بازاریابی

برای نجات هزاران نفر از فریلنسر استفاده کنید

فریلنسینگ می تواند به نفع پیمانکاران و کارفرمایان باشد. در بحبوحه رکود اقتصادی ، کارفرمایان مزایای زیادی را از اپراتورهایی دریافت می کنند که خدمات با کیفیتی را با قیمت بسیار پایین ارائه می دهند. امروزه ، خود اشتغالی مترادف با “بازار خریدار” برای املاک و مستغلات است. کارفرمایان کار خود را به خارج از کشور برای کارگران خصوصی می فرستند و 75 درصد کمتر از کارگر تمام وقت خود را پرداخت می کنند. این یک فرصت باورنکردنی برای صاحبان مشاغل جدید با سرمایه اندک است ، اما ایده هایی که باید به بازار معرفی شوند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، بازاریابی موتور جستجو (SEM) و محتوای غنی از کلمات کلیدی مناطقی هستند که مشتریان در آن معاملات عالی انجام می دهند. به کارمندان مزدی که کار مشابهی انجام می دهند می توان پنج برابر بیشتر از کار و مشاوره پرداخت کرد. صاحبان مشاغلی که نیاز به ایجاد مشتری خود در اینترنت دارند ، واقعاً از خدمات ارائه شده توسط کارمندان خصوصی بهره مند می شوند.

حقوق در مقابل فریلنسرها

دستمزد کارگران خصوصی متناسب با نیاز آنها است ، در حالی که کارگران حقوق و دستمزد دریافت می کنند. با توجه به کیفیت کار ارائه شده ، به افراد فریلنسر ارائه دهنده سئو در خانه می توان 25 تا 75 درصد کمتر از کارمندان با حقوق پرداخت کرد. غالباً ، شرکت ها برای حفظ رتبه های بالا در موتورهای جستجوی بزرگ مجبورند هر ماه محتوای SEO خود را تغییر دهند. این که یک نفر در کارمندان باشد و هر ماه وظایف محوله را به اتمام برساند ، یک سرمایه گذاری عالی است. برای انجام این کارها با کسری از هزینه می توان از افراد فریلنسر استخدام کرد. بسیاری از شرکت ها با استفاده از فریلنسرها برای این نوع کارها می توانند هزاران نفر را نجات دهند.

شرکت ها می توانند با هزینه کمتری ، فریلنسر استخدام کنند ، زیرا اکثر این افراد مأیوس کسب درآمد هستند. اکثر فریلنسرها منتظر موقعیت دائمی در یک شرکت هستند یا منتظر پروژه بزرگ بعدی هستند. در این بین ، آنها برای حفظ پول خود این کارها را انجام می دهند. صاحبان مشاغل از نیازهایشان برای کار استفاده می کنند و به آنها پول کمتری می دهند تا سرمایه هایشان را جمع کنند. در دوره تجارت “سبز” ، صاحبان مشاغل تا آنجا که می توانند قیمت ها را کاهش می دهند.

دورکاری

با معرفی رایانش ابری ، مشتریان می توانند با کارکنان مستقل کار کنند تا کارها را با سهولت انجام دهند. آنها ممکن است با سئو داخلی ، جستجو در اینترنت یا کار دیگری که ممکن است آنها را از خارج از کشور انجام دهند کار کنند. این کار کار با کارمندان خصوصی را آسان تر می کند ، زیرا آنها نیازی به حضور فیزیکی قبل از دریافت نرم افزار یا تکمیل پروژه ندارند. همه جلسات را می توان تقریباً از طریق ایمیل برگزار کرد. شرکت هایی که از رایانش ابری استفاده می کنند ، هزاران نفر از دستیارها و کارمندان مجازی کسب و کارشان را پس انداز می کنند.

دستیاران مجازی همچنین می توانند ارائه ها را با استفاده از Microsoft PowerPoint جایگذاری کنند ، برای وب سایت ها یا سایر ارتباطات لازم ترسیم کنند. برخی از دستیاران مجازی حتی با شرکت ها تماس تلفنی برقرار می کنند.

چگونه می توان به عنوان یک فریلنسر درآمد کسب کرد

کارگران خود اشتغالی برای به روز نگه داشتن مهارت های خود و پرداخت هزینه های ضروری ، مشاغل کم دستمزد را می پذیرند. کسانی که شغلی پیدا نمی کنند یا پول بازنشستگی خود را خرج نمی کنند می توانند از بودجه خصوصی برای تأمین درآمد یا پس انداز خود در مدت زمان طولانی استفاده کنند.

برخی از فریلنسرها از سبک زندگی لذت می برند زیرا به آنها این امکان را می دهد که هر زمان که بخواهند ، هر زمان که بخواهند و هر کجا که بخواهند به درستی کار کنند. با این وجود ، وقتی سبک یا ارزش واقعی آن پرداخت نشود ، سبک زندگی می تواند مشکل ساز شود. بیشتر کارگران خود اشتغالی کمتر کار می کنند ، ساعت های طولانی کار می کنند و روزهای زیادی از هفته برای جبران دستمزد پایین کار می کنند. با گذشت زمان ، کارگران خود اشتغالی می توانند توسط استرس بیش از حد ناشی از ساعات طولانی و دستمزد پایین “سوزانده شوند”. علی رغم این مسائل ، برخی از افراد خود اشتغالی به سبک زندگی خود ادامه می دهند زیرا گزینه های دیگر با روش کار آنها سازگار نیست.

نحوه کار با فریلنسرها

برخی از شرکت ها با برخی از کارمندان خصوصی روابط کاری خوبی برقرار می کنند و قراردادهای طولانی تری را ارائه می دهند. بخش خصوصی کار مداوم از شرکت های مستقر را ترجیح می دهد. وقتی فریلنسرها با افراد متوسطی کار می کنند که می فهمند کالایی یا خدماتی را با هزینه کمتری از مبلغی که باید دریافت می کنند دریافت می کنند ، از کار خود بیشتر لذت می برند.

تعداد کمی از شرکت ها بیش از یک کارمند حقوق بیشتری پرداخت می کنند و مطالبات بیشتری نیز دارند. این عمل باعث ناامیدی و کاهش مزایای خود اشتغالی می شود. تنش در کار با برخی از شرکتها ممکن است برخی از مشاغل را تحت فشار قرار دهد. مزایای فریلنسر بودن با این حال ، در برخی موارد ، این می تواند منجر به خسارت مالی قابل توجهی شود.

فریلنسرها همیشه قبل از قبول یا ادامه کار با یک شرکت در پروژه ، باید تجزیه و تحلیل سود را انجام دهند. اگر تقاضا آنقدر زیاد باشد که دستمزد بخش خصوصی کاهش یابد ، این پروژه دیگر منبع درآمد مناسبی نیست. بسیاری از شرکت ها در حال ارسال شغل به کشورهای دیگر مانند هند هستند تا با پرداخت هزینه کم شغل خود را بدست آورند. با این وجود کارگران خانگی با همان حقوق کار می کنند اما هزینه زندگی بالاتری دارند. شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که اشتغال خصوصی خیلی کوچک نیست تا روابط در شرایط مطلوبی باقی بماند. این شرکت ها کار با کیفیت مورد نظر خود را بدست خواهند آورد.

سایر مزایای مالی برای کارمندان خصوصی

کارمندان بیمه شده ممکن است برای تعدادی از فعالیتها استخدام شوند. یک فریلنسر می تواند یک فریلنسر برای نوشتن ، ویرایش کتاب ، نوشتن محتوای SEO ، ایجاد یک وب سایت ، تحقیق ، نوشتن کد منبع ، عکس گرفتن ، پرسیدن سال ، کار در فروش یا بسیاری از مشاغل دیگر باشد که به طور موقت مورد نیاز است. این افراد شریک محسوب می شوند. بنابراین ، شرکت مجبور به پرداخت هزینه بیکاری ، ارائه بیمه ، ارائه سایر مزایا یا مدیریت مدارک مربوط به یک کارمند تمام وقت نیست. شرکت ها با استخدام پیمانکاران و نه کارمندان ثابت ، در هزینه و وقت زیادی صرفه جویی می کنند.

شرکت های ساختمانی متوجه می شوند که برای کارآفرینان جذاب هستند زیرا متحمل هزینه می شوند. قانون جدید استخدام کارگران را آسان می کند ، اما کارگران خصوصی یا پیمانی با وجود انگیزه 9000 دلاری پیشنهادی دولت برای استخدام انواع خاصی از کارگران ، هنوز گران هستند.

حق چاپ © 2011 راهنمای طراحی موز: ایده ها و تحولات برای درآمد منفعل.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا