اخبار بازار

بقای و پایداری اقتصاد دیجیتال نیاز به جهش نوآوری / تولید با مرزهای استفاده از نیروی ماهر دارد

در مصاحبه ای با ScanNews ، این موضوع مطرح شد؛

بقای و پایداری اقتصاد دیجیتال نیاز به جهش نوآوری / تولید با مرزهای استفاده از نیروی ماهر دارد

مهدی جاوی ، یک کارشناس فناوری ، در گفتگو با گروه علم و فناوری ScanNews درباره نقش اقتصاد دیجیتال و به ویژه فناوری در توسعه کشور اظهار داشت: “برای تکامل در یک اقتصاد دیجیتال ، باید روی سیستم عامل ها ، داده های دیجیتال و تجارت الکترونیکی و فناوری متمرکز شویم.” اقتصاد دیجیتالی اکنون در سراسر جهان در هر دو سیستم عامل سلولی و فناوری در حال رونق و پیشرفت است.

این کارشناس با اشاره به اینکه ایران از دانش و تخصص بالایی در تولید نرم افزار برخوردار است ، اظهار داشت: بنابراین در اقتصاد دیجیتال در جهش تولید ، تولید و توسعه صادرات نرم افزار باید اولویت اصلی باشد.

جووی ادامه داد: از امروز ، تعدادی از شرکت ها تقریباً در برخی از کشورها دفاتر راه اندازی کرده اند که پروژه های نرم افزاری را در ایران انجام می دهند که این یک حلقه مالی خوب ایجاد کرده است. همچنین نیروی انسانی توانمند را جذب و استفاده می کند. بنابراین پس از تأکید بر مسئله جهش تولید در مرحله دوم ، موضوع اشتغال موضوع دیگری است که باید در نظر گرفته شود ، زیرا این حوزه علاوه بر ایجاد اشتغال ، شرایط اقتصادی کشور را نیز تغییر می دهد.

وی گفت: “درست است ، تعدادی از مشاغل بدنی تحت تأثیر ویروس کرونوی قرار گرفته اند ، اما در فناوری اطلاعات فرصت هایی وجود داشته است.” به عنوان مثال ، یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین در کشور ، بخش بزرگی از نیروی کار خود را قبل از سال نو به دلیل خاموش بودن اینترنت تنظیم و اخراج کرد و دوباره به دلیل افزایش فروش آنلاین ، مجدداً قدرت را در هنگام فوران کرونا کشید.

این کارشناس اقتصاد دیجیتال گفت: “فناوری اطلاعات این فرصت را در اختیار ما قرار داده است تا از این فرصت نهایت استفاده را ببریم تا در پرش تولید و صادرات نرم افزار گام های مثبتی برداریم.” فناوری اطلاعات موضوعی میان رشته ای است ، بنابراین محیط مناسبی برای ثروت و ایجاد ارزش است و پیشرفت در این زمینه نیاز به زیرساخت دارد ، جایی که فناوری اطلاعات خدمات ارائه می دهد و صنعت رشد می کند.

جبی گفت: “یکی از مهمترین ویژگی های اقتصاد دیجیتال ، تفکر اکوسیستم است.” مفهوم رقابت در این اقتصاد با گذشته متفاوت است و در این سازمان ها یک نهاد موفق نخواهد شد. در اقتصاد دیجیتال ، مشاغلی که تا دیروز رقیب در نظر گرفته می شدند ممکن است امروز شریک باشند. در این اقتصاد ، شبکه ای از بازیکنان اضافه می شود که بالاترین ارزش را در کنار یکدیگر ایجاد می کنند.

وی گفت: “برای زنده ماندن در اقتصاد دیجیتال باید مبتکر باشید.” با توجه به چرخه عمر کوتاه محصولات و خدمات در اقتصاد دیجیتال ، نوآوری استراتژی اصلی مشاغل موفق است و در نهایت سرعت بالای رشد و توزیع فناوری ها از ویژگی های اقتصاد دیجیتال است. چرخه عمر فناوری در این اقتصاد کوتاه است. فن آوری های موجود در این اقتصاد به سرعت در حال رشد هستند و با بالغ شدن فناوری تکاملی نقشی ایفا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال با کاهش هزینه های معاملات ، کاهش کارگزاری مشاغل ، بهبود شفافیت و افزایش کارایی و همچنین افزایش قدرت ذینفعان به ویژه مشتریان در مشاغل مختلف و تمرکز بر فناوری ها و دانش پیشرفته قابل تغییر است. قوانین بازی های اقتصاد سنتی را تنظیم کرده و تولید ثروت را افزایش دهید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا