بازاریابی

بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی دیجیتال

به طور سنتی ، اصطلاح “بازار” به مکانی گفته می شود که خریداران و فروشندگان برای مبادله کالا و خدمات با یکدیگر دیدار می کنند. بازار اصطلاح بسیار رایجی است و همه آن را به خوبی می دانند ، اما بسته به مقدار کالای مورد معامله ، بازارهای عمده فروشی و بازارهای خرده فروشی وجود دارد.
به معنای مدرن ، اصطلاح “بازار” معنای وسیع تری دارد. این به گروهها / گروههایی از خریداران واقعی یا بالقوه محصولات و خدمات اشاره دارد. دسته بندی های مختلفی از بازاریابی وجود دارد ، اما دو دسته اصلی وجود دارد ، اول بازاریابی سنتی و دوم بازاریابی دیجیتال. در این مقاله ، ما در مورد این روش ها به طور مفصل بحث خواهیم کرد .01) بازاریابی سنتی بازاریابی سنتی به هر نوع پیشنهاد تبلیغاتی ، تبلیغاتی یا تبلیغاتی گفته می شود که به طور کلی توسط شرکت ها / نهادهای تجاری برای مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار می گیرد. موفقیت در دوران باستان ، بازاریابی به عنوان جریان کالاها و خدمات از تولید کنندگان به مصرف کنندگان تعریف می شد. این تعریف کالای بازاریابی است. تولید کننده فقط روی کالایی است که می تواند تولید کند و نیاز مصرف کننده را در نظر نمی گیرد. روش های سنتی فن آوری شامل تبلیغات چاپی مانند خبرنامه ها ، بیلبوردها و تبلیغات روزنامه ها است. اشکال دیگر تبلیغات تلویزیونی تبلیغات تجاری و تبلیغات پخش شده از محصول یا خدمات یک شرکت است. نیاز به بازاریابی دیجیتال با پیشرفت تکنولوژی امروز ، این امر مستلزم تغییر در همه موارد است. بازاریابی دیجیتال بخشی از محاسبات است. صحبت از حدود 20 سال پیش ، هیچ رایانه ای ، تلفن همراه و البته هیچ اتصال اینترنتی نبود. اما با رشد فناوری ، پس از مدتی ، تلفن های همراه و رایانه ها وارد زندگی بشر می شوند. پس از مدتی ، امکانات اینترنت معرفی شد که منجر به انقلاب دیجیتالی شد. نمونه هایی از بازاریابی دیجیتال شامل وب سایت های معروف ، شبکه های اجتماعی و ایمیل ها است. بازاریابی دیجیتال مشابه بازاریابی سنتی است اما از دستگاه های دیجیتال و فناوری اطلاعات استفاده می کند. پیدا کردن آن سریعتر ، قابل اطمینان تر و آسان تر است و بنابراین در سراسر جهان پذیرفته می شود .02) بازاریابی دیجیتال بازاریابی دیجیتال اصطلاحی گسترده است که به بازاریابی اینترنتی مانند موتورهای جستجو ، وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و ایمیل ها اشاره دارد و به بازاریابی دیجیتال اشاره دارد. گاهی اوقات به عنوان بازاریابی اینترنتی یا اینترنتی نامیده می شود ، تکنیک های بازاریابی دیجیتال (جدیدتر) شامل بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، SEM (بازاریابی موتور جستجو) ، بازاریابی محتوا ، بازاریابی تبلیغاتی ، بازاریابی تجارت الکترونیکی و بازاریابی شبکه های اجتماعی است. جا برای رشد بازاریابی دیجیتال وجود دارد .1) تکنیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه تر از مفهوم سنتی هستند.
2) عملکرد دیجیتال سریعتر از عملکرد سنتی است و بنابراین نتیجه گرا است.
3) هر شخص / شرکتی که عملکرد خود را کنترل کند.
4) هرچه فرآیند قابل اطمینان تر باشد ، درآمد بهتری نیز خواهد داشت.
5) رسانه های دیجیتال تعامل با مخاطبان هدف را تسهیل می کنند. با این حال ، عوامل بسیاری وجود دارد که توانایی شرکت در توسعه و حفظ معاملات و روابط موفق با مشتریان هدف را تحت تأثیر قرار می دهد.در داخل هر سازمان به طور کلی دو نوع محیط وجود دارد. یکی از آنها پایدار است و با گذشت زمان تغییر نمی کند و تغییرات بسیار مکرر است. دوم زمینه پویایی است که با تقاضا تغییر می کند. برای انجام یک تجارت موفق ، چه قدیمی و چه جدید ، باید به انتخاب صحیح مصرف کنندگان ، ایجاد مخاطب و ایجاد ارزش برتر خدمات / محصولات توجه کنید.
برای دیدن مقالات بیشتر در مجموعه بازاریابی کلیک کنید

این مقالات به طور سیستماتیک از آخرین پایگاه داده های مقاله بازاریابی جمع آوری می شوند.
کلیه مطالب سایت به عهده منابع اصلی است و اینفوجاب مارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مطالب ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا