اخبار بازار

بازاریابی چیست؟ – باکره

این بازاریابی که پدران زیادی پیدا کرده اند و همه تدریس می کنند چیست؟

یک انجمن بازاریابی مخفی به نام “انجمن بازاریابی آمریکا

این انجمن در سال 1935 تعریف بازاریابی داد و آن را در سنین مختلف به روز کرد. تعریف این انجمن در آن سال تحت تأثیر بازار کالا بود که بیشتر کارخانه ها را شامل می شود:

“بازاریابی اجرای فعالیتهایی در محیط کسب و کار است که جریان کالا و خدمات را از تولید کننده به مصرف کننده هدایت می کند.”

با گذشت زمان ، جوشوا ایده ایجاد ارزش و ارزش را در تجارت باز کرد. کلمه مشتری جای مصرف کننده را گرفته است و ارتباط با مشتری برجسته تر شده است. پنجاه سال بعد ، در سال 1985 ، این تعریف تغییر یافت:

“بازاریابی یکی از وظایف سازمانی و مجموعه ای از فرآیندهای مرتبط با ایجاد ارزش است ، دانستن در مورد این ارزش و تحویل آن به مشتریان. بازاریابی همچنین شامل مدیریت ارتباط با مشتری به گونه ای است که به نفع سازمان و ذینفعان آن است.”

با پیشرفت دنیای دیجیتال و افزایش رقابت برای تجارت ، شکاف بین این دو مفهوم احساس شد. در سال 2004 ، این تعریف به شرح زیر اصلاح شد:

“بازاریابی فرایندی است برای طراحی و اجرای فعالیتهای مرتبط با تدوین ، قیمت گذاری ، تبلیغ و انتشار ایده ها ، کالاها و خدمات ، به طوری که اهداف شخصی و سازمانی از طریق مبادلات حاصل می شود.”

و در آخر تعریف برای سال 2013:

“بازاریابی مجموعه ای از موسسات ، فعالیت ها و فرایندهایی است که به ایجاد ، برقراری ارتباط (اطلاع رسانی و دستیابی به اطلاعات) ، ارائه و مبادله پیشنهادات مربوط می شود. مبادله ارزش برای مشتریان ، کارفرمایان ، شرکاء و تا حدی بیشتر شرکت.”

فیلیپ کاتلر کتاب مدیریت بازاریابی یک منبع مشهور جهان و اشاره به آموزش بازاریابی را بازاریابی تعریف می کند:

“بازاریابی ، دانش و هنر کشف ، ایجاد و انتقال ارزش ، با هدف پاسخگویی به نیازهای بازار هدف ، در همان زمان سودآور هستند. بازاریابی نیازها و خواسته های برآورده نشده را تشخیص می دهد. محصولات و خدمات مناسب. “

به من در اینستاگرام بپیوندید.جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا