اخبار بازار

بستنی در فناوری – کاما

این کتاب گران قیمت بستنی را برای همه مدیران و هر کس که در بهبود کیفیت شرکت یا خدمات به مشتریان دخیل است ایجاد می کند. این کتاب توسط Subir Khwadhuri ویرایش شده و با ترجمه خوب و نسبتاً روان از زیبای شمس یاوری به فارسی ترجمه شده است.

مانند بسیاری از مقالات دیگر ، در این مقاله می خواهم نظرات خود را در مورد این کتاب بیان کنم. اول ، با توجه به داستان کتاب ، این یک مطالعه بسیار جالب است. هنگام خواندن آن ، اگر تجربه مدیریت و تولید یک محصول را داشته باشید ، از اهمیت چیزهای ساده در کتاب یا حتی جایی که به نویسنده تعلق داشتید ، بسیار تحت تأثیر قرار خواهید گرفت.

مبنای این گفتگو در مورد نیاز به نگرانی در مورد بررسی های مشتری حول محور این مسئله می چرخد. یکی از ادعاهای نویسندگان در مورد وضعیت تجارت آمریکا این است که آنها بیش از حد بر نوآوری تأکید می کنند ، در حالی که کشورهای رقیب خیلی زود از همان نوآوری ها استفاده می کنند و با افزایش کیفیت و گوش دادن به صدای مشتری ، بازار را از آمریکایی ها گسترش می دهند. . این امر به ویژه در تجارت فناوری صادق است. ما اغلب دیده ایم که ایده خلاقانه ای شگفت انگیز توسط شخص یا شرکتی ارائه شده است و ما شرکتی دیگر پیدا کردیم که ایده را بهتر جاسازی کند و برنده رقابت شود.

یکی از کلماتی که هاد مرا به خود جلب کرد این بود که “سود به خودی خود یک هدف نیست بلکه نتیجه خدمات عالی ، کیفیت عالی و کار تیمی عالی است.” یکی از قوانین جالب جهان که به قانون رهایی معروف است این است که اگر مستقیم به دنبال چیزی بروید ، آن را نمی فهمید. به عنوان مثال ، اگر شما به دنبال مستقیم پول نمی گردید ، اما به عنوان مثال ، اگر به دنبال علم هستید یا شغلی را دنبال می کنید ، شما نیز آگاه خواهید شد. بر این اساس و در دنیای تجارت نیز قانون است. درست است ، هدف همه مشاغل کسب درآمد است ، اما اگر صرفاً در زمینه کسب درآمد برای خدمات و تعالی متمرکز شویم ، در ثروت تجاری نیز موفق تر خواهیم بود. به عنوان مثال ، اگر ما یک فروشگاه داشته باشیم ، هدف ما این است که خرید از فروشگاه را به یاد ماندگاری برای مشتریان خود تبدیل کنیم ، آن وقت این مشتریان به اندازه کافی طولانی به ما می آیند تا فراتر از سود مورد نظر ما درآمد کسب کنند ، اما اگر تمام انرژی و تمرکز خود را قطع کنیم. این احتمال وجود دارد که هزینه کردن و افزایش درآمد مشتری خراب شود.

از این کتاب به عبارت مهمی LEO یاد شده است ، و این مفهوم کلیدی کاملاً مورد مطالعه قرار گرفته است. Leo Serenami برای سه کلمه Listening به معنی گوش دادن است ، غنی سازی به معنی غنی سازی و بهینه سازی به معنای بهینه سازی است. “گوش دادن به مشتری ، غنی سازی محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و بهینه سازی تجربیات مشتری” ، سه مرحله برای هدایت مشاغل برای دستیابی به کیفیت. برای درک عمیق تر این مفاهیم ، بد نیست در وب سایت نویسنده و مقاله شخصی جستجو کنید:

https://www.subirchowdhury.com/articles/leo-revisited-the-benefits-of-listen-enrich-optimize

نکته دیگری که از این کتاب قابل جلب است این است که اغلب به یک موضوع مهم اشاره می کند: کیفیت مشتری را تعیین می کند. من مسئولیت علاقه مشتری به محصول یا خدمات مورد نظر خود را بر عهده ندارم بلکه محصول یا خدمات مورد نظر مشتری است. در اکوسیستم فناوری اطلاعات ما ، یکی از بزرگترین ضعف هایی که ما داریم ، به خصوص در استارتاپ های ما ، این است که یک استارت آپ جوان ایده ای دارد که به هر حال ، او فکر می کند او بیش از حد شیطان و در جهان است که به هر کس دیگری فکر کند ، و این دنیایی است که به سرعت در حال تغییر است. او فارغ از سلیقه مشتری به محصولی تبدیل می شود و در نهایت تمام انرژی خود را صرف می کند تا مردم را به اهمیت و جذابیت محصول خود متقاعد کند ، در حالی که محصول مورد علاقه مصرف کننده نیست و در نهایت یک ایده است. و محصول و تیمی که آن را اجرا کردند محکوم به شکست بودند.

بخش جالب دیگر کتاب داستان یک شرکت هواپیمایی بود. ظاهراً یک فرد مسن که در هواپیمای دوم خدمه پرواز نشسته است ، درخواست آب می کند و پاسخ می دهد که نوشیدنی قبل از پرواز فقط برای هواپیمای اول است و ما نمی توانیم به شما آب بدهیم. سپس ، مرد جوانی برای او می افتد که این جوانان را ترغیب می کند از کارمندان و شرکت هواپیمایی متنفر باشند. در حالی که تیم گناهی ندارد و در چنین شرایطی آموزش کمترین حرفی را نمی زند ، ما قوانین خودمان را داریم ، اما من شما را فوق العاده خوب تحقق می دهم. این امر هم باعث افزایش جذابیت هواپیمایی هواپیمایی برای مشتریان خواهد شد و هم اینکه سایر مسافران به صراحت می گویند که نباید از آنها آب بخواهند بلکه در صورت نیاز با آنها برخورد خواهد شد.

در آخر ، می خواهم به چند مورد دیگر که عاشق آن هستم اشاره کنم: قبل از شروع هر کار ، باید بدانیم که کار باید از روز اول و حتی از روز اول انجام شود. اگر قیمت شکست را بدانیم و احساس تعالی را در همه اعضای تیم خود القا کنیم ، در مرحله اول هر دو کار صحیح را انجام می دهیم و یک محصول یا خدمات با کیفیت را به دست می آوریم و می توانیم کیفیت را به طور مداوم و مداوم کنترل کنیم. و آن را در حد مطلوب نگه دارید. من فکر نمی کنم باید ذکر شود که بسیاری از مشاغل روز اول کیفیت خوب را کسب می کنند ، اما نمی توانند این کیفیت را حفظ کنند. دلیل اصلی این است که آنها روحیه بی تاب و کمال گرایی را در مدیران و کارمندان خود حفظ نمی کنند و هرگز برنامه ای برای آن ندارند.

به قول اندرو گروو ، رهبر سازش ناپذیر اینتل: “فقط ثابت بی پروا …”

اینستاگرام: https://instagram.com/mehrdad_nadi_en

لینکدین: https://www.linkedin.com/in/mehrdad-nadeniجهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا