بازاریابی اینترنتی

بحث ادامه می یابد: بازاریابی آنلاین در مقابل بازاریابی آنلاین

چرا بحث پیرامون بازاریابی آفلاین و بازاریابی آنلاین است؟ از زمان ظهور اینترنت ، صاحبان مشاغل ، کارشناسان بازاریابی و گوردهای الکترونیکی درباره جوانب مثبت و منفی آفلاین در مقابل بازاریابی آنلاین بحث کرده اند. رسانه های سنتی ادعا می کنند که رسانه های چاپی و پخش شده به مخاطبان بیشتری می رسند. کارشناسان بازاریابی اینترنتی مزایای بازاریابی را برای یک بخش بسیار خاص بازار ادعا می کنند. سازمان های تجاری جنبه انسانی رویدادهای شبکه و جلسات چهره به چهره را ارائه می دهند.

واقعیت این است که هنگام صحبت آنلاین و بازاریابی آنلاین ، هر دو مکان جایگاه خود را دارند. هر دو نتایج و فواید خاصی را ارائه می دهند که دیگر از دست نمی دهد. همراه با یک برنامه بازاریابی موثر ، هر دو روش می توانند از یکدیگر تعارف کنند ، به شرط آنکه بودجه لازم برای حمایت از تلاش ها در هر دو عرصه را داشته باشید. با این حال ، هنوز همه استدلال های بازاریابی قدیمی و آفلاین هنوز معتبر نیستند ، ده ها سال پس از آنکه اینترنت برای اولین بار دنیای تجارت را تغییر داد.

برای صاحب مشاغل کوچک و soloprnor مستقر در خانه ، نگرانی های مربوط به بودجه هنگامی که به صورت آفلاین در مقابل بازاریابی آنلاین در نظر بگیرید شکاف عمیقی ایجاد می کند. برای این افراد ، مسائل بین بازاریابی آنلاین و بازاریابی آنلاین صرفاً مفهومی یا مبتنی بر بازده احتمالی سرمایه گذاری نیست. بودجه های کوچک و سرمایه اولیه محدود ، نیاز به یافتن کمترین روش برای بازاریابی محصولات و خدمات دارند. در حالی که استدلال هایی درباره نفوذ در بازار ، دسترسی به بازار و ارسال پیام ادامه دارد ، این کارآفرینان باید روی هزینه ها متمرکز شوند.

هرچه بیشتر خوانندگان و خریداران در جستجوی وب و اطلاعات و راه حل های مورد نیاز مصرف کننده باشند ، استدلالات ارائه شده برخلاف بازاریابی آنلاین ، نازک تر می شوند و وزن کمتری دارند. امروزه مصرف کنندگان به صفحه کلید رایانه خود می رسند و نه به تلفن. آنها به جای تماشای تبلیغات تلویزیونی یا مرور مجلات فروش ، به دنبال کالاهایی هستند که نیازهای آنها را به صورت آنلاین برآورده کنند. به این ترتیب ، صاحبان مشاغل با درک بازاریابی اینترنتی ، نسبت به افرادی که روی بازاریابی آفلاین متمرکز هستند ، حاشیه بیشتری کسب می کنند.

تلاش های بازاریابی اینترنتی ، به ویژه مواردی که در رسانه های اجتماعی ، بازاریابی موتور جستجو و تبدیل وب سایت متمرکز می شوند ، معمولاً رایگان هستند یا از نقطه ورود قابل توجهی پایین تر از تلاش های آفلاین هستند. با توجه به بازاریابی آنلاین در مقابل بازاریابی آنلاین ، گزینه های معدودی نوع انعطاف پذیری و نیازهای کم راه اندازی مانند بازاریابی اینترنتی را ارائه می دهند. فیلم های ویروسی ، همکاری های رسانه های اجتماعی و نتایج موتور جستجو اکنون جایگزین تبلیغات تلویزیونی ، نقاط رادیویی و تبلیغات چاپی شده اند.

صاحبان مشاغل باتجربه به جای گذراندن ساعت ها در مراسم خسته کننده در رویدادهای شبکه و خفه کردن جلسات تجاری ، از پروفایل های رسانه های اجتماعی و ابزارهای خودکار برای ارتباط با آینده استفاده می کنند. به جای متعادل کردن نگاه و هزینه ، می توانید پیام بازاریابی خود را تنظیم کنید تا 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز در هفته به مشتریان هدفمند برسد. بسیاری از مشاغل آنلاین قابل فروش هستند در حالی که مالک هنوز به طور منظم روزانه کار می کند ، برای همیشه پایان دادن به بحث آفلاین در مقابل بازاریابی آنلاین.

با داشتن یک نقطه ورود آسان تر ، ریسک کمتر و امکان اتوماسیون بسیاری از کارهای بازاریابی ، کارآفرینان آنلاین جدید می توانند به راحتی جوانب مثبت و منفی بازاریابی آنلاین را در مقابل بازاریابی آنلاین مشاهده کنند. بازاریابی اینترنتی به سادگی آسانتر ، گرانتر است و اگر به درستی انجام شود ، از تلاشهای سنتی بازاریابی آفلاین مؤثر است. حتی تازه کارها می توانند با داشتن دانش و ابزارهای بنیادی ، تجارت آنلاین سودآور را آغاز کنند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا