بازاریابی اینترنتی

بازاریابی رسانه های اجتماعی دقیقاً چیست؟

“SMM اهداف بازاریابی اینترنتی را با سایتهای رسانه های اجتماعی مانند Digg ، Flickr ، MySpace ، YouTube و بسیاری دیگر ترکیب می کند. اهداف SMM برای هر تجارت یا سازمان متفاوت خواهد بود ، با این وجود بیشتر آنها شامل نوعی بازاریابی ویروسی برای ایجاد ایده یا آگاهی از برند می شود. افزایش دید و احتمالاً فروش محصول یا خدمات SMM ممکن است شامل مدیریت شهرت آنلاین نیز باشد بسیاری از جوامع آنلاین از تکنیک های فروش مستقیم یا سخت فروش استقبال نمی کنند ، بنابراین یک کارآمد SMM برای اجرای صحیح نیاز به اولویت بیشتری دارد. از طریق پیام ارسال شده به آنها ، برخی از راه های متداول برای دستیابی به این هدف از طریق اطلاعات اعتماد است Y. ، سرگرمی ، طنز یا بحث و گفتگو. “

– ویکی پدیا 2007

از بازاریابی رسانه های اجتماعی می توان به عنوان روشی غیرمستقیم برای بازاریابی در تجارت استفاده کرد. این یک فرآیند قدرتمند است که از اصول بازاریابی سنتی برای برنامه های هدف اجتماعی استفاده می کند که در نهایت تجارت شما را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی ارتقا می بخشد. بازاریابی رسانه های اجتماعی موج جدیدی از بازاریابی آنلاین است و ممکن است یک روش بازاریابی غیر مستقیم محسوب شود. بازاریابی سنتی روی فروش فوری متمرکز است و به نقطه‌ای می رسد. این کسی است که ما هستیم ، این کاری است که ما انجام می دهیم ، به همین دلیل است که شما باید محصول یا خدمات خود را خریداری کنید ، اکنون آن را بخرید. طول چرخه های فروش سنتی در صنایع متفاوت است ، اما هدف همیشه یکسان است – بستن فروش.

بازاریابی رسانه های اجتماعی هدف مشابهی دارد اما ابزار رسیدن به هدف بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، معمولاً تلاش برای فروش محصول یا خدمات خود در سایت های انجمن صنعت محدود است. این تالارها برای تبادل نظر ، دانش و شبکه وجود دارند. بیشتر انجمن ها دارای یک بخش تبلیغاتی جداگانه هستند که مشاغل می توانند هزینه تبلیغات را بپردازند. ایده شرکت در انجمن ها این است که خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خود مستقر کنید. به اشتراک گذاشتن دانش و یادگیری خود از آن دسته از صنایع یا بازار هدف ، دیداری را برای شما و تجارت شما ایجاد می کند.

اگر اطلاعات مفیدی را ارائه می دهید ، اظهار نظرهای سازنده می کنید و سؤالات مناسبی می پرسید ، به مشتریان بالقوه ارزشی ارائه می دهید و در نهایت آنها به دنبال ارزشی بیشتر از شما خواهند آمد. به طور طبیعی ، ارزش نهایی شما در محصول یا خدمتی است که می خواهید بفروشید. مشکل بازاریابی رسانه های اجتماعی این است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پایان زمان و تلاش زیادی صرف می شود – این فروش است. بسیاری از دارندگان مشاغل وقت ندارند که به چیزی اختصاص دهند که نتایج فوری مطلوب را ارائه ندهد (تئوری رضایت متوقف شده) یا مخالف استفاده از فرصت های بازاریابی رسانه های اجتماعی به ویژه به دلیل رویکرد غیرمستقیم آن به فروش هستند و باید زمان نتایج را ببیند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی در واقع هیچ تفاوتی با شبکه های اجتماعی از طریق اینترنت ندارد. وقتی در یک نمایشگاه تجاری یا یک رویداد شرکتی شرکت می کنید ، در یک محیط اجتماعی شبکه می کنید و نتیجه مطلوب در حال افزایش مشتری است. شرکت هایی که حامی تورهای گلف ، پیک نیک شرکت ها و سایر رویدادهای اجتماعی هستند غالباً از کارمندان ، مشتری ها و چشم انداز دعوت می کنند. این سه گروه از مردم در این رویدادها چه می کنند؟ آنها به شبکه و شبکه وصل می شوند. اگرچه ممکن است در چنین رویدادی برخی از دوستی ها را توسعه دهند ، اما دلیل اصلی پایان نهایی چنین رویدادهایی افزایش سطح نهایی – یعنی سود شرکت است.

اینترنت منابع فوق العاده ای را برای شبکه از طریق وبلاگ ها ، انجمن ها ، انجمن ها و البته تعداد زیادی سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، بو ، Dzone ، گاتر ، ریز ، Squidoo ، Tagged ، Xing و بسیاری دیگر فراهم می کند. مفهوم شبکه سازی یکسان است؛ سیستم عامل ها بزرگ و از نظر ظاهری متفاوت هستند. تعداد بسیار زیاد سایت ها می تواند بسیار زیاد باشد (http://traffikd.com/social-media-website/) ، بنابراین شما باید شبکه های اجتماعی خود را به سایت های خاص صنعت و همچنین برخی از سایت های عمومی بزرگتر که مانند Facebook استفاده می شود ، هدف قرار دهید. Flaxo ، Linkedin و غیره من ترجیح می دهم از سایتهایی استفاده کنم که بیشتر مشاغل مانند LinkedIn و Flexo را هدف قرار دهند – اما این یک اولویت شخصی است. برای من ، نمایه فیس بوک من دارای اطلاعات و عکس هایی است که برای دوستان و خانواده مناسب تر از همکاران تجاری است ، اما عده ای نیز مخالف هستند. باز هم ، این مسئله ترجیح شخصی است.

برای اهداف بحث ، بیایید به بازاریابی سنتی (یا مستقیم) به عنوان یک کانال ارتباطی یک طرفه و بازاریابی رسانه های اجتماعی به عنوان یک کانال ارتباطی دو طرفه اشاره کنیم. در بازاریابی سنتی ، یک تجارت ممکن است پست الکترونیکی ، ایمیل یا پیام تبلیغاتی مستقیم برای شما بفرستد ، این نوع کمپین های بازاریابی هزینه زیادی را صرف می کند و همیشه به حجم فروش بزرگی منجر نمی شود ، اکنون در شرکت در مکالمات دو طرفه در انجمن ها ، وبلاگ ها و دیگر سایت های شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید. به عنوان نماینده تجارت خود ، با چشم اندازهای خود گفتگو کنید و امیدوار باشید که محتوای مهم را ارائه دهید (محتوا در بازاریابی رسانه های اجتماعی پادشاه است.) با گذشت زمان ، شما و شغل خود بیشتر نمایان می شوید (با افزایش حضور آنلاین خود) ، اعتبار و ارزش شما رشد می یابد و با گذشت زمان ، چشم اندازهای شما می دانند شما چه کسی هستید ، ارزش آنچه می فروشید و کجا می توانید شما را پیدا کنید.

من همیشه دوست دارم خودم را در کفش های شخص دیگر قرار دهم تا بفهمم از کجا آمده اند. من قبل از رفتن به اینترنت چیزی نمی خرم تا بتوانم هر آنچه در مورد محصول یا خدمتی که قصد خرید دارم را پیدا کنم. من بررسی ها و همچنین آنچه در مورد محصول یا خدمات رقابتی گفته شد را خواندم. گفته می شود ، چرا انتظار دارم شخص دیگری هم همین کار را انجام دهد؟ اگر به این اصطلاحات به بازاریابی رسانه های اجتماعی فکر می کنید ، ممکن است ارزش آن ، حتی اگر یک فرآیند وقت گیر باشد ، ممکن است برای شما نمایان تر باشد.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که شبکه های اجتماعی از مخاطبان وفادار و جذاب تشکیل شده اند. بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند برای هر شغلی بسیار مفید باشد زیرا برند شما (یک موضوع فوق العاده مهم) ، تجارت و نمایه آنلاین را تعریف می کند. اگرچه ، بازاریابی در رسانه های اجتماعی زمان و فداکاری جدی را می طلبد ، اما بازده نهایی که می گیرید ، ارزش زمان صرف شده را خواهد داشت.

چه صاحب مشاغل از ارزش بازاریابی رسانه های اجتماعی برخوردار باشد یا نه ، هیچ فرقی نمی کند که اینترنت مرز جدیدی برای بازاریابی باشد. رسانه های اجتماعی زندگی خود را آغاز کرده اند و اگر به واگن پرش نکردید ، قایق را از دست می دهید. بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند برای هر شغلی بسیار مفید باشد زیرا برند ، تجارت و مشخصات آنلاین شما را تعارف می کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا