اخبار بازار

بازاریابی B2B چیست و فواید آن برای تجارت چیست؟

وقتی صحبت از بازاریابی می شود ، همه ما بطور پیش فرض فکر می کنیم که یک طرف بازاریابی تجارت و طرف دیگر مشتری و مصرف کننده است. به این نوع بازاریابی ، بازاریابی مشتری یا مصرف کننده گفته می شود. اگرچه این مورد معمولاً در اطراف ما است ، اما این تنها بخشی از ماهیت پیچیده تجارت است. موضوع بازاریابی موضوعی است به نام بازاریابی تجارت تا بازاریابی تجاری به اصطلاح بازاریابی B2B وجود دارد. اگرچه این موضوع نسبت به سایر کاربران و مشتریان کمتر شناخته شده است ، اما بهتر است بدانید که بیشتر تعاملات تجاری در جهان در این نوع بازاریابی وجود دارد.

به زبان ساده ، بازاریابی تجاری برای تجارت ، همانطور که هست ، به تعامل تجاری بین دو مشاغل و مشاغل مختلف اشاره دارد. در این حالت ، یک نهاد تجاری محصولات یا خدمات خود را به واحد تجاری دیگری می فروشد یا در ازای ارائه آنها ، کالاها را به کالاها و موارد مشابه منتقل می کند. برای هر شغلی مهم است که به این موضوع توجه کند. اگرچه مشتریان عادی همیشه عامل موفقی در تجارت شما هستند ، اگر می توانید با مشاغل دیگری تجارت کنید ، می توانید محصولات و خدمات خود را در مقیاس وسیع توزیع و بفروشید. در حقیقت ، فروش به مشتریان عادی بخش بسیار مهمی از تجارت شما است ، اما کار با دو یا چند مشاغل می تواند کلید موفقیت اولیه شما باشد!

شاید مهمترین دلیل این امر ، حجم بالای تجارت بین دو کشور باشد. به عنوان مثال ، اگر یک فروشگاه لوازم پزشکی دارید ، با فروش محصولات خود به مشتریان معمولی ، در طول روز فروش کمی خواهید داشت. اما اگر طرف پیمانکاری شما مشاغل دیگری مانند بیمارستان یا داروخانه باشد ، قطعاً فروش شما بیشتر از حد معمول خواهد بود! تجارت 2 بازاریابی تجاری در برخی منابع به آن بازاریابی صنعتی نیز گفته می شود. با این حال ، تعریف دقیق از بازاریابی صنعتی کمی متفاوت از B2B است. مهمترین نکته در این مقایسه این است که بازاریابی صنعتی نوعی بازاریابی تجاری از تجارت است. همچنین در بازاریابی صنعتی معیار اصلی معمولاً اجرای پروژه های صنعتی از یک تجارت به مشاغل دیگر است. احتمالاً بهترین نمونه این شرکت های تولیدی است که از طریق دریافت و تحویل پروژه ها به صنعتگران پروژه های مشتری را انجام می دهند.

از این نوع بازاریابی می توان در تجارت اینترنتی نیز استفاده کرد. جالب اینجاست که برخی از بزرگترین این مشاغل بصورت آنلاین فعالیت می کردند و از این بستر درآمد زیادی کسب می کردند. به عنوان مثال ، شرکت های نرم افزاری مانند شرکت های نرم افزاری و بسته های امنیتی (آنتی ویروس) با ارائه نمایندگی به سایر مشاغل موجود در شبکه ، کانال های فروش بیشتری را ارائه می دهند.

مزایای بازاریابی تجاری (B2B) چیست و چرا در آن سرمایه گذاری می کنید؟

1. فروش بسیار بیشتر از تجارت با مشتریان عادی است

همانطور که گفته شد ، بازاریابی منظم در حجم کمتری انجام می شود. اولین و بزرگترین مزیت بازاریابی B2B نسبت به سایر بازاریابی های منظم ، حجم بالای معاملات آن است. این بدان معناست که اگر بتوانید محصولات و خدمات خود را به صورت عمده به مشاغل دیگری بفروشید ، گویا در طول روز صدها یا هزاران مشتری دارید! البته لازم به ذکر است که فروش عمده فروشی در مقادیر زیاد معمولاً با تخفیف های مختلف همراه است. با این حال ، سودآوری این نوع فروشگاه بسیار بالاتر از حد معمول است.

اما یافتن بازار هدف در این نوع بازاریابی کمی دشوارتر است و خاتمه قراردادهای تجاری در این مورد پیچیدگی خاص خود را دارد؛ اما توجه داشته باشید که این مشکلات تا چه اندازه در آینده مثبت خواهد بود. در واقع ، هنگامی که با یک تجارت دیگر قرارداد بستید ، تازه فروش محصولات و خدمات خود را به یک طرف پایان داده اید. اما معمولاً علاوه بر اتلاف وقت و انرژی بیشتر برای جذب و پیدا کردن مشتری بیشتر ، شما باید در چند ماه هزاران فروش جداگانه را ثبت کنید تا به یک توافق نامه بازاریابی معمولی B2B برسید.

2. امکان همکاری و معاملات طولانی مدت و دریافت سفارشات منظم

نکته بسیار مهم و مهم در این نوع بازاریابی امکان ادامه همکاری و فروش طولانی مدت است. به طور کلی مشاغلی که به دنبال مواد اولیه خاص ، خدمات و یا محصولات هستند به احتمال زیاد از نوع ثابت تجارت و سفارش با کیفیت استفاده می کنند. این بدان معناست که اگر شما یک محصول یا خدمات با کیفیت را ارائه می دهید ، شانس شما برای داشتن همکاری طولانی مدت با سایر مشاغل بسیار افزایش می یابد. در این حالت شما از سفارشات مشخص شده در طول روز ، هفته یا ماه و احتمالاً سال آگاه هستید و می توانید از سفارشات منظم استفاده کنید.

تقریباً تمام مشاغل امروزی به نوعی به مشاغل دیگر وابسته هستند. این نیاز در مناطق مختلف دیده می شود و اگر بتوانید یکی از این نیازها را برای مشاغل دیگر برآورده کنید ، می توانید برای مدت طولانی با آنها همکاری کنید. یک مثال بسیار ساده تهیه و پذیرایی است. بسیاری از این گروه های تهیه غذا ، از طریق دریافت سفارشات ماهانه و در بسیاری از موارد ، هر ساله با شرکت های دیگر ، روزانه سفارشات لازم را برای آنها تهیه می کنند. البته درآمد این رستوران ها در این حالت بسیار بیشتر از فروش روزانه مواد غذایی به مشتریان خواهد بود.

3. با بازاریابی B2B بیشتر از حد معمول در معرض دید قرار می گیرید

کار در بازاریابی B2B به مشاغل کمک می کند تا از مخاطبان خود بیشتر آگاه شوند و از این رو بتوانند در شرایط بسیار بهتری برای توسعه و رشد برند خود کار کنند. همچنین منجر به افزایش اعتبار برند و افزایش اعتماد کاربر به تجارت می شود. یکی از موارد بسیار خوبی که باعث می شود نام تجاری شما در این نوع بازاریابی در بین سایر مشتریان موثر باشد ، این است که برخلاف مشتریان معمولی ، همکاری و تعامل تجاری معمولاً بسیار نزدیک و در بسیاری موارد صادقانه است.

تجربه نشان داده است که فعالیت و تعامل دو شریک تجاری چند جانبه با یکدیگر منجر به درآمد و ایجاد شغل اضافی می شود. این بدان معناست که اگر با یک تجارت به یک تجارت متصل شوید ، احتمال انتقال نام تجاری شما توسط همان تجارت به مشاغل دیگر منتقل می شود بسیار بیشتر از زمانی که شما محصولات را به مشتریان عادی می فروختید. زیرا یک پیشنهاد تجاری مستقل به مشاغل دیگر بازخورد بسیار بهتری نسبت به تمجید مشتری ساده از شغل شما دارد. در واقع می توان گفت که با بازاریابی تجاری برای تجارت ، بازاریابی ویروسی می تواند به روشی بسیار مناسب استفاده شود. با تمام این تفاسیر می توان گفت که بازاریابی از این نوع توانایی ایجاد فرصت های شغلی بسیاری را دارد.

4- بازاریابی B2B در زمان کمتری با ابعاد بسیار بزرگتر اجرا می شود

زمان یکی از مهمترین عوامل در هر تجارت است. گذراندن وقت یکی از شایع ترین دلایل عدم موفقیت در مشاغل کوچک و بزرگ است. در بازاریابی تجاری برای تجارت ، زمانی که برای تهیه و سفارش سفارش صرف می کنید به مراتب کمتر از حد معمول است. نقش به عنوان یک نقش از پیش تعیین شده و از پیش تنظیم شده نقش مهمی در این امر دارد. تحقیقات نشان می دهد که شرکت هایی که در این نوع بازاریابی قرار دارند حداقل 20 تا 25 درصد از بازدهی بیشتری دارند زیرا باعث صرفه جویی در وقت می شوند. این واقعیت که تعداد مشتریان شما در این نوع بازاریابی کمتر از حد معمول است ، باعث می شود روند تحقق سفارش برای ارسال مشتری بسیار سریعتر انجام شود.

5- هزینه های بیهوده را برای بازاریابی B2B کاهش دهید

یکی دیگر از مزایای این نوع مشاغل کاهش هزینه در اجرای آنها است. از آنجا که بیشتر فعالیت های بازاریابی شما بصورت خودکار و از پیش برنامه ریزی شده است ، می توانید هزینه های زیادی را پس انداز کنید. آمار نشان می دهد شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند بین 25 تا 30 درصد کمتر از مشاغل معمولی هزینه دارند. یکی از این هزینه ها هزینه پشتیبانی مالی است که نقش کمتری در بازاریابی مشاغل شما دارد و هزینه های شما را پایین می آورد. همچنین به دلیل مقدار زیاد سفارش ، هزینه تهیه مواد اولیه یا موارد مشابه برای شما پایین تر از حد معمول خواهد بود. این یعنی تولید بیشتر ، سود بیشتر در کنار هزینه های پایین تر!

6. در بازاریابی B2B می توان از بازخورد اصلی متخصصان استفاده کرد

به هیچ وجه ، ایجاد یک تجربه خرید خوب مشتری باعث نمی شود که آنها به شما برسند و به شما بگویند که درباره شما و محصولات و خدمات شما چه فکر می کنند. بنابراین ترجیح می دهید نظر مشتری ساده ای را که مبلغ محدودی از خدمات یا محصولات شما را خریداری کرده است ، بشنوید یا از یک شرکت معتبر که خرید قابل توجهی از شما ساخته است ، نظر حرفه ای را بدست آورید؟ البته انتخاب همه گزینه دوم خواهد بود. از آنجا که این نظرات توسط مشاغل فعال در زمینه شما ارسال می شود ، این کار نه تنها به شما پیشنهادات و بررسی های مفیدی را می دهد بلکه نوع خوبی از تبلیغات برای محصولات شما خواهد بود. در حقیقت ، با ارائه محصولات خوب به مشاغل دیگر ، نظرات تخصصی خود را در مورد محصولات خود دریافت خواهید کرد و با این نظرات در دسترس سایر مشتریان خواهید بود. حال در نظر بگیرید که اگر این نظرات مثبت باشد ، برخی از مشتریان با استعداد دیگر با همکاری شما ظاهر می شوند.

7. بازاریابی مشاغل تجاری به شما کمک می کند بازارهای جدیدی پیدا کنید

فروش محصولات و خدمات به مشتریان عادی محدود به افراد عادی است. اما فروش به مشاغل دیگر ، دریچه ای به دنیای جدید بازارهای شلوغ است. قبلاً نیز اشاره کردیم که با فعالیت در این زمینه با سایر مشاغل کوچک و بزرگ آشنا می شوید که هرکدام از این پتانسیل ها را دارند که شما را با سایر شرکت های تجاری معرفی کنند. از طرف دیگر ، می توانید با ایجاد یک شبکه فروش آنلاین یکپارچه ، راه خود را به بازارهای مختلف باز کنید و تجارت خود را توسعه دهید.

8- بازاریابی تجاری برای تجارت به شما امکان می دهد شرایط بازار را پیش بینی کنید

یکی دیگر از مزایای مهم B2B این است که شما را در موقعیتی قرار می دهد تا همیشه در مورد وضعیت بازار اطلاعات مفیدی کسب کنید. تعامل با مشاغل دیگر به شما کمک می کند تا شرایط کار آنها را اندازه بگیرید و وضعیت فعلی بازارها را درک کنید. همچنین به شما کمک می کند پیش بینی های بهتری برای برنامه های آینده خود داشته باشید. در واقع ، با درگیر شدن در این نوع بازاریابی ، شما به یک شبکه تجاری گسترده تر متصل می شوید و اطلاعات زیادی در مورد وضعیت اقتصادی در بازارهای مرتبط با آن کسب می کنید. با این وجود ، از اهمیت ارتباط نزدیک و همکاری با سایر مشاغل فعال در زمینه کار نباید غافل شد ، زیرا در این صورت ، شما همیشه دوستان و مشاوران فعال خواهید داشت و هنر را می شناسید.

9. بازاریابی تجاری یک تجارت دارای گردش کار مداوم است

بسیاری از شرکت های ورشکسته می گویند دلیل عدم موفقیت آنها عدم مشتری و تولید انبوه محصولات بدون بازار هدف بوده است. شما باید از زمان شروع به کار یا ارائه خدمات خاص ، در بازار هدف خود تحقیق کنید. بازار شما ممکن است مدتی خوب و سودآور باشد ، اما اگر رقبا موفق تر باشید ، احتمال سقوط و سودآوری شما بسیار زیاد است. اما در بازاریابی تجارت به مشاغل برای مدت معینی سفارش می گیرید. این باعث می شود تا شما و کارمندانتان همیشه آنچه می توانید انجام دهید ، بنابراین اخلاق کاری شما حفظ خواهد شد. این کار به تیم تجاری شما امکان می دهد تا کارهایی را که در یک برنامه مشخص و مداوم تعیین شده است ، آماده کنید. چنین ویژگی مثبت معمولاً در بازاریابی B2B بسیار متداول است.

10. بازاریابی B2B به شما اطمینان می دهد

علاوه بر موارد فوق ، لازم به ذکر است که این مدل بازاریابی شرایطی را فراهم می کند که تحت آن هر دو طرف معامله و به ویژه فروشنده اعتماد به نفس بالایی دارند. چنین قراردادهایی به دلیل اینکه سنگین و حیاتی هستند ، قراردادهای مهمی هستند که روند بازاریابی یک تجارت را تغییر می دهند. اگر با تجارت دیگری معامله تجاری انجام داده و محصولات خود را در ازای دردسر یا سایر محصولات به آنها ارائه می دهید ، برای مدت طولانی سفارشات منظم را خواهید داشت.

این تنها اهمیت و کیفیت کار شما را نشان می دهد و اعتماد به نفس شما بیشتر می شود. نکته بعدی ایمن ماندن از شرایط بازار است. هنگامی که شما یک قرارداد شریک تجاری بلند مدت دارید ، به برخی از شرایط ناخوشایند بازار اطمینان دارید که گاه به مشاغل کوچک و بزرگ ضربه می زند و به نوعی بدون در نظر گرفتن شرایط نامساعد اقتصادی و بازار ، باز هم سفارش می دهید. شما پولی دارید که می توانید از آنها برای کسب درآمد استفاده کنید.

چگونه عمداً بازاریابی B2B را پیاده سازی کرده و خود را به خریداران معرفی می کنیم؟

برخلاف سایر انواع بازاریابی که یک محصول یا خدمات را با تبلیغات متداول تلویزیونی یا روشهای تبلیغاتی نمایش می دهد ، این روش برای بازاریابی B2B مناسب نیست! بیایید با ارائه یک مثال واقعی این مسئله را بهتر توضیح دهیم. آیا متوجه شده اید که در تبلیغات تلویزیونی یا انواع دیگر تبلیغات ، خبری از تبلیغات سوپر اسپرت و اتومبیل های گران قیمت شرکت های معروف نیست؟ چند سال پیش ، هنگامی که مدیرعامل رولز رویس (رولز رویس) ، معروف به تولید ماشینهای لوکس ، از این سؤال پرسیده شد که چرا تبلیغات برای اتومبیل های شما هرگز در رسانه ها منتشر نشده است ، آقای ترونون ML پاسخ داد: “زیرا مشتریان ما تاجران هستند. “” آنها وقت برای تماشای تلویزیون ندارند! همین موضوع در مورد بازاریابی تجاری نیز انجام می شود. با سفارش تبلیغات در رسانه نمی توانید مشاغل دیگر پیدا کنید. تنها راه برای به دست آوردن بیشترین استفاده از محصولات با کیفیت ، تبلیغ خود بدون هیچ گونه مزاحمت از طرف شما است.

برای موفقیت در یک تجارت وابسته به بیش از شانس نیاز دارید. برای انجام این کار ، شما باید سایت خوبی داشته باشید که با بهینه سازی آن ، آن را در دسترس مشتریان و مشاغل دیگر قرار دهد. برای رسیدن به این هدف ، شما باید از بازاریابی اینترنتی و به ویژه “بازاریابی محتوا” ، “بازاریابی ایمیل” ، “شبکه های اجتماعی” و مواردی از این قبیل استفاده کنید. موتور جستجوگر خود را در اولین صفحات نتایج جستجو قرار دهید و درصد بازدید شما را نسبت به مشتریان بالقوه افزایش دهید.

اما روش های اثبات شده دیگری نیز وجود دارد که ما در زیر به طور خلاصه آنها را مرور خواهیم کرد:

• برگزاری سمینارهای اطلاعاتی بصورت آنلاین

با راه اندازی وبینارها و کنفرانس های آنلاین ، می توانید محصولات خود را به تعداد زیادی از مشتریان با استعداد به نمایش بگذارید و بسیاری از مشتریان را بصورت آنلاین پیدا کنید.

• راه اندازی غرفه های نمایشگاه تجاری

همه ساله در ایران انواع نمایشگاه های تجاری و اقتصادی برگزار می شود. با حضور در این نمایشگاه ها و اجاره غرفه ها می توانید به راحتی با صدها مشتری در تعامل باشید و محصولات یا خدمات خود را در شرایط مناسب به نمایش بگذارید. به عنوان مثال ، برای استارتاپ های امروز ، به ویژه آنلاین ، می توانید از نمایش های محبوب ارتباطات راه دور و الکامپ استفاده کنید.

• از سیستم پرواز استفاده کنید

با ایجاد شرایط و ضوابط مناسب در سایت خود می توانید صدها مشتری در این بخش با سیستم خبرنامه عضو شوید. سپس می توانید با استراتژی های جالب و کاربردی در زمینه بازاریابی ایمیل ، جذب مشتری های معمولی را شروع کنید.

• از قابلیت های رسانه های اجتماعی استفاده کنید

حضور مناسب رسانه های اجتماعی و استفاده صحیح از این ابزارهای جذب مشتری گامی مهم و مفید برای شما و شغل شما خواهد بود. در حقیقت ، با استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی می توان از پتانسیل بالای این رسانه ها برای ایجاد بستر قدرتمند برای ارائه محصول و خدمات هدفمند استفاده کرد. اگرچه اکثر مخاطبین شبکه های اجتماعی کاربران معمولی هستند ، اما ایجاد یک صفحه یا پروفایل مناسب راهی عالی برای جلب توجه مشاغل دیگر است. در همین راستا ، استفاده از شبکه های اجتماعی LinkedIn و Instagram بیشتر از سایر شبکه ها توصیه می شود.

نتایج نشان داد که بیش از 57٪ از بازاریابان از طریق همین شبکه های اجتماعی مشغول تجارت تجاری با سایر مشاغل بودند. 41٪ از این بازاریابان موفق LinkedIn را بهترین گزینه برای مشاغل فعال می دانند.

• از بازاریابی محتوا استفاده کنید

روش های مختلفی برای کسب درآمد از بازاریابی محتوا وجود دارد. با تولید محتوای منحصر به فرد و با کیفیت ، نه تنها مجبور به تبلیغ نیستید و هزینه های هنگفت آن را می بینید ، بلکه با تهیه آن محتوا ، به یک منبع اطلاعاتی و عملی تبدیل خواهید شد. این کار باعث می شود تا هم کاربران منظم و هم شرکای تجاری شما را به عنوان یک تجارت فعال و معتبر بشناسند. وقتی محتوای خوبی را ارائه می دهید ، در زمینه کار و رقبا اعتماد به نفس می کنید و پیدا کردن مشتری در این شرایط بسیار ساده تر خواهد بود.

گزارش ها حاکی از آن است که بیش از 28٪ مشاغل B2B در سالهای اخیر تقریبا نیمی از بودجه خود را صرف تولید محتوای حرفه ای و اختصاصی کرده اند. 63 درصد از این مبلغ ، پس از مشاهده نتایج مثبت بازاریابی محتوا ، بودجه بیشتری را در نیمه دوم سال به این دسته اختصاص داده است.

• در رویدادهای صنعتی و تعامل تجاری شرکت کنید

با شرکت در برنامه های تجاری مانند نمایشگاه ها و کنفرانس های سالانه ، فرصت بسیار خوبی برای ارتباط با مشاغل و شرکت های دیگر خواهید داشت. حضور در این رویدادها نه تنها شما را از آخرین تحولات در روز بازار مربوطه آگاه می کند بلکه این امکان را به شما می دهد تا نام تجاری خود را با سایر مشاغل معرفی کنید.

• محصولات و خدمات خود را در یک چشم انداز جدید معرفی کنید

همانطور که گفته شد خریداران B2B کاربر و مشتری معمولی نیستند. این مشتریان حرفه ای و ماهر هستند. در حقیقت ، مشاغل مختلف حرفه ای را استخدام می کنند و فقط برای خرید محصولات و محصولات دیگر ، حرفه ای استخدام می کنند. اگر نمی خواهید ، باید یک پیام را به کاربر ارسال کنید که قادر به ارسال پیام به کاربر باشد. به خاطر استفاده از آن امکان پذیر نیست. اگر نمی خواهید ، باید در آینده برای اولین بار صبر کنید. باما می توانید با استفاده از این درخواست تصمیم گیری کنید و به قول خود با آن زیاد زیاد و چانه سخنرانی کنید. فرقی نمی کند که چقدر بخواهید که باشد.

• استفاده از آن امکان پذیر نیست

در بازاریابی بازرگان به تجارت کار شما می توانید از بین بردن و پیشنهاد دادن به مشتری خود استفاده کنید. بر ، ر ، ش ، ی ، ی ای بی شک شر شر شر شر شر شر بر بر بر اگر نمی خواهید پیام بفرستید ، می توانید برای کاربر پیام ارسال کنید. فرقی نمی کند که چقدر بخواهید که باشد.

• ارزیابی قیمت رقابتی مشاهده کنید

این بدان معنی نیست که داده های B2B B2B بطور منظم برای استفاده در دسترس هستند. اگر مبلغ مناسبی ندارید ، می توانید وام را پرداخت کنید. اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید ، باید همان کار را انجام دهید.

کنترل بین نقاط ضعف و معایب بازاریابی B2B

• محدودیت طیف را انتخاب کنید

اگر نمی خواهید پیامی ارسال کنید ، باید پیام را به کاربر ارسال کنید. اگر کارت ویزیت ندارید ، باید به وب سایت Business to Business بروید و می توانید برای مشتری پیام ارسال کنید.

• اجبار برای تعیین تخفیف روی قیمت

در بازاریابی هتل های معمول ، محصولات تولیدی یا خدماتی که می توانند با شما تماس بگیرند و از خبری از مذاکرات و هماهن استفاده کنند دایرکتوری تجاری B2B اجازه دسترسی کاربران را نمی دهد. فرقی نمی کند که چقدر بخواهید که باشد. اگر نمی خواهید پیام بفرستید ، می توانید برای کاربر پیام ارسال کنید.

• زمان جستجوی خرید و تصمیم گیری

اگر نمی خواهید پیامی ارسال کنید ، باید پیام را به کاربر ارسال کنید. این تنها راهی است که می توانید انجام دهید. برنامه B2B B2B بارگیری رایگان است و استفاده از آن به صورت رایگان امکان پذیر نیست. شما قادر به انجام این کار نخواهید بود.

کسب و کار Business to Consumer (تجارت به بازاریابی مصرف کننده) تنها راه انجام تجارت است. شما نتوانستید در وب سایت B2C بلیط B2C دریافت کنید. B2P B2 زز B2 B2 ز B2 B2 B2 B2 B2 B2 تجارت کسب و کار B2 به مردم دانلود B2B B2B با B2C در عنوانین با بارگیری رایگان. درواقع خرید و تصمیم گیری که در بین یک رستوران دار و یک خریدار حقیقی با حراج در مورد بازاریابی B2C تفضند. اگر نمی خواهید ، برای اولین بار قادر خواهید بود از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

در اواخر سال 2018 قیمت پایه مبدلات محدود در بازاریابی B2B از مرز 954 شما می توانید در طول یک سال اعلان کنید! 20 یش می توانید با دسترسی به سال 2023 بیش از 17 درصد رشد کنید. شما می توانید از طریق تجارت به کسب و کار به صورت تجاری و تجاری اقدام کنید. اگر پرونده ای ندارید ، می توانید برای اولین بار از آن استفاده کنید. اگر نمی خواهید پیام ارسال کنید ، قادر خواهید بود برای کاربر پیام ارسال کنید و امکان دسترسی به پرونده را ندارید. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است شما قادر به خواندن هر یک از پیام های موجود در پرونده نباشید. استفاده از آن برای اولین بار امکان پذیر نیست ، اما استفاده از آن به هر دلیلی امکان پذیر نیست.

نوع استفاده از این مشارکتها جستجوگرها در موقعیتی است که می توانید با ارائه خدمات ارائه شده توسط یک شرکت تجاری (به همراه کد اختصاصی خودتان) بخواهید به واسطهگری و اصلاح پورسانتک اقدام کنید. با همه این افراد می توانیم به شما امکان پذیر شود و بتوانید از این طریق بخواهید که بتوانید در این نوع بازاریابی تعداد بیشتری از افراد را بخوانید و از آنها بخواهید که بتوانند به شما نظر دهند ، اگر شما بتوانید از خدمات خود بهره مند شوید ، می توانید با استفاده از خدمات ارائه شده در سایت خود بخرید. اگر نمی خواهید پیام ارسال کنید ، می توانید برای مشتری پیام ارسال کنید. فرقی نمی کند که چقدر بخواهید که باشد.

منبع: کارسازشو

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا