دانش و فناوری

بدافزار هرمیت ؛ تهدیدی مشابه با پگاسوس برای همه گوشی‌های موبایل!

اوگلیتا درباره بدافزار هرم (Hermit) که بدافزاری مانند پگاسوس ست

مخاطرات امنیتی مخاطرات مهم را شناسایی می کنند که در صورت عدم کنترل و توجه به آن ها، ممکن است سن. خ گ گ گ گ گ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گگ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ گ

مستر بلیط

بیشتر بخوانید: بدافزار پگاسوس چیست و چه عملکردی دارد؟

هشدار گوگل درباره بدافزار هرمیت (هرمیت)

تیم تحلیلات گوگل هشداری درباره شناسایی بدافزار Hermit صادر کرده است که یک نرم‌افزار جاسوسی جدید است که از شرکتی ایتالیایی به دنیای هک دستگاه‌های موبایلی راه پیدا کرده است. Cزمایشگاه RCS در میلان، بدافزار Hermit را که شبیه بدافزار بدنام پگاسوس است توسعه داده است.

باسوس بدافزاری توسعه یافته توسط شرکت اسرائیلی NSO Group و د ک

تفاوت بدافزار هرمیت این است که همه دستگاه‌های اندرویدی و آیفون‌ها را هدف قرار می‌دهند. اپل گفته است که همه حساب‌ها و گواهی‌های مرتبط با هرمیت را حذف کرده‌اند. مزمایشگاه RCS گفته است که همه‌افزارهای آن با قوانین اتحادیه اروپا تطابق دارد. این آزمایشگاه که خود را ارائه دهنده خدمات رهگیری پیشرفته در اروپا می دهد که بیش از 1000 هدف رو دارد.

بدافزار هرمیت

تیم تحلیلی گوگل متوجه شد که این بدافزار جدید هرم شامل دستگاه‌هایی از هر دو پلتفرم و iOS در ایتالیا و قزاقستان است و شرکت‌هایی مانند RCS در حال ایجاد ابزارهای خطرناک برای مخرب کردن دولت‌ها هستند که نمی‌توانند چنین قابلیت‌هایی را توسعه دهند.

وگل درباره نحوه راهیابی بدافزار جدید هرمیت به گوشی‌ها که از طریق کلیک بر روی لینک ارسالی سوی هکر است که از افراد مختلف

گوگل پا را از این فراتر گذاشته و گفته است که در مواردی حتی RCS در همکاری با اپراتورهای خدمات اینترنتی کار کرده و بعد از قطع اتصال به کاربر، پیوند مخرب را برای کاربر از طریق پیامک ارسال می‌کند تا کاربر به بهانه بازیابی ارتباط اینترنتی خود را انجام دهد. بدافزار را به سیستم راه حل بدهد.

محققان موسسه Lookout نیز در این باره می‌”ویند که هرمیت با ساخت و جعل صفحات وب قانونی و جعل برند، کاربران زیادی را فریب داده و فعالیت‌های مخرب خود را در پس زمینه دستگاه‌های زیادی پیگیری می‌کند. هرمیت نمی‌تواند انجام دهد که تایپ می‌شود، درباره آن صحبت می‌کنید و مکانی که به آن رفت

بیشتر بخوانید:

نظرات خود درباره بدافزار جدید هرمیت را در بخش کامنت‌ها با ما و سایر کاربران تکراتو در میان قرار.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا