دانش و فناوری

باگ آپدیت گلکسی S20 باعث ایجاد مشکلاتی در نمایشگرهای این دستگاه می‌شود

سامسونگ یکی از شرکت‌هایی است که دارای عملکرد درخشانی در زمینه ارائه آپدیت‌ها و هر نسلی با این قابلیت است. اما اخیرا باگ آپدیت گلکسی S20 باعث ایجاد مشکلاتی در نمایشگر این دستگاه می شود. مانند ترنجی همراه باشید.

مشکلات گدیت گلکسی S20 در صفحه نمایش این دستگاه ایجاد می‌کند

بر اساس پست‌هایی که در ردیت، توییتر و انجمن مشتریان سامسونگ منتشر شده است، به نظر می‌رسد برخی از کاربران زه اسلکسی S20 استفاده می‌شود، پس از انجام یک آپدیت با نمایشگر دستگاه‌های خود مشکل دارند. راری از این نمایشگرها خطوط باریک و تصویری یا رنگ سبز عمودی را نشان می‌دهند. همچنین برخی از این پستها تاکید دارند که این مشکل پس از یک آپدیت نرمافزاری رخ داده است، در حالی که برخی دیگر نیز میگویند که این خطوط پس از پایان یافتن مدت گارانتی دستگاه ظاهر می شود.

من تو را راحت نمی گذارم: نزد تو می آیم دیگر از کنارت نمی گذرم. در جولای سال گذشته، گزارشی مبنی بر مشکلات صفحه نمایش گلکسی S20 در حدود یک سال استفاده ظاهر می شود. در آن زمان یکی از مشکلات، مشکل پرش تصویر بود که روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شد. یکی از آنها گلکسی اس 20 صفحه نمایش خود را به وسیله نمیانندگی سامسونگ تعمیر کرده است، اما با گذشت 9 ماه پس از آن، کسانی که اکنون با این مشکل مواجه شده اند ممکن است هیچ گونه گارانتی برای دستگاه خود نداشته باشند و باید برای تعمیر باشند. صفحه نمایش از جیب خود هزینه کنند.

برای S20 گیت گلکسی

همچنین برخی دیگر از دارندگان گلکسی در ۲۰ سامسونگ گزارش می‌دهند که نشان می‌دهند اگر سامسونگ بخواهد تقصیر را به گردن گوشی بیندازد و بگوید که یک نوع آسیب ناشی از آن باعث این مشکل می شود، کاربر می تواند تعداد زیادی از شکایات مشابهی را که در انجمن های فوق الذکر پیدا می شود نشان دهد تا این مشکل را نشان دهد، یک مشکل را نشان دهد. مورد عمومی است.

سربران S20 مشکل را به دلیل بی احتیاطی یا اشتباه سامسونگ می‌دانند. یکی از آنها گفته است که از گوشی خود (گلکسی S20 +) فقط 15 ماه استفاده کرده است و بدون تصادف یا مشکل دیگری، از امروز عصر یک خط سبز روی تلفن همراه من ظاهر می شود و این مشکل پس از انجام یک آپدیت نرم افزاری است. و دقیقا زمانی که دوره گارانتی دستگاه به پایان رسید، ایجاد شد.

راری از دارندگان سری گلکسی S20 نسبت به دیگران خوش شانس هستند. یکی از کاربران Reddit افته است که دستگاه وی هنوز بیش از یک ماه هم از عمرش نگذشته است، بنابراین هنوز وی آن را به فروشگاه خدمات سامسونگ رده است و آن‌ها به این کاربر Reddit به دارندگان گلکسی در ۲۰ پیشنهاد دارد که از آپدیت‌های نرم‌افزاری روی گوشی‌های گلکسی S20 دود خ استفاده می‌کند.

نیا آپدیت های نرم افزاری، آیا مشکل Galaxy S20 را می توانید انجام دهید؟

پس از این اتفاق، انجمن مشتریان سامسونگ مملو از شکایات از سوی دارندگان سری گلکسی S20 است و برخی توضیح می دهند که چگونه مشکل نمایشگر آنها را بدون عامل خارجی و به خاطر یک آپدیت به وجود آمده است. هفته یکی از صاحبان گلکسی اس 20 که خود را در انجمن سامسونگ ، Hrufine نامیده است ، اما امروز تماشای ویدیویی در یوتیوب، خط سبز رنگی در صفحه نمایش ظاهر شد، سپس نمایشگر مدتی س و

برای S20 گیت گلکسی

او همچنین می‌گوید که الان نمی‌داند با این مشکل ناخواسته گوشی اش که نسخه اگزینوس ۹۹۰ سس چه است. ه ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت

به گفته PhoneArenaپیام‌هایی که اخیراً و در تاریخ ۱۲ آوریل در صفحه انجمن سامسونگ منتشر می‌شوند و به رفع این مشکل اذعان می‌پردازند. یکی از کاربران گفته است که گوشی او دو خط عمودی روی صفحه نمایش داده است. او همچنین بیان می‌کند که این مشکل پس از آپدیت نرم‌افزاری شروع شده است.

به نظر می رسد این موضوع، عامل مشابهی است که در بسیاری از مشکلات سایر افراد این دستگاه نیز پیدا می شود و حتی بازگشت به کارخانه نیز می تواند به حل مشکل کمک کند و این موضوع برای کسانی که امیدوارند به راه حلی برای رفع مشکل این مشکل کمک کنند. ، نگران کننده است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا