اخبار بازار

بررسی عملکرد Motogen در آخرین گزارش

موتوژن بزرگترین تولید کننده انواع موتور الکتریکی خانگی و صنعتی در کشور و خاورمیانه است. در بخش ادغام ، 75٪ از بازار و در بخش صنعت 35٪ از بازار متعلق به Motogen است که برای حفظ پایدار خود در برابر رقبا داخلی و چینی نیاز به برنامه ریزی دارد.

این شرکت در ماه مارس 137 میلیارد تومان فروخته است که هیچ تفاوتی با ماه قبل ندارد. علاوه بر این ، این شرکت در مدت شش ماه در مجموع 468 میلیارد پنکه فروخته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (با فروش 342 میلیارد دلار) 37 درصد افزایش یافته است.

در ماه مارس ، این شرکت 206،000 موتورسیکلت برقی را با قیمت 384،000 تومن در هر واحد به فروش رساند ، که نسبت به ماه قبل 19 درصد کاهش داشت ، اما نرخ آن بالا رفته است.

همچنین در ماه مارس ، موتوژن 24000 موتور الکتریکی صنعتی را با قیمتی در حدود 1.9 میلیون تومانی در هر واحد به فروش رساند ، که نسبت به ماه قبل 84 درصد رشد داشته است و فروش 10 درصد افزایش یافته است.

در این ماه ، این شرکت 148،000 واحد پمپ آب موتور الکتریکی را با هزینه 40 هزار تومن در هر دستگاه به فروش رسانده است که نسبت به ماه قبل 54 درصد کاهش نشان می دهد.

براساس گزارش مالی مورخ 06/31/98 (حسابرسی شده) سود عملیاتی شرکت نسبت به سال مالی قبل 99 درصد افزایش یافته است و سود ناخالص شرکت بیش از 200 درصد افزایش یافته و سرانجام افزایش 290 درصدی سود شرکت در هر سهم. علیرغم اینکه این شرکت در سال مالی 98 فروش صادراتی نداشته است ، بر خلاف سال مالی 97 ، افزایش قابل توجه قیمت محصول بویژه در موتورهای برقی دینامیکی و صنعتی ، دلیل افزایش درآمد عملیاتی شرکت بود.

سیستم های تهویه مطبوع برقی و موتورهای برقی صنعتی به عنوان دو محصول اصلی شرکت ، به ترتیب 24 و 58 درصد سود ناخالص دارند که از این تعداد 98 موتور الکتریکی صنعتی در سال مالی رشد بالایی داشته اند.

برای سال مالی 99 شرکت سعی در افزایش 50 درصد تولید و فروش موتورهای برقی صنعتی دارند و در نیمه دوم سال مالی با فروش محصولات سردتر علاوه بر افزایش فروش صنعتی ، پیش بینی می شود درآمد عملیاتی این شرکت برای سال 1999 بین 15 تا 15 باشد. . افزایش تا 25 درصد و افزایش قیمت محصولات بستگی به افزایش دستمزدها دارد.

حدود 99 درصد هزینه شرکت از مواد مصرفی تشکیل شده است که 90 درصد آن از داخل ساخته شده است که مهمترین آن سیم لاک مسی است و 10 درصد باقی مانده آن نیز وارداتی است که مهمترین آن یک ورق سیلیکونی استیل است.

در سال 1999 ، این شرکت 20 تا 30 درصد افزایش هزینه را نسبت به سال مالی قبل تعیین کرد.

در صورت نیاز بررسی وضعیت سایر شرکتهای پذیرفته شده می توانید از مطالب ارسال شده توسط تولید کنندگان سهام استفاده کنید.

با توجه به برنامه های این شرکت برای سال 1999 می توان به اضافه شدن موتورهای برقی که از نیمه دوم مالی 1999 به سبد شرکت اضافه شده اند اشاره کرد و سودآوری شرکت را افزایش داد زیرا تنها تولید کننده موتورهای ضد انفجار در منطقه است.

این شرکت همچنین در نظر دارد ظرفیت تولید این محصولات را بهبود ببخشد و هزینه های تبدیل ثابت را نیز کاهش دهد تا هزینه آنها را بهبود ببخشد و به اهدافی همچون تصاحب فروش این محصولات در ایران و خاورمیانه برسد. برخی از موارد خوب و یکی از پروژه های در نظر گرفته شده توسط Motogen برای همکاری با شرکت آلمانی SLC برای برطرف کردن کشش در ایران ، و Motogen را به عنوان اولین تولید کننده کشش در ایران در نظر گرفت.

منبع: سهامداران

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا