بازاریابی

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای شرکت های کوچک و متوسط

در زمان‌های امروزی که هر صنعتی سخت‌تر به سمت دیجیتالی کردن عملیات و خدمات خود پیش می‌رود، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به یک جنبه غالب تبدیل می‌شود. هیچ برند یا سازمانی نمی تواند انتظار حرکت رو به جلو را بدون قرار دادن یک Modus Operandi کارآمد برای بازاریابی اجتماعی خود داشته باشد. مردم در گروه‌های سنی و اقشار مختلف اجتماعی مانند گذشته به صفحه‌نمایش تلفن چسبیده‌اند. اینستاگرام و فیس‌بوک تمامی استراتژی‌های تبلیغاتی و بازاریابی سازمان‌ها را مانند قبل در اختیار گرفته‌اند. از SMEها گرفته تا برندهای بزرگ، همه تلاش می کنند تا حضور خود را در این پلتفرم ها احساس کنند و مورد تشویق قرار دهند. بازاریابی دیجیتال و سئو به کلیدواژه های اصلی کتاب مقدس بازاریابی هر شرکتی تبدیل شده اند.

چگونه SME ها می توانند از بازاریابی دیجیتال سود ببرند؟

برای شرکت‌های کوچک و متوسط، مدیریت رسانه‌های اجتماعی یکی از جنبه‌های مهم چشم‌انداز بازاریابی آن‌ها است. با در نظر گرفتن استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و سئو مناسب، این پلتفرم‌ها این قابلیت را دارند که به یک برند کمک کنند تا به مخاطبان مناسب خود برسد و به فروش و سود تبدیل شود. اینجاست که بازاریابی دیجیتال و سئو به کار می‌آیند. دو رویکرد متمایز برای ایجاد کانال های رسانه های اجتماعی وجود دارد – غیرفعال و فعال. بدون انکار اینکه در دهه گذشته، این رویکرد جدید بازاریابی تأثیرگذار و مصرف‌کننده به شدت جایگزین قالب سنتی بازاریابی شده است. در رویکرد ایجاد محتوای تولید شده توسط مشتری فعلی، قدرت زیادی در دست مصرف کننده است. مصرف کننده در این سناریو هم خالق، هم تایید کننده و هم خریدار است. برندها چاره‌ای ندارند جز این که به هوس‌ها و هوس‌های مصرف‌کننده رضایت دهند، مصرف‌کننده‌ای که بهتر از همیشه مطلع و پیچیده‌تر است. دینامیک قدرت قطعا تغییر کرده است.

توسعه پیام برند شما

رویکرد منفعلانه به برند پایبند است که حضور قوی در رسانه های اجتماعی را ایجاد می کند و تصویر برند خود را به مخاطب منتقل می کند، اما در رسانه های اجتماعی برای فروش اعلام نمی کند. همچنین، به آنها کمک می کند تا موقعیت بازار و رفتار مصرف کننده را در هسته آن درک کنند. در رویکرد فعال، SME به شدت برای جذب و جذب مشتریان/مشتریان از طریق کانال های رسانه های اجتماعی خود کار می کند. مسیر رشد برند در این مورد به رفتار مصرف‌کنندگانشان در رسانه‌های اجتماعی و استقبال گرم آنها از آنها بستگی دارد.

این امر باعث می‌شود که برندها دائماً زانو بزنند و استراتژی‌های بازاریابی مؤثر و همکاری‌های تأثیرگذار را به کار گیرند. آژانس های روابط عمومی و بازاریابی فراوانی وجود دارد که SMEها می توانند در هیئت مدیره داشته باشند. این آژانس‌ها استراتژی سفارشی مناسبی را برای برند شما ارائه می‌کنند که به تقویت، پرورش و رشد یک نمودار رسانه‌های اجتماعی مجلل در یک دوره زمانی کمک می‌کند.

ثبات برای موفقیت بلندمدت رسانه های اجتماعی

برای SMEها وظیفه بزرگی است که بر اساس تصویر برند خود ایجاد کنند، یادداشت های صحیح را به مخاطبان خود منتقل کنند و به طور مداوم درگیر شوند تا هرگز نگذارند پیروان آنها سقوط کند. آنها نمی توانند هزینه کنند، زیرا این امر مستقیماً بر تجارت آنها تأثیر می گذارد. از سوی دیگر، این نیز دسترسی آسان برای مصرف کنندگان و SMEها را برای تعامل، ارتباط و اشتراک گذاری با یکدیگر فراهم می کند. برندها دیگر نمی دانند مصرف کنندگان در مورد آنها چه فکر می کنند و در کجا ممکن است کوتاه بیایند. ممکن است این فرآیند سخت ساخت یک برند در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی برای شروع کار دشواری به نظر برسد، اما در دراز مدت، ماهیت تعاملی آن به یک برند کمک می‌کند. همه استراتژی‌های سئو و بازاریابی دیجیتال و ابتکارات مشترک نتایج عالی به همراه دارند، تنها نکته‌ای که باید در نظر داشت ثبات و کیفیت است. یک استراتژی بازاریابی موثر در رسانه های اجتماعی مطمئناً تخم مرغی است که ارزش جوجه ریزی در سبد یک SME را دارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا