سلامتی و پزشکیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

بعد شستن موها چی بزنیم؟

گاهی اوقات افراد پس از حمام تنها خود را خشک کرده و لباس می پوشند در حالی که با انجام  چند کار ساده می توان پوست و مویی سالم و درخشان را تجربه کرد. در ادامه این مقاله با به بررسی بهترین روتین مراقبت از مو و بدن بعد از حمام می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

1. پایان دادن دوش حمام با یک آب ولرم و نه داغ

آب گرم زمانی که به بدن شما می رسد، موجب می شود تا تمام رطوبت پوست و موی شما از بین برود. این موضوع موجب خشکی پوست و یا به اصطلاح نیم سوز شدن آن می شود. زمانی که این اتفاق می افتد، خارش و سفتی پوست اتفاق می افتد و برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است حمام خود را با آب ولرم به پایان برسانید تا این مشکل حل شود. اگر چه حمام کردن با آب داغ برای بسیاری از ما بسیار لذت بخش است اما این کار به پوست ما در بلند مدت آسیب هایی می رساند که ممکن است قابل جبران نباشد.

2. آبگیری موها

بهتر است موهای خیس خود را با یک پارچه نخی نرم و نازک آبگیری کنید. برای این کار باید پارچه را به آرامی به دور موها بپیچید و با دست فشار دهید تا قطرات آب از تار موهای شما به آرامی خارج شود. برای این کار نباید خشک و خشن با موها برخورد کنید تا دچار آسیب نشوند.

پیشنهاد ما به شما این است که تا جایی که امکان دارد از سشوار استفاده نکنید یا حتی الامکان از باد ملایم آن استفاده کنید. در این صورت موهای شما کمتر دچار خشکی و آسیب می شوند. اگر بدون سشوار احساس سردرد می کنید اجازه دهید موها با یک پارچه نرم و یا در معرض هوای آزاد خشک شوند.

3. خشک کردن ملایم پوست

بهتر است پس از حمام کردن پوست خود را با کرم آرگان بیز نوازش و به آرامی خشک کنید و حوله را محکم بر روی بدنتان نکشید. مطمئن باشید که زمانی که شما پوست خود را با حوله نرم خشک می کنید، حس بهتری را تجربه خواهید کرد. متخصصان مراقبت از پوست معتقدند که شما باید حوله را خیلی آهسته بر روی پوست بکشید تا از خشکی پوست جلوگیری شود. زمانی که از حوله با شدت و سرعت بر روی پوست استفاده می کنید، این کار به ایجاد آسیب بر روی پوست شما منجر می شود. بنابراین با آرامی و نوازش پوست و موهای خود را خشک کنید.

4. استفاده از روغن و ماسک مو

بهترین کاری که برای رساندن رطوبت لازم به موها و جلوگیری از موخوره آنها پس از حمام کردن می توان انجام داد این است که اجازه ندهید موها خشک شوند. زیرا موهای خشک بیشتر در معرض موخوره قرار دارند. پس از حمام کردن روغن زدن به موهای خود را شروع کنید. هر گونه روغن طبیعی مانند روغن بادام، روغن زیتون، روغن نارگیل و غیره می تواند برای موهای شما مفید باشد.

استفاده از انواع ماسک مو با پایه روغن های طبیعی نیز در این زمینه می تواند مفید باشد. برای مثال شما می توانید با خرید ماسک مو ترمیم کننده و بدون سولفات لافارر از خواص روغن های طبیعی موجود در آن مانند روغن زیتون، روغن بادام و غیره به صورت یک جا بهره مند شوید.

5. استفاده از مرطوب کننده بدن بلافاصله بعد از حمام کردن

پوست مرطوب بسیار بهتر و بیشتر از پوست خشک می تواند رطوبت را جذب کند زیرا بعد از حمام کردن منافذ پوست باز شده و آماده جذب رطوبت است. پس ایده خوبی است که بلافاصله پس از خشک کردن پوست خود از کرم و لوسیون مخصوص پوست خودتان استفاده کنید. مقدار آب کم باقی مانده بر روی بدن شما با استفاده از مرطوب کننده جذب بافت پوستی می شود و این کار به هیدراسیون تمام بدن شما کمک می کند.

6. شانه نکردن موها

احتمالا شما هم شنیده باشید که شانه زدن موها، می تواند به آنها آسیب برساند. دلیل این موضوع هم آن است که مو به دلیل نرم بودن در این زمان با استفاده از شانه دچار خرد شدن و خشکی می شود. بنابراین تا زمانی که از خشک شدن کامل موها اطمینان پیدا نکرده اید، ضرورتی ندارد که آنها را تا چند ساعت پس از حمام کردن شانه بزنید.

شانه کردن موهای خیس موجب ریزش شدید آنها شده و در بلند مدت دچار ریزش خواهد شد. برای ایجاد بوی خوشایند بر روی موها پس از استحمام می توانید از یک بادی اسپلش استفاده کنید. انواع اسپری بادی اسپلش زنانه و مردانه را در مارک های متنوعی مانند ویکتوریا سکرت، مای، سی گل و غیره در قیمت های مختلف می توانید خریداری کنید و موهای خود را پس از استحمام خوشبو کنید.

آیا بعد از رنگ مو شامپو بزنیم؟

شستشوی مو بلافاصله پس از رنگ توصیه نمی شود. تونیک مو شرکت بیز تا سه روز پس از رنگ همچنان باز و فعال هستند. استفاده از شامپو بعد از رنگ مو امکان دارد کیفیت رنگ را خراب کرده و مو را دچار آسیب های زیادی کند. رنگ مو برای تثبیت نیاز به همین زمان دارد. رنگ موها دارای تقویت کننده و انواع ویتامین هستند و ماندگاریشان روی مو خطری ندارد. پس بهتر است برای مراقبت از مو آن ها را زود نشویید و اجازه دهید موها را ویتامینه کنند؛ اما اگر رنگ به پوست سر رسیده باشد، بهتر است که ایمنی را رعایت کنید و در این مورد با تکنسین زیبایی و مو مشورت کنید.

شستشوی کمتر موهای رنگ شده

برای مراقبت از مو و حفظ چربی سر بهتر است که موها را هر روز نشورید. برای مراقبت بعد از تونیک ضد ریزش مو بیز هم بهتر است همین عادت را حفظ کرده و موهای خود را کمتر بشویید. چرا که شستشوی بیشتر موها، رنگ بیشتری از روی کوتیکول مو برمی دارد. رنگ موها کمرنگ شده و درخشندگی ساقه مو هم از بین می رود. شستن بیش از حد موهای رنگ شده، خشک شدن و گره خوردن موها را تشدید می کند. اگر جزو افرادی هستید که هر روز عادت به شستن موهای خود دارید، برای مراقبت از مو بهتر است این عادت را ترک کرده و در هفته تنها دو تا سه بار موهای رنگ شده خود را بشویید.

موها را با آب داغ نشورید

بر اساس تحقیقات انجام شده در سایت ما آب داغ می تواند رنگ مو را از بین ببرد یا این رنگ را کدر کند. آب داغ لایه کوتیکول یا همان لایه بیرونی ساقه ی مو را باز می کند. مولکول های رنگ دقیقا در همین قسمت قرار گرفته اند که با آب داغ از مو جدا شده و رنگ موها به سمت کدر شدن پیش می روند. برای مراقبت از مو بهتر است موهای رنگ شده را با آب سرد یا ولرم بشورید.

دکمه بازگشت به بالا