بازاریابی

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به اصطلاح Layman’s

بازاریابی موتورهای جستجو، که به آن SEM نیز گفته می شود، اقدامی برای خرید تبلیغات آنلاین است که به شما این امکان را می دهد که وقتی مشتریان کلمات کلیدی خاصی را جستجو می کنند، فوراً دید خود را با موتورهای جستجو افزایش دهید.

بازاریابی موتورهای جستجو که به آن SEM گفته می شود، فرآیند فعال ایجاد یک کمپین تبلیغاتی با موتورهای جستجو و هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاصی است که مشتری ممکن است هنگام جستجوی کالاها/خدمات ارائه شده توسط کسب و کار شما استفاده کند. گوگل، بینگ، یاهو، همه موتورهای جستجوی اصلی نوعی از SEM را ارائه می دهند، معمولاً در قالبی که به عنوان پرداخت به ازای کلیک (PPC) نامیده می شود. PPC صرفاً یک کمپین تبلیغاتی است که توسط یک فرد برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص راه اندازی و مدیریت می شود.

راه اندازی و مدیریت کمپین PPC بسیار آسان است. شما به سادگی با موتور جستجوی انتخابی خود یک حساب کاربری ایجاد کنید، سپس برای یک کمپین جدید ثبت نام کنید. به عنوان مثال در گوگل به آن AdWords می گویند. در کمپین خود، می توانید عبارات خاصی از کلمات کلیدی را که می خواهید هدف قرار دهید و همچنین منطقه جغرافیایی را انتخاب کنید. شما برای این کلمات کلیدی مبلغ “پیشنهاد” قرار می دهید. هنگامی که یک مشتری، که معیارهای جستجوی شما را برآورده می کند، نتایج نمایش داده شده را دریافت می کند، می تواند انتخاب کند که روی تبلیغ شما کلیک کند یا خیر. هنگامی که تبلیغ شما ظاهر می شود، به آن تأثیر می گویند. اگر شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند، مبلغ پیشنهادی شما از حساب شما کسر می شود.

به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی “بهینه سازی موتور جستجو” را هدف قرار دهید و به ازای هر کلیک 0.50 دلار پیشنهاد دهید، هر بار که تبلیغ شما نمایش داده می شود و توسط مشتری “کلیک” می شود، به وب سایت یا صفحه وب که تعیین کرده اید منتقل می شود. مبلغ پیشنهادی شما از حساب شما کسر می شود.

شما همچنین می توانید یک بودجه روزانه تنظیم کنید. وقتی «کلیک‌ها» به این حد رسید، تبلیغات شما دیگر نمایش داده نمی‌شود. همچنین می توانید روزها و زمان های مشخصی که تبلیغات شما نمایش داده می شود را کنترل کنید. شما بر معیارهای مورد استفاده برای هدف قرار دادن مشتریان خود کنترل کامل دارید. SEM یک راه عالی برای معرفی سریع نام خود و هدایت ترافیک به وب سایت شما است.

من یک بار دیگر به عنوان مثال “غذای ماهی” استفاده خواهم کرد. اگر شرکت شما مایل به فروش آنلاین غذای ماهی است، مشتریان بالقوه باید بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند. اگر سایت شما را پیدا کنند، ممکن است غذای ماهی را از شرکت شما خریداری کنند. اگر یک کمپین PPC راه‌اندازی و به درستی مدیریت می‌کنید، وقتی مشتریان «غذای ماهی» را جستجو می‌کنند، لینک بالایی به وب‌سایت شما نشان داده می‌شود. اگر مشتری انتخاب کند که روی لینک سایت شما کلیک کند، مبلغ از پیش تعیین شده برای شما صورتحساب می شود (بسیار برابر این مبلغ به سنت اندازه گیری می شود، نه دلار). اکنون برای رساندن این مشتری به سایت خود هزینه ای از شما دریافت شده است. هنگامی که آنها به سایت شما می رسند و آن را به دلخواه خود می یابند، ممکن است غذای ماهی لذیذ شما را خریداری کنند و نه غذاهای ماهی دیگری را که توسط رقبای شما ارائه می شود.

کمپین PPC را می توان به گونه ای تنظیم کرد که بسته به منطقه خدمات مورد نظر شما، فقط به مشتریان در منطقه محلی یا ملی یا حتی در سراسر جهان دسترسی پیدا کند. کلید یک کمپین موفق PPC این است که بدانید چه کلمات کلیدی را هدف قرار دهید تا مشتریان واجد شرایط را به سایت خود هدایت کنید. اگر کلمات کلیدی شما خیلی عمومی هستند، ترافیک دریافت خواهید کرد اما ممکن است ترافیک باکیفیتی نباشد. مشتری ایده آل کسی است که آماده، مایل و قادر به خرید باشد. روش جستجوی مشتری می تواند برخی از این عوامل را تعیین کند.

برای مثال، مکان‌های دیگری مانند فیس‌بوک وجود دارد که شرکت‌ها نیز ممکن است در آنجا تبلیغ کنند. سایت هایی را که مشتریان شما بازدید می کنند پیدا کنید و خودتان را در مقابل آنها قرار دهید. به همین سادگی است!

حتماً مقالات غیرمتخصص دیگر من در مورد سئو، بهینه سازی ویدیو، حضور وب و سئو در مقابل را بخوانید. SEM. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر از وب سایت من دیدن کنید. با تشکر برای خواندن!

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا