند، انتخاب بسیار خوبی است. توسعه دهندگان تازه کار هم می توانند از این ابزار برای ارتقای مهارت های خودشان، بررسی کدها و کدنویسی طبق بهترین اصول استفاده کنند.
GitHub Copilot یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسان است که قابلیت های جدید و مبتکرانه زیادی دارد. این ابزار هوش مصنوعی، قابلیت پیشنهاد دادن خط یا بلاک های کد را به برنامه نویسان دارد که این توانایی بر اساس تحلیل حجم انبوه کدهای موجود در مخازن عمومی به دست آمده است. این ابزار به نوعی شبیه به یک کمک خلبان است که علاوه بر زبان برنامه نویسی کامپیوتری، همه ظرافت های مربوط به الگوریتم ها و الگوهای نحوی را می داند.
نمونه کاربرد: یک توسعه دهنده، قصد نوشتن الگوریتم پیچیده ای را دارد که در آن نیاز به مرتب سازی داده ها وجود دارد. در رابطه با این کاربرد، Copilot می تواند جزء بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای کدنویسی باشد و بهترین الگوریتم های مرتب سازی داده ها را به برنامه نویس پیشنهاد دهد تا نیاز به تحقیق و کدنویسی دستی کاهش پیدا کند. این ابزار سرعت فرایند کدنویسی را ارتقاء داده و روش های جایگزین قابل استفاده را به توسعه دهندگان پیشنهاد می دهد.
اگر در جستجوی یک هوش مصنوعی برنامه نویسی رایگان هستید، حتماً این ابزار گیت هاب را در نظر داشته باشید.
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
DeepCode

DeepCode یک هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که کدها را تحلیل کرده و توصیه های مفیدی را برای ارتقای آنها ارایه می دهد. این ابزار، شبیه به یک linter (ابزار تجزیه و تحلیل کد ایستا) عمل می کند اما قابلیت یادگیری را بر اساس دانش جمعی توسعه دهندگان سطح جهان دارد.
نمونه کاربرد: توسعه دهنده ای در حال کار روی یک اپلیکیشن تحت وب است و قصد اضافه کردن یک قابلیت جدید را دارد. DeepCode می تواند پیش از پیاده سازی چنین کدی، آن را اسکن کرده و مشکلاتی را که منجر به ایجاد آسیب پذیری هایی مثل حمله تزریق SQL می شوند، شناسایی کند. DeepCode با شناسایی زودهنگام چنین خطاهایی، به صرفه جویی در وقت و پیشگیری از دردسرهای آینده کمک می کند.
اگر به دنبال برترین ابزار هوش مصنوعی برای برنامه نویسی با قابلیت عیب یابی و شناسایی آسیب پذیری ها هستید، حتماً DeepCode را در نظر داشته باشید.
Bugsnag

Bugsnag یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسان با قابلیت نظارت بلادرنگ بر کدها و شناسایی مشکلات آنها پیش از ایجاد باگ های مهم و بزرگ است. این رویکرد پیشگیرانه، به توسعه دهندگان کمک می کند تا مشکلات را پیش از برخورد کاربران با آنها شناسایی کنند و تجربیات کاربری را به میزان چشمگیری ارتقاء می دهد.
نمونه کاربرد: فرض کنید که اپلیکیشنی، دائماً کرش کرده و دچار مشکل می شود. برای حل چنین مشکلاتی، Bugsnag می تواند بهترین هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد؛ چون این ابزار، چنین مشکلاتی را تشخیص داده و طبقه بندی می کند و جزئیات مشکل را در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله اینکه مشکل و خطا دقیقاً در کدام خط از کد و چه شرایطی رخ داده و غیره. چنین دقتی، امکان تشخیص و رفع سریع مشکلات را فراهم کرده و زمان از کار افتادگی را کاهش می دهد.
در محیط های پرسرعت امروزی، این ابزارهای تست و عیب یابی جزء بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی هستند. چنین ابزارهایی، راهکارهایی خودکار در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند که به حفظ کیفیت بالای کدها و خوانایی آنها کمک می کنند.
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل
Git
ادغام شدن هوش مصنوعی در سیستم های کنترل نسخه، به مدیریت تغییرات کدها، پیش بینی مشکلات بالقوه و بهینه سازی جریان کار کمک زیادی می کند.
قابلیت های هوش مصنوعی پیاده سازی شده در گیت، به پیش بینی و تشخیص تناقض ها کمک کرده و بهترین زمان ادغام انشعابات مختلف را بر اساس الگوی فعالیت تیم و پیچیدگی کد مشخص می کنند.
نمونه کاربرد: در یک پروژه نرم افزاری بزرگ که چندین توسعه دهنده در آن روی قابلیت های مختلف کار می کنند، سیستم گیت می تواند بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی باشد. این سیستم، قابلیت تشخیص الگوهای توسعه و پیش بینی احتمال تضاد را داشته و زمان بهینه را برای ادغام انشعابات مختلف کد پیشنهاد می دهد تا احتمال بروز هر گونه اختلال را به حداقل برساند.
Bitbucket

Bitbucket یک هوش مصنوعی ادغام شده دارد که چندین جنبه مختلف مدیریت کد را اتوماسیون می کند؛ از جمله اولویت بندی درخواست های Pull بر اساس میزان فوریت و تاثیر آنها.
نمونه کاربرد: یک درخواست رفع باگ و یک ارتقای ویژگی، هر دو به صورت همزمان به صورت درخواست Pull ارایه می شوند. سیستم هوش مصنوعی Bitbucket، پیامدهای هر درخواست را ارزیابی کرده و به رفع باگ اولویت می دهد. به این ترتیب می توان مطمئن شد که به روزرسانی های حیاتی، به موقع انجام می شوند.
ابزارهای کنترل نسخه با هوش مصنوعی، جزء بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی هستند. چنین ابزارهایی، جریان کار پروژه را همواره کرده و همکاری ها را ارتقاء می دهند تا هماهنگی پروژه های پیچیده به صورت روان تر و کارآمدتر انجام شود.
پیش بینی ارز دیجیتال با هوش مصنوعی
بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان
AppBrain
کد نویسی با هوش مصنوعی در حوزه توسعه موبایل روزبروز متداول تر می شود. ابزارهای طراحی شده برای این حوزه، به ارتقای روش های طراحی، بهینه سازی و شخصی سازی اپلیکیشن های موبایل کمک می کنند.
AppBrain برای تحلیل رفتار کاربران و اتوماسیون بهینه سازی قابلیت های اپلیکیشن ها، از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده می کند که می توانند سطح تعامل کاربران را افزایش دهند.
نمونه کاربرد: AppBrain می تواند برای یک اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی، تعاملات کاربران و سابقه خرید آنها را بررسی کند تا پیشنهادات مفیدی برای خرید در اختیار آنها قرار دهد. چنین قابلیتی، باعث افزایش نرخ تبدیل کاربران به مشتری می شود.
Firebase Predictions

معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی را با Firebase Predictions به پایان می بریم. این ابزار با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی گوگل، به توسعه دهندگان برای پیش بینی اقدامات کاربران و رفع نیازهای آنها کمک می کند.
نمونه کاربرد: در یک اپلیکیشن گیمینگ، Firebase Predictions می تواند بهترین هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد و به شناسایی کاربرانی که احتمال از دست رفتن آنها وجود دارد کمک کرده و با ارایه پاداش ها و انگیزه هایی خاص، دوباره تعامل آنها را افزایش دهد.
ابزارهای برنامه نویسی با هوش مصنوعی برای موبایل، امکانات پیشرفته ای را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند تا اپلیکیشن هایی کاملاً شخصی سازی شده و ریسپانسیو ایجاد کرده و سطح رضایت کاربران را افزایش دهند.
بهترین اپلیکیشن های هوش مصنوعی برای اندروید و آیفون
بهترین هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو
Divi AI

  امکانات: عدم نیاز به اعتبار، مولد کد هوش مصنوعی برای سایت ها، پرامپت های ساده و آسان، ادغام با Divi Cloud، قابل استفاده در هر فیلد کد
  نقاط ضعف: سخت بودن یادگیری، طرح رایگان محدود، نیاز به تمرین

Divi AI بهترین ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی برای سایت های وردپرسی است. سایر ابزارهای طراحی شده برای کدنویسی با هوش مصنوعی، بیشتر از کدهای ساده HTML، CSS، JSS و غیره پشتیبانی می کنند اما Divi AI از ماژول های Divi آگاه است؛ در نتیجه کدهایی تولید می کند که به بهترین شکل با سایت شما کار می کنند. این ابزار، به صورت خودکار انتخابگرهای مناسب برای ماژول شما را مشخص کرده و کد CSS دقیق را برای آنها تولید می کند.
همچنین، Divi AI در ماژول های کد فرم آزاد (free-form) هم قابل استفاده است و می تواند بر اساس پرامپت هایی که به زبان ساده در اختیار آن قرار می گیرد، راهکارهایی منحصربفرد ارایه دهد. این ابزار علاوه بر CSS، کدهای HTML و جاوااسکریپت را هم برای ساختن عناصر طراحی مورد نیاز تولید می کند.
Divi AI به عنوان یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی بیشتر مناسب اشخاصی است که نیاز به یک تم قدرتمندتر وردپرس دارند. این هوش مصنوعی مولد با امکانات بی شمارش (قابلیت تولید تصویر، کد و غیره) مقرون به صرفه ترین گزینه برای طراحان وردپرس محسوب می شود.
Tabnine

  امکانات: تولید کدهایی باکیفیت، کمک به تشخیص خطاها، بازسازی کدها، مستندسازی خودکار
  نقاط ضعف: نیاز به استفاده از یک کامپیوتر قدرتمند، توصیه های نه چندان باکیفیت، نداشتن قابلیت کدنویسی بلادرنگ

Tabnine بهترین ابزار رایگان هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که به برنامه نویسان امکان می دهد با سرعت و کارایی بیشتر، کدنویسی کنند. این ابزار، با انواع زبان های برنامه نویسی از جمله پایتون، جاوا، جاوااسکریپت، پی اچ پی، گو و راست سازگاری دارد و به همین دلیل یکی از قوی ترین و بهترین راهکارهای کدنویسی با ابزار هوش مصنوعی محسوب می شود. این ابزار هوش مصنوعی، با ارایه پیشنهاداتی هوشمند و شناسایی خطاهای بالقوه، کیفیت کدها و بهره وری شما را افزایش می دهد.
برای توسعه دهندگانی که به دنبال صرفه جویی در زمان، ارتقای کیفیت کد و کاهش هزینه ها هستند، Tabnine می تواند بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی باشد. این ابزار، قابلیت تطبیق پذیری با سبک کدنویسی کاربر را دارد و دانش عمومی و هوش مصنوعی مولد را با سبک کدنویسی کاربر ترکیب می کند. به همین دلیل، Tabnine می تواند کدهای پیش رو بر اساس شرایط پیش بینی و توصیه کند و به راحت تر شدن فرایند تولید کدهایی با کیفیت کمک زیادی می کند.
همچنین، الگوریتم های یادگیری عمیق Tabnine امکان ارایه توصیه هایی باکیفیت را برای زبان های کدنویسی مختلف فراهم می کنند. یکی از ویژگی های مهم Tabnine که آن را تبدیل به یکی از بهترین سایت های هوش مصنوعی کرده، قابلیت کاهش ریسک های امنیتی و حریم خصوصی مدل های AI است که در آنها از گواهینامه های عمومی (GPL) استفاده می شود.
این ابزار برای اشخاصی که روی کدهای پیچیده کار می کنند یا نیاز به پشتیبانی از زبان های گسترده و ادغام با IDEهای مختلف دارند، انتخاب بسیار خوبی محسوب می شود. Tabnine سه طرح مختلف دارد که طرح استارتر آن کاملاً رایگان است.
Tabnine یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که تقریباً می توان برای همه زبان های برنامه نویسی در محیط های توسعه کد پرکاربرد، از آن استفاده کرد. این مدل، بر اساس مجموعه کدهایی بسیار متنوع آموزش داده شده؛ در نتیجه پیشنهادهایی باکیفیت ارایه می دهد که به طور میانگین، 50 درصد در وقت برنامه نویسان صرفه جویی می کنند.
نمونه کاربرد: برنامه نویسی برای ساختن یک قابلیت خاص، شروع به تایپ می کند. در این مرحله، Tabnine اولین الگویی را که بر اساس الگوهای محبوب یاد گرفته، به او پیشنهاد می دهد. این کار Tabnine به صرفه جویی در وقت کدنویسی و عیب یابی کمک زیادی می کند.
ابزارهایی مثل Tabnine، مزایای استفاده از هوش مصنوعی در برنامه نویسی را به صورت عملی در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند و به کاهش خطا کمک می کنند. همچنین، این ابزارها می توانند برای یادگیری برنامه نویسی هم موثر باشند و چرخه حیات توسعه کد را ارتقاء دهند.
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای دانشجویان
نحوه استفاده از DALL E 2 ؛ آموزش کار با بهترین ابزار ساخت عکس با هوش مصنوعی
Amazon CodeWhisperer

  امکانات: توصیه کد، پشتیبانی از IDEهای مختلف، امن، دقیق
  نقاط ضعف: ضعف در کار کردن با کدهای پیچیده، استفاده از کتابخانه های قدیمی تر، امکان بروز خطا هنگام ادغام با کدهای موجود

Amazon CodeWhisperer یک مولد کد است که بر اساس فناوری یادگیری ماشینی طراحی شده و به توسعه دهندگان امکان می دهد که توصیه های کدنویسی را به صورت بلادرنگ در محیط های IDE دلخواه دریافت کنند. این ابزار، روی مجموعه ای عظیم از کدهای متن-باز آموزش داده شده و قابلیت پیشنهاد دادن قطعه کد و حتی توابع کامل را بر اساس کدهای موجود و کامنت ها دارد.
این ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی از زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی کرده و با محیط های IDE مختلف سازگار است؛ از جمله محیط های JetBrains، ویژوال استودیو، AWS Cloud9 و غیره. همچنین، CodeWhisperer با اتوماسیون کارهای تکراری باعث ارتقای بهره وری شده و به تولید کدهایی دقیق و امن بر اساس جدیدترین استانداردهای صنعتی کمک می کند.
برای کاربرانی که از وب سرویس های آمازون استفاده می کنند، CodeWhisperer می تواند یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد؛ چون به صورت اختصاصی برای این سرویس تولید و بهینه سازی شده است.
کاربران می توانند به صورت رایگان از این ابزار آمازون استفاده کنند که شامل قابلیت پیشنهاد کد، فیلتر کد عمومی، دنبال کردن مراجع و همچنین چت بات آمازون کیو است؛ اما برای دسترسی به امکانات پیشرفته تر، باید طرح Professional آن را بخرند.
Replit

  امکانات: توصیه های درون خطی، تصحیح خطا، ترویج یادگیری، توضیح کدها
  نقاط ضعف: تحت ابر بودن، سختی یادگیری امکانات برای کاربران تازه کار، عدم پشتیبانی به موقع

Replit یک سایت هوش مصنوعی برنامه نویسی است که فضایی تعاملی برای کدنویسی، مشارکت بین افراد و یادگیری جمعی فراهم می کند. این ابزار بیشتر به خاطر محیط IDE تحت مرورگر آن شناخته شده است که امکان کدنویسی مشارکتی را فراهم می کند.
یکی از امکانات این پلتفرم کدنویسی با ابزار هوش مصنوعی ، دستیار هوشمند Ghostwriter است که به راحت تر شدن فرایند کدنویسی کمک می کند. Ghostwriter بر اساس میلیون ها خط کد آموزش داده شده و توصیه هایی بسیار مفید و کاربردی در اختیار کاربران قرار می دهد؛ به همین دلیل، برای هر برنامه نویسی با هر سطح تخصصی، یک ابزار بسیار مفید محسوب می شود.
Replit یکی از قوی ترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویس ها است که به سرعت بخشیدن فرایند کدنویسی کمک می کند. اشخاصی که تازه وارد مسیر یادگیری کدنویسی شده یا به دنبال کار کردن در محیطی مشارکتی هستند، می توانند از این ابزار استفاده کنند. Replit از دستگاه های مختلف پشتیبانی می کند و به همین دلیل می توان از آن برای کدنویسی در شرایط مختلف استفاده کرد.
اشخاصی که تازه وارد دنیای کدنویسی شده اند، می توانند از سطح رایگان Replit استفاده کنند که شامل یک فضای کاری ساده، دسترسی محدود به هوش مصنوعی Replit و پشتیبانی از سمت سایر اعضای جامعه است.
بهترین لپ تاپ های برنامه نویسی 2024
بهترین مانیتورهای برنامه نویسی 2024
Sourcegraph Cody

  امکانات: قابلیت های سازمانی، امکان کدنویسی طبق دستورالعمل های متنی، توضیح کدها، شناسایی باگ
  نقاط ضعف: ممکن است برای تولید کد دقیق نیاز به چند بار آزمون و خطا باشد، محدودیت های سطح رایگان، قابل استفاده فقط در محیط های IDE

Sourcegraph Cody یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که سرعت جریان کار شما را افزایش داده و درک شما را کل کد بیس تقویت می کند. مهم ترین محصول Sourcegraph یک دستیار کد بیس است که با استفاده از آن، می توانید کدها را پیدا کرده و بررسی کنید که چه افرادی در حال کار روی آنها هستند. این ابزار هم با IDEهای محبوب مثل VS Code، JetBrains و Neovim قابل ادغام است و امکان تکمیل کد را حین تایپ توسط کاربر دارد.
Cody با بهره برداری از LLM و گراف کد Sourcegraph پاسخ هایی آگاه از زمینه و شرایط برای پیدا کردن کد، ایجاد توابع جدید و عیب یابی در اختیار کاربران قرار می دهد. این ابزار می تواند دستورالعمل های کاربران را به زبان طبیعی تفسیر کرده و بر اساس آن، کدهایی دقیق تولید کند. چه برای توسعه دهندگان مجرب و چه افراد مبتدی، Sourcegraph می تواند بهترین هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد و به هموارتر شدن این مسیر کمک کند.
یکی دیگر از امکانات Sourcegraph Cody که آن را برای بسیاری از برنامه نویسان تبدیل به بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی کرده، قابلیت پرسیدن سوال درباره کدها و دریافت پاسخ بر اساس شرایط کد بیس است. این گزینه برای اشخاصی که کدهایی انبوه داشته یا کاربران جدیدی که به دنبال یادگیری کدنویسی هستند، بسیار مفید است.
Sourcegraph هم نسخه رایگان و هم نسخه غیررایگان دارد. در نسخه رایگان، امکان 500 بار تکمیل کد، 20 پیام یا فرمان، شخصی سازی برای کدهای کوچکتر و پشتیبانی از LLM (مدل زبانی بزرگ) وجود دارد. برای دسترسی به امکانات بیشتر، می توانید طرح Pro را با قیمت 9 دلار در ماه تهیه کنید.
AskCodi

  امکانات: تولید کد از پرامپت های ساده، پاسخ دادن به سوالات کدنویسی، توصیه کد، راحتی استفاده
  نقاط ضعف: گاهی امکان خطا در کدنویسی وجود دارد، نیاز به اصلاح دستی

AskCodi یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که به تولید کدهایی دقیق و فوری کمک می کند. این ابزار مفید، قابلیت تولید کد، پاسخ دادن به سوالات برنامه نویسی و حتی ارایه پیشنهادات مفید را دارد. کافیست افزونه AskCodi را در محیط IDE دلخواه مثل VS Code، PyCharm یا IntelliJ IDEA نصب کنید تا فرایند کدنویسی شما سرعت پیدا کند. این ابزار، امکان تولید کوئری های SQL و ایجاد DocString را هم دارد و با توجه به رابط کاربری ساده آن، کاربران مبتدی هم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
یکی دیگر از بهترین قابلیت های AskCodi، ابزاری به نام Codi WorkBook است. این ابزار، یک محیط تعاملی است که توسعه دهندگان می توانند در آن کد نویسی کرده، از هوش مصنوعی بخواهند درباره عملکرد یک قطعه کد به آنها توضیح داده و حتی مستندات پروژه را برای آنها بنویسد. برای افراد تازه کاری که به دنبال آشنایی با طرز کار یک زبان برنامه نویسی هستند، AskCodi می تواند بهترین ابزار برنامه نویسی با هوش مصنوعی باشد. امکان استفاده از این ابزار برای تکمیل پروژه های پیچیده تر هم وجود دارد.
یکی دیگر از امکانات این پلتفرم برنامه نویسی با هوش مصنوعی ، قابلیت تولید توابع با جاوا اسکریپت یا وردپرس است که آن را تبدیل به ابزاری بسیار کاربردی برای تکمیل سایت های وردپرسی می کند.
این ابزار به عنوان یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی طرح های قیمت گذاری مختلف و مقرون به صرفه ای دارد.
بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی
چگونه میتوان با هوش مصنوعی ترید کرد؟
Codiga

  امکانات: رفع خطا، بازبینی خودکار کدها، تولید قطعه کد
  نقاط ضعف: عدم پشتیبانی از همه زبان ها، سختی پیاده سازی

Codiga یک ابزار تحلیل کد ایستای مجهز به هوش مصنوعی است که به توسعه دهندگان برای نوشتن کدهایی بهتر، سریع تر و امن تر کمک می کند. Codiga با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، کدها را بررسی کرده و خطاها و آسیب پذیری های احتمالی موجود در آنها را شناسایی می کند. این ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی، با انواع محیط های توسعه سازگار است؛ از جمله VS Code، JetBrains، VisualStudio، GitHub، GitLab و Bitbucket.
Codiga از 12 زبان برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند از جمله سی، سی پلاس پلاس، جاوا، جاوا اسکریپت، پی اچ پی و غیره. این ابزار از بیش از 2000 قانون تحلیلی از جمله اسکن وابستگی استفاده می کند تا وابستگی های قدیمی را شناسایی کرده و مواردی را که نیاز به به روزرسانی دارند، به اطلاع کاربر برساند. Codiga قابلیت تشخیص نقص معماری در کدها، بررسی رعایت اصول توصیه شده و تحلیل امنیتی عمیق کدها را دارد تا به حفاظت از کد بیس در برابر هر گونه هک احتمالی کمک کند.
برای برنامه نویسانی که به دنبال افزایش کیفیت کدها و امنیت آنها از طریق بررسی های خودکار هستند،Codiga می تواند بهترین ابزار رایگان هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد. این ابزار از زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی کرده، مجموعه قوانین اختصاصی را در اختیار شما قرار داده و با انواع محیط های IDE مهم قابل ترکیب است.
طرح بیسیک Codiga شامل قابلیت های تحلیل کد، بررسی برای مخازن عمومی، پشتیبانی از 12 زبان برنامه نویسی، ادغام با گیت هاب، گیت لب و بیت باکت است. در این طرح، شما به قطعه کدهای هوشمند و عمومی هم دسترسی دارید. این قابلیت ها باعث شده اند که Codiga برای بسیاری از کاربران، بهترین ابزار رایگان هوش مصنوعی برای برنامه نویسی باشد.
برای دسترسی به امکانات بیشتر که شامل تشخیص نشت کلیدهای API یا SSH هم می شود، می توانید طرح پریمیوم این ابزار را به قیمت 14 دلار در ماه تهیه کنید.
CodeWP

  امکانات: مولد کد برای وردپرس، انواع پست های اختصاصی، کتابخانه قطعه کد، پرامپت متنی
  نقاط ضعف: خطاهای کدنویسی (هر چند کمیاب)، نداشتن الگوی آماده

CodeWP یک مولد کد وردپرس مبتنی بر ابر و مجهز به هوش مصنوعی است که فرایند کدنویسی را برای همه کدنویسان وردپرس با هر سطح مهارتی آسان تر می کند. این پلتفرم می تواند به سرعت برای کارهای مختلف کدهایی معتبر تولید کند؛ از جمله ایجاد پلاگین و توسعه قابلیت های اساسی محصولات وردرپرس.
برای کدنویسی با ابزار هوش مصنوعی این پلتفرم، کاربران کد مورد نظرشان را توصیف می کنند تا CodeWP کدهایی امن و کارآمد برای آنها تولید کند که طبق نیاز، قابل ویرایش هستند. CodeWP که بر اساس مجموعه ای وسیع از کدهای وردپرس آموزش داده شده است، به بالا رفتن دقت، صرفه جویی در هزینه ها، ارتقای بهره وری و کاهش هزینه ها کمک می کند.
یکی از امکانات جدید این پلتفرم، امکان ایجاد عنوان برای قطعه کدهای عمومی و یک بخش پرسش و پاسخ تولید شده توسط هوش مصنوعی است که درباره نحوه نصب یا ویرایش کدها توضیح می دهد.
اگر با وردپرس کار می کنید، CodeWP می تواند بهترین هوش مصنوعی رایگان برای شما باشد. با استفاده از این ابزار می توانید بدون نیاز به داشتن اطلاعات کدنویسی تخصصی، قابلیت های دلخواه را به سرعت به کدهای خودتان اضافه کنید. این ابزار هم سه طرح قیمت گذاری مختلف دارد که در مدل رایگان آن، می توانید هر ماه 100 کار مختلف انجام داده، یک پروژه ایجاد کنید و از خدماتی مثل چت و قابلیت های مولد استفاده کنید.
آموزش ساخت زیرنویس فارسی فیلم
آموزش تبدیل ویدیو به گیف
SQLAI

  امکانات: تولید کوئری های SQL، توضیح کدها، ذخیره کوئری ها
  نقاط ضعف: نداشتن نسخه رایگان، ناقص بودن بعضی از کوئری ها

یکی دیگر از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی SQLAI است که به تولید کوئری های SQL برای کاربرانی با سطوح مهارت مختلف کمک می کند. SQLAI با پایگاه های داده بزرگ و مهم مثل MySQL، PostgreSQL و غیره سازگار است و می توان از طریق بارگذاری JSON یا اتصال به یک منبع داده پشتیبانی شده از آن استفاده کرد. این پلتفرم کدنویسی با ابزار هوش مصنوعی قابلیت تولید کوئری های SQL را با استفاده از پرامپت هایی ساده دارد.
SQLAI به غیر از تولید کوئری های SQL، توانایی توضیح دادن و بهینه سازی آنها را هم دارد تا مطمئن شوید که کدهای تولیدی، همانطور که باید کار می کنند. یکی دیگر از ویژگی های SQLAI، پشتیبانی از مدل های OpenAI مثل GPT-4 است.
کاربران زیادی می توانند از SQLAI استفاده کنند از جمله افراد مبتدی، توسعه دهندگان وب مجرب و تحلیلگران داده. این ابزار، رابط کاربری کاربرپسند و داشبوردهایی تعاملی دارد تا افراد تازه کار هم به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. SQLAI نسخه رایگان ندارد و قیمت پایین ترین سطح آن، از 5 دلار در ماه شروع می شود.
Android Studio Bot

  امکانات: مولد کد چند کاره، تشخیص خطا، چت با هوش مصنوعی، قابلیت یادگیری
  نقاط ضعف: قرار داشتن در مرحله بتا، وجود یکسری خطا در کدها

Android Studio Bot یک هوش مصنوعی برای برنامه نویسی است که در اندروید استودیو ساخته شده تا بهره وری توسعه دهندگان موبایل را افزایش دهد. این هوش مصنوعی برنامه نویسی اندروید که بر مبنای Codey و PaLM 2 LLM طراحی شده، به تولید کدهای اندروید و رفع خطاهای آنها کمک می کند و ابزاری بسیار ارزشمند برای توسعه دهندگان محسوب می شود.
Studio Bot قابلیت پاسخ دادن به سوالات برنامه نویس ها و آموزش اصول توصیه شده برنامه نویسی را دارد. این ابزار، بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان اندروید محسوب می شود و قابلیت تولید کد، پیدا کردن منابع مرتبط، آموزش کدنویسی و صرفه جویی در زمان را دارد. این ربات هنوز در مراحل توسعه قرار دهد اما همین حالا هم بهترین هوش مصنوعی برنامه نویسی اندروید محسوب می شود.
استفاده از Android Studio Bot کاملاً رایگان است اما برای کار با این ابزار، باید تازه ترین نسخه اندروید استودیو را داشته باشید.
از کجا بفهمیم واتساپ هک شده ؟
آموزش ساخت نظرسنجی در واتساپ
SinCode

  امکانات: کاربردهای مختلف از جمله نویسندگی، قابلیت تولید کد بر اساس پرامپت، پیدا کردن خطاها، ویرایشگر داکیومنت ها
  نقاط ضعف: محدودیت طرح رایگان، خطاهای کدنویسی

SinCode یکی دیگر از هوش مصنوعی های برنامه نویسی است که علاوه بر تولید کد، قابلیت نویسندگی را هم دارد. تمرکز اصلی SinCode نویسندگی است اما قابلیت تولید کد آن بر اساس پرامپت های متنی، آن را تبدیل به یک گزینه بسیار مفید برای اشخاصی کرده که بیشتر به دنبال ابزارهای نویسندگی هستند که قابلیت تولید کد را هم داشته باشد.
بهترین قابلیت SinCode چت بات آن است که بر خلاف چت جی پی تی از داده های بلادرنگ استفاده می کند. این ابزار، با مدل GPT-4 کار می کند؛ در نتیجه می توانید با استفاده از آن کدهای پیچیده تر هم تولید کنید. SinCode قابلیت تشخیص داکیومنت های بارگذاری شده را هم دارد بنابراین، نیازی به تکرار تک تک خطوط کد ندارید.
SinCode بیشتر برای تولیدکنندگان محتوایی مناسب است که هر از گاهی کد نویسی می کنند. چت بات این ابزار هم قابلیت تولید کدهایی دقیق و تمیز را دارد و یکی از بهترین دستیارهای کدنویسی با هوش مصنوعی است.
نسخه رایگان SinCode شامل امکاناتی محدود است اما با پرداخت 49 دلار در ماه، کاربران می توانند به همه امکانات آن دسترسی پیدا کنند؛ از جمله پشتیبانی از زبان های مختلف، تولید و ویرایش تصویر و متن و غیره.
WPCode

  امکانات: نوشتن کدهای هدر و فوتر، تولید کد با هوش مصنوعی، تولید کدهای مناسب برای وردپرس
  نقاط ضعف: کدهای تولید شده نیاز به تست دارند، سختی جابجایی

معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی را با WPCode به پایان می بریم که برای وبسایت های وردپرسی طراحی شده است. این ابزار، فرایند تزریق کد را در قسمت های هدر و فوتر راحت تر کرده و می تواند بهترین ابزار رایگان هوش مصنوعی برای برنامه نویسی وردپرس باشد. در حال حاضر، پیشرفت WPCode آن را تبدیل به یک جایگزین خوب برای گوگل تگ منیجر کرده که قابلیت تولید کدهای مخصوص وردپرس و ذخیره آنها در سطح سایت را دارد.
نسخه رایگان این پلاگین، قابلیت های خیلی خوبی برای درج کدهای اختصاصی در سایت های وردپرسی دارد؛ اما برای سایت هایی که چندین کدنویس دارند، نسخه پرو بیشتر توصیه می شود. طراحی پلاگ اند پلی WPCode باعث شده که این ابزار برای اشخاصی که کدنویسی را درک می کنند اما مهارت های کاملی در این زمینه ندارند، انتخاب خیلی خوبی باشد.
آموزش دانلود از یوتیوب
آموزش ساخت کانال یوتیوب
آینده هوش مصنوعی در دنیای برنامه نویسی
با پیشرفت و توسعه هوش مصنوعی، شاهد شتاب گرفتن ادغام این فناوری در ابزارهای توسعه نرم افزار هستیم که منجر به ایجاد ابزارهایی بسیار پیشرفت خواهد شد. در ادامه، نگاهی به چشم انداز آینده هوش مصنوعی برای برنامه نویسی داریم.
محیط های کد نویسی پیش بینانه:
انتظار می رود که در آینده، بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی از ابزارهایی ساده برای توصیه کد، به محیط های کد نویسی کاملاً پیش بینانه ای تبدیل شوند. چنین سیستم هایی، نیازهای توسعه دهندگان را پیش بینی کرده و جنبه های پیچیده تر کدنویسی مثل بهینه سازی الگوریتم و طراحی معماری را اتوماسیون می کنند.
هوش مصنوعی در پلتفرم های کم-کد:
پلتفرم های کم- کد (Low-code) به کاربران امکان می دهند که اپلیکیشن های دلخواه را با کمترین میزان کدنویسی تولید کنند. انتظار می رود که با پیشرفت هوش مصنوعی، این پلتفرم ها هم روزبروز پیشرفته تر شده و توسعه وب را برای مخاطبان بیشتری ممکن کنند.
هوش مصنوعی اخلاقی:
با متداول تر شدن برنامه نویسی با هوش مصنوعی، شاهد ایجاد تمرکز بیشتری بر روش های توسعه کد اخلاقی توسط هوش مصنوعی هستیم. این گرایش شامل ایجاد سیستم های هوش مصنوعی شفاف، منصفانه و پاسخگو است که به مقررات حریم خصوصی پایبند باشند.
این گرایشات نوظهور نشان می دهند که در آینده، کد نویسی با هوش مصنوعی متداول تر و پیشرفته تر شده و هوش مصنوعی تبدیل به یک شریک جدایی ناپذیر در چرخه حیات توسعه نرم افزار خواهد شد. رشد و پیشرفت چنین ابزارهایی، علاوه بر ارتقای بهره وری، مهارت های لازم برای برنامه نویسی در آینده را به چالش کشیده و تغییر خواهد داد.
جمع بندی
در این مطلب، با بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی آشنا شدید که به توسعه دهندگان برای نوشتن کدهایی دقیق تر، با سرعت و بهره وری بالاتر کمک می کند. کاربرد چنین ابزارهایی روزبروز بیشتر می شود و به همین دلیل، انواع مختلفی از آنها برای حوزه های مختلف طراحی شده است؛ از جمله برای کدنویسی اندروید، وردپرس، کوئری نویسی و غیره. امیدواریم که  مطالعه این مطلب به شما برای انتخاب بهترین ابزارهای هوش مصنوعی طبق نیاز خودتان کمک کرده باشد.
سوالات پرتکرار
آیا هوش مصنوعی جایگزین کدنویسان خواهد شد؟
بعید است که در آینده نزدیک، شاهد جایگزین شدن کدنویس ها توسط هوش مصنوعی باشیم. نبوغ و خلاقیت این ابزارها در حال حاضر در سطح انسان نیست؛ اما می توانند به ارتقای بهره وری و کارایی برنامه نویسان کمک کنند.
آیا می توان بدون داشتن تخصص کدنویسی، با کمک هوش مصنوعی برنامه نویسی کرد؟
بله، پلتفرم ها و ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی، این قابلیت را دارند که به کاربران مبتدی برای توسعه نرم افزار کمک کنند. این ابزارها، با استفاده از الگوریتم های هوشمند، کدهای مورد نظر را بر اساس شرایط و قابلیت های تعیین شده توسط کاربر تولید می کنند.
بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای کدنویسی چه ابزارهایی هستند؟
ابزارهای هوش مصنوعی گیت هاب، Tabnine ،DeepCode ،Bugsnag و جمینی جزء بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی هستند.
آیا ChatGPT برای کدنویسی مناسب است؟
ChatGPT از نظر کمک به انجام کارها و تسک هایی خاص در حوزه کدنویسی مفید است؛ اما برای نوشتن اپلیکیشن های کامل از پایه خیر.
آیا هوش مصنوعی قابلیت کدنویسی برای ساختن اپلیکیشن را دارد؟
می توانید برای ساختن یک اپلیکیشن، اجزا و قابلیت های مورد نظرتان را از بین اجزای کدنویسی شده آماده موجود در وب انتخاب کنید تا هوش مصنوعی آنها را بر اساس الزامات مد نظر شما، با هم ترکیب کند.

  کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟
  ایده های تولید محتوای یوتیوب برای تازه کارها
  آموزش دانلود از اینستاگرام
  آموزش ساخت کانال در اینستاگرام
  تبدیل پی دی اف به ورد
  بهترین اپلیکیشن های ورزشی
  بهترین اپلیکیشن های سفری اندروید

نظر شما درباره بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا