اخبار بازار

بازاریابی محتوا چیست؛ تدوین استراتژی بازاریابی محتوای هفت مرحله ای

اکنون مشخص شده است که مدلهای سنتی بازاریابی تأثیر ماندگار در جذب مشتری و تبدیل آنها به مشتری ندارند. به همین دلیل است که بازاریابی محتوا و استراتژی های بازاریابی محتوا به یکی از محبوب ترین راه های دستیابی و تعامل با مخاطبان تبدیل شده اند.

شما می توانید با ارائه مطالب مفید برای مخاطبان خود و ارائه توضیحات و راهنمایی های لازم در مورد محصولات و خدمات خود ، نرخ تبدیل را افزایش دهید (و البته راه های ارائه این محصولات و خدمات به شما نشان می دهد که می توانید مشکلات آنها را برطرف کنید). ، بیشتر و بیشتر سود. اگر به این موضوع علاقه دارید ، به روز باشید تا بدانید که چگونه می توانید از تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی محتوا در تجارت خود استفاده کنید.

بازاریابی محتوا فرایندی برای طراحی ، تولید ، توزیع ، انتشار و به اشتراک گذاری محتوا برای دستیابی به مخاطب هدف است. به عنوان یک تجارت ، می تواند باعث افزایش آگاهی از برند ، افزایش فروش ، رسیدن به مخاطبان هدف و درگیر بازدید کنندگان شود.

بازاریابی برونگرا به اندازه دستیابی به مخاطبان هدف امروز کارآمد نیست ، اما بازاریابی محتوا روشی بسیار مؤثر برای مقابله با آن است. علاوه بر افزایش دامنه فعالیت شما ، مزایای بازاریابی محتوا به شرح زیر است:

 • مخاطبان و بازدید کنندگان خود را در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهید آموزش دهید.
 • نرخ تبدیل را افزایش دهید
 • روابط مشتری و تجارت ایجاد کنید
 • با مشتری تماس بگیرید تا ببینید خدمات شما چگونه مشکلات آنها را حل می کند
 • ایجاد یک جامعه با محوریت برند.

حالا که فهمیدید که چرا باید در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کنید ، بیایید به چند نمونه مختلف نگاهی بیندازیم تا ایده خوبی از نوع محتوا تولید کنید.

در حالی که بازاریابی محتوا یک روش بسیار مفید و مفید برای شرکت های مختلف است ، پیدا کردن راه های خلاقانه و مناسب برای تبدیل مخاطبان شما کار ساده ای نیست. بنابراین چگونه می توان یک استراتژی بازاریابی با محتوای موفق کار کرد؟

برای پاسخ به این سؤال باید انواع مختلفی از بازاریابی محتوا را بدانید. در این بخش به چگونگی استفاده از محتوا در برنامه های بازاریابی برند خواهیم پرداخت.

بازاریابی محتوا انواع مختلفی دارد که شما می توانید بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. در اینجا برخی از محبوب ترین انواع بازاریابی محتوا آورده شده است.

با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی بیش از 3.7 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارند ، می توان فهمید که چرا مشاغل اینقدر در بازاریابی سرمایه گذاری می کنند. سیستم عامل های زیادی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، پینترست ، لینکدین و مواردی از این دست وجود دارد و روش های بی شماری برای ایجاد محتوا برای شبکه های اجتماعی وجود دارد. همه این شبکه های اجتماعی تعامل زیادی با کاربران ایجاد می کنند.

اینفوگرافیک محتوا اطلاعات و داده ها را بصورت گرافیکی و به سادگی در اختیار کاربر قرار می دهد. اینفوگرافیک با ترکیبی از کلمات ساده ، جملات کوتاه و تصاویر روشن راهی عالی برای تعامل با کاربر است. اگر می خواهید یک موضوع بسیار دشوار را به روشی توضیح دهید که همه بدانند ، اینفوگرافیک راه بسیار خوبی برای شروع است.

وبلاگ ها یکی از انواع قدرتمندترین محتوا برای بازاریابی ورودی و به اشتراک گذاری اطلاعات با کاربران و مشتریان هدفمند است. شما می توانید برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان ، افزایش آگاهی از برند یا ایجاد روابط با مخاطبان خود از یک وبلاگ استفاده کنید.

بسته به هدف خود ، می توانید از یک وبلاگ برای تبلیغ مطالب در سایت ، لینک دادن به سایت اصلی یا نوشتن در مورد محصولات خود استفاده کنید.

آیا می دانید بیش از 6 میلیون پادکست در ایالات متحده وجود دارد؟ دلیل محبوبیت این نوع محتوا ، سهولت استفاده آن است. هر زمان که بخواهید می توانید به پادکست های مورد علاقه خود گوش دهید. به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل از پادکست ها به عنوان بخشی از استراتژی محتوای خود استفاده می کنند. این نوع محتوا در افزایش آگاهی از برند ، ارتباط با مخاطبان خود و ترویج محصولات و خدمات شما بسیار کمک می کند.

طبق تحقیقات ، حدود 50٪ از مشتریان دوست دارند حداقل یک ویدیو را درباره مارک مورد نظرشان تماشا کنند. علاوه بر این ، بازاریابی محتوای ویدیویی به بهبود نرخ تبدیل ، بهبود نرخ بازده و ایجاد روابط با مخاطبان هدف شما کمک می کند. می توانید محتوای ویدیوی خود را در شبکه های اجتماعی ، صفحات وب یا سایتهای شعبه به اشتراک بگذارید.

بخش اول تدوین استراتژی بازاریابی محتوا هدف قرار دادن SMART است. این اهداف باید مربوط به شغل شما باشد و قسمتهای دیگری از اهداف بازاریابی و تجارت شما را تکمیل کند. بیایید به برخی از اهداف مورد نیاز برای تنظیم استراتژی تولید محتوا نگاهی بیندازیم:

شما ممکن است نیاز به استفاده از مطالب برای:

 • آگاهی از برند را افزایش دهید
 • درآمد شرکت را افزایش دهید
 • نرخ تبدیل بهبود یافته است
 • وفاداری به برند را افزایش دهید
 • درگیری کاربر با خدمات و محصولات را افزایش دهید
 • اعتماد بین مخاطبان و مشتریان ایجاد کنید
 • جذب شرکای استراتژیک

در مرحله بعد ، KPI را بر روی اهداف مشخص شده SMART تنظیم کنید. KPI ها داده های قابل اندازه گیری هستند که می توانید برای اندازه گیری عملکرد خود از آنها استفاده کنید.

هدف SMARTKPI مربوط به آگاهی از برند استترافیک وب سایت ، دنبال کنندگان اینستاگرام ، ثبت نام درصدی …درآمدفروش روزانه ، به سایت مراجعه کنیدتبدیلنرخ تبدیل ، میزان خروج سبد خریدوفاداری به برندتکرار مشتریان ، تبلیغ کنندگان ، بررسی مخاطبان ، بک لینک به سایتتعامل کاربرلایک ، اشتراک ، دنبال کننده ، لینک دهندهاعتمادبازگرداندن مشتریان، Palwar، Menasheشرکای استراتژیکشرکای جدید ، مانینگ ، بک لینک

در مرحله بعد باید مشخص کنید که چه نوع محتوایی می خواهید تولید کنید. برای این کار ، با شناسایی مخاطب هدف و مشتری شروع کنید. به سؤالات زیر برای مخاطب هدف خود پاسخ دهید تا بتوانید نوع مناسب محتوا را انتخاب کنید.

 • آنها از شما چه می خواهند؟
 • آنها به دنبال چه مشکلاتی هستند؟
 • چرا به خدمات و محصولات خود نیاز دارید؟
 • چگونه می توانید به آنها کمک کنید؟

اکنون به بخش Content Type ها بازگردید و تصمیم بگیرید که چه نوع محتوا یا محتوا را ایجاد و منتشر کنید.

هنگامی که نوع محتوا را متناسب با استراتژی بازاریابی محتوا خود با دقت مشخص کردید ، زمان آن رسیده است که کانال تبلیغات محتوا را نیز انتخاب کنید. برای برخی از محتوا کانال انتشار واضح است. به عنوان مثال ، شما باید محتوای وبلاگ را در یک وبلاگ ارسال کنید.

با این حال ، انتخاب برخی از کانال های دیگر کمی دشوار است. به عنوان مثال ، اگر بازاریابی شبکه های اجتماعی را انتخاب کردید ، باید دقیقاً با کدام سیستم عامل یا سیستم عامل مشخص کنید که می خواهید با آنها کار کنید. یا اگر یک اینفوگرافیک را انتخاب کردید ، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را در یک سایت یا وب سایت شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

وقت آن است که بودجه تعیین شود. به مطالبی که قصد تولید آن را دارید و کانال های محتوا برای آن محتوا فکر کنید فکر کنید و سپس سؤالات زیر را از بودجه برای خود بپرسید.

 • برای ایجاد محتوا به نرم افزار یا فناوری خاصی نیاز دارید؟ (به عنوان مثال ، نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop یا Canvas Share یا دوربین برای گرفتن عکس و فیلم با کیفیت بالا)
 • آیا برای تولید محتوا نیاز به استخدام تیم دارید؟
 • آیا مجبورید هزینه تبلیغات بپردازید؟
 • آیا برای اندازه گیری مطالب مورد نظر خود به ابزارهای اختصاصی نیاز دارید؟

پاسخ به این سؤالات به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه آنها تأثیر خود را بر بودجه شما می گذارند. این اثر ممکن است آنچه را که قبلاً تخمین زده اید افزایش یا کاهش دهد.

در این مرحله شما باید محتوای مورد نظر خود را تهیه کرده و توزیع کنید تا به مخاطب مورد نظر خود برسید و مشتری خود شوید. از یک تقویم محتوا برای ایجاد محتوای مداوم استفاده کنید. این کمک می کند تا تیم شما از مطالبی که برای تولید و تولید مطالب مورد نیاز قبل از انتشار منتشر می شود ، کاملاً آگاه باشد.

سرانجام ، شما نیاز به تجزیه و تحلیل و اندازه گیری نتایج دارید. این مرحله به شما کمک می کند تا در مورد نقص در استراتژی بازاریابی محتوا خود بیاموزید و تغییرات لازم را انجام دهید. از اهداف هوشمند استفاده کنید و KPI ها را تعیین کنید تا موفقیت استراتژی بازاریابی محتوای خود را اندازه گیری کنید.

با بازاریابی مناسب محتوای ، می توانید مخاطبان مورد نظر خود را هدف بگیرید و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید. روشهای مختلفی برای استفاده از بازاریابی مبتنی بر محتوا برای افزایش درآمد ، افزایش آگاهی از برند و ایجاد روابط با مشتری وجود دارد.

برای شروع ، تعیین کنید که چه نوع محتوا یا محتوا برای شما و مخاطبان مناسب است و با یک استراتژی بازاریابی محتوا ادامه دهید.

منبع: Cham Studios

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا