اخبار بازار

با سهم بازار بزرگ شروع نکنید !!!

سهم بزرگ بازار آنلاین
سهم بزرگ بازار آنلاین

اگر به آمار استارتاپ ها یا استارتاپ ها دقت کنید ، می فهمید که از 100 درصد استارتاپ ها ، 97 درصد شکست می خورند. یکی از مواردی که باعث می شود استارتاپ ها از کار بیفتند ، تصورات غلط است که آنها را در ابتدای سفر خود را متقاعد می کند که سهم بزرگی از بازار منتظر آنهاست !!!

اول ، ببینیم سهم بازار چیست.

سهم بازار به معنای کلی آن بخشی از بازار است که بر شرکت یا محصول حاکم است. سهم بازار شاید یکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاران در یک استارتاپ باشد.

تکامل اینترنت و با دسترسی بیشتر افراد به فضای اینترنت و حضور آنها در فضای سایبر ، مانند شبکه های اجتماعی و کاربران برنامه ها و مراجعه های مختلف به سایت های پرجمعیت ، توهم بنیانگذاران استارتاپی را ایجاد می کند که به راحتی می توانند به تعداد زیادی از کاربران دسترسی پیدا کنند و این رویکرد می تواند سهم بیشتری از بازار را برای آنها ایجاد کند. .

چه عواملی مانع از دستیابی بیشتر به سهم بازار می شود؟

اولین محاسبه نادرست از اندازه بازار است. گاهی اوقات ما تلاش می کنیم تا سهم بازار را بدست آوریم که 100٪ بازار هزینه های عملیاتی ما را پوشش نمی دهد. در واقع ، بعضی اوقات ما بازارهایی را انتخاب می کنیم که بازار رونق نداشته باشد و تعداد مشتری و همچنین تقاضا برای این محصولات کم باشد.

متأسفانه در بسیاری موارد اندازه بازار کوچک با ورود به بازار طاقچه اشتباه گرفته می شود.

بازار طاقچه در واقع یک بخش کوچک اما کوچک از یک بازار بزرگ است و بر محصول یا خدمات خاصی که بازار بزرگتر به آن نیاز دارد ، تمرکز دارد. مهمترین ویژگی این است:

– ورود به این بازار کوچک یک بازار گران و دردناک برای بازیگران اصلی بازار است

– قرار گرفتن در بازارهای طاقچه می تواند به بازار اصلی خدمت کند و به دلیل خدمات کوچک خود مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کند.

– دامنه فعالیت در این بازار کوچک امکان رشد از طریق سایر بازارهای موازی را دارد.

– معمولاً یک دروازه نسبتاً ایمن به بازار پایین دست با کاهش است.

دلیل دوم که مانع از دستیابی بیشتر به سهم بازار می شود ، حضور یک بازیکن خوب است. متأسفانه ، ما ایرانیان دچار یک سندرم هستیم و این خود سندرم بینی است. به طور کلی ، تا زمانی که ما یک مجموعه موفق را نبینیم ، احساس می کنیم می توانیم به همان بازار برسیم !!!

یک مثال بزنید: اسنپ و تاپسی بیش از 90 درصد از سهم بازار را در کابین های اینترنتی دارند و وقتی من در کافه بازار تحقیق کردم متوجه شدم که 127 برنامه دیگر هیچ گونه مزیت رقابتی در کافه ندارند.

من می دانم که مجموعه های کوچک گاهی اوقات می توانند ناراحتی جدی برای سهم بازار بزرگتر و بزرگتر باشند ، اما توجه داشته باشید که این امر نیاز به تجربه کافی ، علم بالا و محصولی با لبه رقابتی مناسب دارد. هیچ نسخه ناقص نمی تواند برای دندان ها به جنگ ارتش برود.

و آخرین چیزی که توهم برای به دست آوردن سهم بیشتر بازار را در اختیار شما قرار نمی دهد ، بودجه و سرمایه است. وقتی یک بازیکن بزرگ سرمایه خوبی را برای بازاریابی و توسعه اختصاص می دهد ، مبارزه با وی مطمئناً به سرمایه احتیاج دارد. من موافقم که بودجه شرکتها ممکن است به اندازه بازیکنان بزرگ نباشد ، اما مطمئن باشید که بدون جیب های خالی نمی توانید رقابت کنید. کافی است رقیب بزرگ خود را به صورت افت قیمت نگه دارید تا نتوانید مشتری را از رقابت قیمت خود راضی کنید و هزینه های شما خیلی سریع کاهش می یابد.

در پایان ، من قصد ندارم این سریال را بنویسم ، شک و تردید را گسترش دهم یا از شر آن خلاص شوم. من قصد دارم تا عمیق تر به آنچه می بینیم به عنوان یک مزیت دست یافتنی نگاه کنیم و موفقیت خود را بیش از گذشته تضمین کنیم.

لطفا در صورت داشتن هرگونه اظهار نظر ، با من نظر دهید.

راستش

خوب سازمان یافته

به سایت من وصل شوید

اینجا را کلیک کنید و مطالبی را که در استودیوی Telegram 5. ارسال کرده ام دنبال کنید (کانال با فیلتر سوئیچ کلیک کنید)

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا