اخبار بازار

بازاریابی سبز چیست و برای چه کسانی است؟

سبز باشید و سبز باشید!
سبز باشید و سبز باشید!

در این مقاله می خواهیم به زبان ساده درباره بازاریابی سبز صحبت کنیم و ببینیم که این رنگ آمیزی از کجا شروع شده و چه چیزی مهم است و کدام گروه از افراد مناسب تر است!

اصطلاح “بازاریابی سبز” در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 رایج شد. این روند منجر به انتشار یکی از نخستین کتابهای بازاریابی سبز ، اکون مارکتینگ شد.

در سال 1987 ، کمیسیون جهانی محیط زیست بیانیه ای منتشر کرد که می گوید: پاسخگویی به نیازهای فعلی انسانها بدون اینکه به خطر بیفتد توانایی نسلهای آینده در تأمین نیازهای آنها! این بیانیه با عنوان “گزارش بروندلند” شناخته شد و گامی دیگر به سمت تفکر گسترده درباره پایداری در فعالیت های روزانه برد.

از آن زمان تاکنون کتاب ها و مقالات متنوعی در مورد اهمیت موضوع منتشر شده و مبارزات گسترده و فعالیت های زیست محیطی تغییر ایجاد کرده است.

بازاریابی سبز به تدریج راهی برای جذب شرکت های مختلف با رمزهای عبور به شرکتهای مختلف شده است محیط را پشتیبانی می کند، توجه رسانه ها و متخصصان محیط زیست را جلب کنید!

بازاریابی سبز پاکترین راه برای بازاریابی است

تنظیمات زیادی برای بازاریابی سبز وجود دارد. بیایید به یکی از تنظیمات زیر نگاهی بیندازیم: بازاریابی سبز بازاریابی خدمات و محصولاتی است که نه تنها به بهبود محیط کمک می کند بلکه در هیچ یک از طراحی ها ، تولید ، عرضه ، مصرف ، تجزیه و تحلیل و غیره به محیط زیست نیز آسیب نمی رساند!

بازاریابی سبز محدود به ارائه محصولات یا خدمات سازگار با محیط زیست نیست و شامل انواع خدمات و وسایل برای کمک به محیط زیست می شود. نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که وقتی ادعا می کنیم نگران محیط زیست هستیم باید در تمام فعالیت های خود در فرآیند ارائه خدمات نظارت داشته باشیم.

وقتی تصمیم دارید که تجارت خود را به سمت اهداف سبز و محیطی سوق دهید ، باید بپذیرید که مردم احتمالاً به خدمات شما جذب می شوند ، که به محیط زیست و جهانی که در آن زندگی می کنند ، اهمیت می دهید. آنها مایل به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید چنین کالاهایی هستند زیرا خدمات و محصولات سبز بیشتر به عنوان کالاهای لوکس شناخته می شوند و قیمت آنها نیز بالاتر است.

بازاریابی سبز شما از زمانی شروع می شود که فعالیت های محیطی شما مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و از جذابیت و کیفیتی برای تشویق آنها برای استفاده مجدد از خدمات شما برخوردار است.

در بازاریابی سبز مجاز و ممنوع است!

یکی از مهمترین دلایلی که مشاغل به این نوع بازاریابی روی آورده اند عبارتند از:

دسترسی به بازارها و مخاطبین جدید: حرکت به این منطقه شما را به گروه بزرگی از سازمانها و بازارها سوق می دهد که نگرانی های بیشتری نسبت به تولید و ارائه خدمات و سودآوری دارند.

مزیت رقابتی: حتی اگر در تجارت شما رقبای بزرگ و قدرتمندی وجود داشته باشد ، بازاریابی سبز یک مزیت رقابتی برای شما محسوب می شود و فاصله بسیار زیادی بین شما و سایر رقبا ایجاد می کند.

دسترسی به مصرف کنندگان خاص: خط پایین ، با این نوع بازاریابی ، می توانید در صورت ارائه خدمات اساسی ، مشتریان خاص خود را پیدا کنید که به شما اعتماد کنند و مشتری وفادار شما باشند. در نتیجه شما رقبا را کاهش داده و موقعیت پایدار تری در بازار پیدا خواهید کرد.

محبوبیت و اعتماد به نفس برند را افزایش دهید: با وجود همه موارد فوق ، اگر کار خود را به درستی انجام دهید ، برندی خواهید داشت که مورد اعتماد مردم باشد و در بین مردم محبوب باشد.

تصویربرداری و مسئولیت اجتماعی: یکی از مهمترین عوامل موفقیت شما در این زمینه مسئولیت پذیری است. مسئولیت نقشی که در بهبود زمین بازی می کنید و واقعاً مراقبت از محیط خود را به عهده بگیرید ، که منجر به ایجاد یک تصویر اجتماعی خوب برای تجارت شما می شود.

بنابراین اکنون که همه مزایایی را که بازاریابی سبز می تواند به تجارت شما وارد کند ، فهمیدید ، تصمیم می گیرید در آن کار کنید. اما یک نکته را باید در خاطر داشته باشید!

به همان اندازه که بازاریابی سبز می تواند تجارت شما را توسعه دهد ، می تواند تجارت شما را به کلی نابود کند! شما چی فکر میکنید احتمالاً اصطلاح پول شویی آیا شما شنیده اید که ما یک اصطلاح به نام داریم سبزیجات در حال رشد، (لباسشویی سبز) معادل پولشویی ، اما در فعالیت های زیست محیطی. به این ترتیب ، مردم در ابتدا ادعای مشاغل سبز و محیط زیست می کنند ، اما در بسیاری از مراحل کارشان تضادهای زیادی بین کلمات و اعمال آنها وجود دارد. در چنین مواردی ، آنها ممکن است در ابتدا توجه مشتریان را به خود جلب کنند ، اما به زودی دست آنها برای عموم باز خواهد شد و دیگر مخاطبی نخواهند داشت.

بنابراین قبل از شروع بازاریابی سبز ، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

رویکرد سبز شما باید جامع و جامع باشداین بدان معنی است که این رویکرد را باید در تمام فعالیتهای کوچک و بزرگ شما مشاهده کرد. از آنجا که بیشتر افراد نسبت به ادعاهای محیط زیست شک دارند و فکر می کنند مشاغل فقط به سود خود فکر می کنند ، باید در مورد تمام فعالیت های خود و تأثیر این فعالیت بر محیط زیست مراقب باشید.

صداقت و شفافیت از ابتدا آن را یکی از اصول خود قرار دهید! از گذرواژه‌های تبلیغاتی عمومی و مبهم استفاده کنید (مانند: قابل بازیافت ، زیست تخریب پذیر ، سازگار با محیط زیست و غیره) در عوض از عمل محیطی خود بپرهیزید و به روشنی توضیح دهید. به عنوان مثال ، اگر تازه بسته ای را طراحی کرده اید که در حال تجزیه است ، به وضوح آن را نشان دهید.

هرگز کیفیت محصول را در رویکرد سبز خود قربانی نکنید! سرانجام ، مشتریان برای محصولات با کیفیت خوب پرداخت می کنند.

آموزش مخاطبان را جدی بگیرید. اگرچه امروزه اهمیت حفظ محیط طبیعی برای بسیاری از افراد واضح شده است ، اما هنوز تعداد زیادی از مردم از تأثیر انتخاب های آنها چه عمدی و چه غیر عمدی بر محیط زیست آگاه نیستند. برای مخاطبان خود توضیح دهید که چرا و چگونه فعالیت ها و استفاده از خدمات شما به حفاظت از محیط زیست کمک می کند.

دریافت مجوز از سازمانهای معتبر محیط زیست و ویژگی های محیطی مختلف کسب و کار خود را دنبال کنید. این امر منطقی است که افراد به احتمال زیاد به شغلی که از سوی موسسات معتبر تأیید شده است اعتماد کنند.

با مشتریان خود دوست باشید! هرگز فراموش نکنید که با مشتریان خود سازگار باشید. البته این فقط بازاریابی سبز نیست بلکه انواع تجارت است.

بازاریابی سبز برای چه کسی است؟

خوب ، به بخشی رسیدیم که در مورد راه میانه صحبت کنیم.

این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما این بازاریابی برای همه است! نکته مهم هدف و مسئولیت است. هر کسب و کاری می تواند به خودی خود قدم بردارد تا جهانی که همه ما زندگی می کنیم سبزتر شود.

با طراحی مجدد فرآیند تولید محصول ، نحوه ارائه خدمات ، تخصیص بخشی از سودهای تجاری ما از طریق پروژه های زیست محیطی و از همه مهمتر – گامی در جهت آگاهی عمومی در این زمینه و حمایت از برنامه های آموزشی. … آنچه در این زمینه انجام می شود بسیار بیشتر از این است. نباید فراموش کنیم که موفقیت در این مسیر به تنهایی امکان پذیر نیست و نیازمند حمایت هر فرد تا حد ممکن است!

خلاصه

فراموش نکنید که قبل از شروع هر کاری باید برنامه ریزی صحیح و تحقیقات گسترده ای انجام دهید. متأسفانه ، اکثر مردم معتقدند که بازاریابی سبز صرفاً به ارتقاء محصولاتی با ویژگی های زیست محیطی مربوط می شود. مشاغل با استفاده از رمزهای عبور مانند بازیافت ، سازگار با محیط زیست ، ارگانیک و غیره به بازاریابی سبز مربوط می شوند ، در حالی که اینها فقط نشانه های بازاریابی سبز و بازاریابی سبز است که معنای بسیار گسترده تری دارند!

توصیه ما به شما – به عنوان یک تجارت کوچک در تلاش برای تأثیر گذاشتن بر محیط زیست – ورود به عرصه برنامه است و صداقت را در هر مرحله از راه فراموش نکنید. مطمئن باشید اگر نتوانید آنها را به تمام مشتری خود تبدیل کنید ، مطمئناً مشتریان وفادار خود را پیدا خواهید کرد!

جالب است بدانید پیاده روی برای این سبز یکی از # اهداف بلند مدت # تریبون است. اگر مایل هستید در این سفر اطلاعات بیشتری کسب کنید یا در این سفر به ما بپیوندید ، حتما به وب سایت ما مراجعه کنید:

https://treeboon.ir/

آخرین وبلاگ Tribune:

https://blog.treeboon.ir/

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا