سلامتی و پزشکی

برای درمان سریع یبوست چی بخوریم؟ (۱۴ بهترین خوراکی رفع قبضیت شدید)

برای درمان احتقان شدید چه بخوریم

تراکم، شلوغی (تراکم، شلوغی) شکایات رایج که اغلب نتیجه رژیم غذایی و سبک زندگی است. خوردن غذاهای خاص می تواند به بهبود جریان مکرر روده کمک کند.

جامعه پزشکی یبوست را به عنوان انسداد روده یا مشکل در عبور تعریف می کند.

افراد مبتلا به احتقان ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

 • موجودی جامد، خشک یا ناهموار
 • شبیه یک سنگ کوچک است.
 • درد و ناراحتی هنگام حرکت روده
 • احساس ناتوانی در پاکسازی کامل روده هایش
 • از دست دادن اشتها به دلیل احساس سیری مداوم
 • شکم متورم

علاوه بر موارد فوق، افراد مبتلا به احتقان ممکن است پس از تمیز کردن، رگ های خونی کوچکی را در مدفوع یا روی دستمال توالت پیدا کنند.

هر کسی عادات روده خود را دارد، اما افراد مبتلا به یبوست معمولا کمتر از 3 بار در هفته این کار را انجام می دهند. ازدحام بسیار رایج است.

در ایالات متحده، از هر 100 بزرگسال، حدود 16 نفر از احتقان رنج می برند. خطر احتقان با افزایش سن افزایش می یابد. حدود 33 از 100 بزرگسال بالای 60 سال در ایالات متحده دارای علائم احتقان هستند.

در این مقاله در مورد 14 ویتامینی صحبت خواهیم کرد که می توانند روده ما را تقویت کنند. ایالات متحده نیز علل و درمان احتقان مشاهده می کنیم. با ما بمان.


14 بهترین غذا برای رهایی از احتقان

واکنش روده به غذا متفاوت است، اما غذاهای سالم و طبیعی زیر می توانند به کاهش یبوست کمک کنند:


 1. اب

یک کم آبی شایع ترین علت احتقان است و اغلب نوشیدن آب زیاد می تواند به بهبود یا کاهش علائم کمک کند. هنگامی که یک فرد کم آب می شود، روده او نمی تواند آب کافی اضافه کند. این منجر به خشکی و سفتی و در نهایت احتقان می شود.

همچنین بخوانید : چه مقدار آب در روز بنوشید؟

ماست برای درمان یبوست، برای درمان یبوست شدید چه بخوریم

ماست برای درمان یبوست

 1. ماست و کفیر

بسیاری از محصولات لبنی از جمله ماست و کفیر حاوی میکروارگانیسم هایی هستند که پروبیوتیک ها محبوب هستند. پروبیوتیک ها اغلب به عنوان باکتری “خوب” شناخته می شوند و می توانند به بهبود سلامت روده و تسکین اسهال کمک کنند.

در مطالعه ای در سال 2014، محققان از ماست پروبیوتیک حاوی پلی اتیل استروس، لاکتوباسیلوس، اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس استفاده کردند. درمان احتقان وارسی.

محققان دریافته اند که خوردن 180 میلی گرم از این ماست هر روز صبح به مدت 2 هفته، احتمال ابتلا به یبوست مزمن را کاهش می دهد.


 1. حبوبات (لوبیا)

اکثر حبوبات، مانند لوبیا، voanembaنخود و نخود سرشار از فیبر هستند که یک ماده مغذی است که باعث بهبود هضم و کاهش احتقان می شود.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که 100 گرم لوبیا پخته شده 26 درصد فیبر روزانه در ایالات متحده را تامین می کند. خوردن 100 گرم از این حبوبات حاوی بسیاری از مواد مغذی دیگر مانند پتاسیم، اسید فولیک، روی و ویتامین B6 است. ازدحام را کاهش می دهد آنها کمک میکنند.


 1. سوپ تمیز و پر از آب

سوپ با آب بسیار مغذی و آسان هضم است. علاوه بر این، این سوپ ها رطوبت را از طریق مدفوع سفت و غلیظ باز می گرداند، که می تواند آنها را نرم کرده و هضم آنها را آسان کند. مایعات و غذاهای داغ اغلب به راحتی هضم می شوند.

همچنین بخوانید : درمان های خانگی برای احتقان

 1. آلو بخارا

آب بخارا و آلو در بسیاری از نقاط جهان به عنوان یک درمان خانگی برای یبوست استفاده می شود. آلو سرشار از فیبر است، ماده مغذی که باعث کاهش سرعت و تسریع حرکات روده می شود. علاوه بر این، آلو حاوی ترکیبی از سوربیتول و فنل است که ممکن است فواید زیادی برای دستگاه گوارش داشته باشد.

یک مطالعه در سال 2014 به این نتیجه رسید که خوردن آلو بخارا ممکن است تعداد دفعات روده را افزایش دهد و سازگاری حرکات روده را در افراد مبتلا به یبوست بهبود بخشد. در اکثر مطالعات این مطالعه، شرکت کنندگان 100 گرم یا 10 آلو در روز خوردند.

همچنین بخوانید : فیبر چیست و چه خواصی دارد؟

 1. دانه های گندم

سبوس گندم متفاوت است یک درمان خانگی محبوب برای احتقان است. این درمان خانگی مفید سرشار از فیبر غیر قابل هضم است که می تواند جریان مواد مغذی را در روده تحریک کند.

مطالعه ای در سال 2013 نشان داد که خوردن صبحانه سبوس دار روزانه به مدت 2 هفته باعث بهبود عملکرد روده و کاهش یبوست در زنان سالمی شد که معمولاً فیبر مصرف نمی کردند.


 1. کلم بروکلی

کلم بروکلی حاوی سولفورافان است که می تواند از روده ها محافظت کند و هضم را آسان کند. علاوه بر این، سولفورافان می تواند به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم های خاصی که می توانند در هضم سالم اختلال ایجاد کنند، کمک کند.

در یک مطالعه در سال 2017، افراد سالم روزانه 20 گرم جوانه کلم بروکلی خام یا 20 گرم جوانه یونجه را به مدت 4 هفته مصرف کردند. محققان دریافتند افرادی که کلم بروکلی می‌خورند علائم کمتری از یبوست و حرکت سریع‌تر دارند.


 1. سیب و گلابی

سیب و گلابی حاوی چندین ترکیب از جمله فیبر، سوربیتول و فروکتوز هستند که هضم را بهبود می بخشد. این میوه ها حاوی مقدار زیادی آب هستند که می تواند هضم را تسهیل کند و از ازدحام جلوگیری می کند آن را ذخیره کنید.

برای استفاده حداکثری از سیب و گلابی، خام و پوست کامل بخورید.


 1. آنگورا

آنگورا نسبت پوست به گوشت دارد، یعنی سرشار از فیبر و همچنین سرشار از آب است. برای رفع احتقان، سعی کنید چند مشت انگور خام و شسته شده بخورید.


 1. کیوی

به طور کلی 100 گرم کیوی حدود 2 تا 3 گرم فیبر وجود دارد که می تواند جرم را افزایش داده و جریان روده را تسریع کند.

کیوی همچنین حاوی اکتینیدین است، آنزیمی که دستگاه گوارش فوقانی را تحریک می کند و چندین ماده شیمیایی که می تواند هضم را بهبود بخشد.


 1. انواع توت ها و انواع توت ها

توت ها و توت فرنگی ها سرشار از فیبر و آب بدون هر دو هستند تراکم را بهبود می بخشد و کاهش می دهد مفید. سعی کنید روزی یک یا دو غلات کامل بخورید.


 1. همه نان ها، غلات و پاستا

محصولات غلات کامل منبع بسیار خوبی از فیبر غیرقابل هضم هستند که به وزن روده می افزاید و جریان مواد مغذی را به روده ها افزایش می دهد.

برای دریافت بیشترین مواد مغذی از محصولات گندم کامل، آنها را خام بخورید یا به آرامی بپزید. نان ها و غلات سبوس دار که حاوی مغزها و دانه ها هستند، فیبر بیشتری در هر وعده تامین می کنند.


داشتن روغن زیتون برای بهبود احتقان، برای رفع احتقان چه بخوریم

خواص روغن زیتون باعث بهبود احتقان می شود

 1. روغن زیتون و روغن شاهدانه

روغن شاهدانه SY زیتون اثر ملایمی دارد که می تواند جریان مواد مغذی را در روده تحریک کرده و یبوست را برطرف کند. این روغن ها همچنین حاوی موادی هستند که هضم را بهبود می بخشد و خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد التهابی دارند.

مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد نشان داد که روغن زیتون و مواد مخدر آنها می توانند به کاهش احتقان در افراد تحت همودیالیز کمک کنند.


 1. کلم ترش

کلم ترش حاوی باکتری های پروبیوتیک است که قابل درمان است هضم را بهبود می بخشد و احتقان را کاهش می دهد مفید این باکتری ها ممکن است عملکرد سیستم ایمنی و هضم لاکتوز را افزایش دهند.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که 2 قاشق چایخوری بروکلی خانگی حاوی همان باکتری با افزودن یک پروبیوتیک است..

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا