اخبار بازار

بررسی نقش مدیریت محصول و مدیر محصول

من مهدی صالح زاده هستم و یک سال است که به عنوان مدیر محصولات برای دکتر استارتاپ دکتر مشغول به کار هستم ، بسیار سخت کار کردم تا یک مدیر محصول باشم و سعی کردم تا تجربیات مختلفی را بیاموزم ، منابع مختلف را ببینید و … تقریباً منابع بسیار کمی فارسی دارند. هیچ مدیر محصول و مدیریت محصول وجود ندارد ، در اینجا سعی می کنم تجارب خود را به عنوان یک کارآموز جدید در راه تبدیل شدن به مدیر محصول به اشتراک بگذارم. اینها فقط تجربیات و گزیده هایی از آنچه خوانده ام است و جنبه های علمی دیگری نیز وجود ندارد. ابتدا می خواهم مقدمه مدیریت محصول را بطور خلاصه توضیح دهم.


مدیر محصول“اخیراً ، بسیاری از مقصرین ، به ویژه در میان استارتاپ ها ، و مدیر محصول بین آنها نقش اساسی دارند. او مسئولیت موفقیت در طول چرخه عمر محصول را بر عهده دارد.

در دنیای فناوری ، مدیر محصول نقش مهمی در ساخت محصولات مناسب برای بازار دارد ، وی مسئول استراتژی ، نقشه راه و تعریف محصول است. این همچنین می تواند شامل مسئولیت بازاریابی ، بازاریابی محصول و پیش بینی P&L باشد.
تعریف مدیر محصول در هر سازمان به همین ترتیب تعریف شده است و به دلیل تازگی در آن نقش ، قرائت ها و تفسیرهای مختلفی ارائه می شود ، اما خلاصه اینکه ، مدیر محصول کسی است که سعی در تولید محصولی دارد که کاربر دوست داشته باشد و عشق او به محصول نیز باعث می شود که سازمان به دست بیاید.مهمترین فعالیت های مدیر محصول ، بین استراتژی ها و تاکتیک ها ، موارد زیر را شامل می شود:

 • ایجاد یک چشم انداز و استراتژی محصول متفاوت است و بر اساس نیاز مشتری ارزش منحصر به فرد ارائه می دهد. این شامل تعریف شخصیت ، تحلیل بازار و شرایط رقابت است. (من در آینده در مورد چشم انداز و استراتژی محصول صحبت خواهم کرد.)
 • برنامه ریزی برای آنچه که تیم محصول برای ارائه و تعیین برنامه ای برای عرضه محصول دارد ، از جمله تعیین اولویت ها ، ایجاد برنامه خروج ، دریافت بازخورد و نحوه اجرای و اجرای ایده ها.
 • رهبری و ترغیب رهبری متقابل ، مهمترین آنها بین تیمهای فنی و برنامه نویسی ، پشتیبانی ، فروش و بازاریابی است. نقشه راه و آگاهی از همه می تواند کمک شایانی کند.


مسئولیت یک مدیر محصول چیست؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، نام مدیر محصول و ارتباط مدیر محصول با محصول ، اغلب به دلیل مسئولیت مدیران ، این امر خوانده می شود. به هر حال این مسئولیت چیست؟

بیشتر مسئولیت اصلی مدیر محصول در بیشتر وظایف خود مشترک است ، بیشتر اوقات مدیر محصول مسئول درک نیازهای مشتری ، تعریف ویژگی ها و اولویت بندی ها و سپس همکاری با تیم فنی و برنامه نویسان برای ساخت آنها است. تعریف استراتژی و نقشه راه (در ابتدای کار) توسط مدیر محصول انجام می شود ، که معمولاً محصول را به عنوان کار خارجی مدیر محصول معرفی می کند.

مدیریت محصول می تواند شامل مسئولیت های بازاریابی برای محصولاتی از قبیل برندسازی و تبلیغات ، روابط با مشتری ، عرضه محصولات جدید ، روابط عمومی و رویدادها ، بسته به محصول باشد ، گاهی توسط یک نفر ، دو نفر یا گروهی از مدیران محصول که ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. همکاری انجام می شود.

مسئولیت ها و وظایف مربوط به استراتژی و تعریف محصول:

 • استراتژی و چشم انداز ارائه دهید
 • مصاحبه مشتری
 • مشخصات و الزامات محصول را تعریف کنید
 • نقشه راه محصول را بسازید
 • مدیریت تبلیغات محصول
 • برای ساخت محصول با تیم فنی تماس بگیرید
 • آموزش و پشتیبانی فروش

مسئولیت ها و وظایف مربوط به بازاریابی محصولات و ورود به بازار:

 • یک تمایز رقابتی ایجاد کرد
 • محل و پیام محصول
 • نام محصولات و مارک تجاری
 • ارتباط و تعامل با مشتری
 • محصول را بگیرید و آن را راه اندازی کنید
 • تجزیه و تحلیل چرخه عمر محصول

نقش مدیر محصول چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مدیران محصولات مسئولیت آموزش و موفقیت محصول و همچنین هدایت و بهبود تیم فنی را بر عهده دارند. مدیر محصول یک نقش مهم سازمانی است (خصوصاً در شرکتهای فناوری) که استراتژی محصول ، نقشه راه و ویژگی ها را ایجاد می کند: حتی با در نظر گرفتن فرهنگ و ساختار سازمانی ، نقش مدیر محصول می تواند شامل مسئولیت بازاریابی ، پیش بینی و از دست دادن باشد.

مدیران محصولات استراتژی محصول را ارائه می دهند که به رهبری سازمان و تصمیم گیری کمک می کند. آنها اغلب شرایط بازار و رقابت را تجزیه و تحلیل می کنند ، منظره محصول را تعریف و تفکیک می کنند و با توجه به تقاضای مشتری و بازار ارزش بی نظیری ارائه می دهند. این فعالیت همچنین شامل بسیاری از فعالیت ها از استراتژی تاکتیکی گرفته تا تعامل و رهبری برای تیم های فنی و بازاریابی ، فروش و پشتیبانی است.

مدیر محصول وظیفه دارد چشم انداز و استراتژی محصول را تعیین کند ، نقش آن در بیان دقیق ارزش تجاری تیم محصول برای درک هدف اصلی محصول یا راه اندازی یک محصول جدید است. مدیر محصول بهترین شخصی است که می تواند علت ، زمان و “دلیل” محصول را برای ذینفعان خود توضیح دهد و با کمک تیمهای فنی بتواند چگونگی “دستیابی” به هدف را تعریف کند.مدیران محصول باید آنچه را که تیمشان تهیه و برنامه ریزی کند ، برنامه ریزی کنند. به طور معمول ، مدیر محصول وظیفه تعیین فرایند رهاسازی و هماهنگی کلیه فعالیت های لازم برای ورود محصول به بازار از جمله پر کردن شکاف های شرکت و تنظیم همه تیم ها را بر عهده دارد. درگیر در بازاریابی ، فروش و پشتیبانی مشتری است.

همه شرکت ها ایده های بهتری دارند ، اما معمولاً مدیریت و اولویت بندی آنها بسیار دشوار است. مدیران محصولات فرایندی را برای ایجاد ایده ها ، تغییر و تولید ایده های جدید می گذرانند. آنها کسانی هستند که تعیین می کنند کدام ایده ها به ویژگی یا ویژگی تبدیل می شوند تا استراتژی محصول را به جلو سوق دهند. این دارندگان باید ایده هایی را انتخاب کنند که محصول را به اهداف کلیدی سوق دهد ، برای آنها بطور مداوم سعی در جمع آوری نظرات ، بازخورد ها و درخواست های ذینفعان دارند تا بتوانند در فرایند طراحی محصول شرکت کنند و سپس مدیران محصول آن ایده ها باشند. در مقابل مشتریان ، شرکا و اعضای T M چهره ای را ارائه می دهند

با طبقه بندی و اولویت بندی ویژگی ها برای اهداف و ابتکارات استراتژیک ، مدیر محصول تلاش می کند بهترین نتیجه را برای همیشه در اختیار مشتریان قرار دهد و این به خودی خود مستلزم تصمیم گیری های سخت است که ویژگی های جدیدی را به مشتریان و مشاغل ارائه می دهد. مدیر محصول همچنین وظیفه تعیین الزامات و شرایط لازم برای هر ویژگی و تجربه کاربر را دارد. مدیران محصولات معمولاً با تیم فنی همکاری نزدیکی می کنند تا اطمینان حاصل شود که تیم ها تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای عرضه محصول مناسب به بازار دارند.


محصولات موفقیت آمیز وقتی مشتری ایجاد می شوند و پذیرفته می شوند که گروهی از اعضای تیم متعهد ، متمرکز و پرشور استفاده خود را انجام دهند. این کار با یک مدیر محصول قوی شروع می شود که احساس مسئولیت عمیق برای نقش خود در مدیریت آنچه در بالا تعریف شده است احساس می کند. وقتی کار درست انجام شود ، مدیران محصول بهترین تلاش خود را در این زمینه انجام می دهند.

با تشکر از توجه شما به این نظر ، اگر تجربه مشابهی در این زمینه دارید ، می توانید آن را با من به اشتراک بگذارید. مهدی صالح زاده

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd tinyurl.com plink.ir g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا